Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.08.2009, 01:50   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ''Ciste'' na ekranu na VA seriji?

Pozzz svima...Verovatno su se i drugi sretali sa ovim problemom na Rolandovoj VA seriji,ali ne videh ni jedan post o tome...Elem..Imam problem raznih cudnih barica na ekranu na VA 5...Cuo sam da ih puno ljudi zovu i ''ciste'',a ja licno ne znam kako da ih nazovem nego vodeni kruzici,jer meni na to lice...Pojavljuju mi se s vremena na vreme na ekranu..Ne ometaju rad ekrana,sve radi normalno,ali se pojavljuju i izgleda kao da je ekran razvodnjen...Ne znam koji je razlog,u pocetku sam mislio da je toplota,ako je klavijatura izlozena suncu ili sl.ali sada u zadnje vreme vise ne znam od cega je to...Ako neko zna sta je uzrok ovome i kako da resim problem neka javi...Hvala i pozzz
Dodato:
Zar niko nije imao ovakav problem do sada?

Promijenjeno od Milan$ (18.08.2009 u 10:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2009, 14:26   #2
racko1988
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2007
Postovi: 48
Downloads: 421
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
racko1988 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I mene ovo zanima...Zna li ko?
racko1988 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2009, 15:42   #3
theface
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.10.2005
Postovi: 11
Downloads: 3744
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
theface befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mislim da je problem u tome sto se izmedju displeja i folije koja se pritisko stvori od kondezacije koja kap vode i usled toga se ima efekat razlevanja na displeju.Kapljice stvaraju vizuelni efekt ali mislim da se to resava bez problema.Otvoris i ocistis.Ujedno da iskoristim priliku da vas zamolim ako imate da postavite boje ili neki program za boje za va5.Nedavno sam kupio va5 ali nema neke boje u njoj a i neznam kao da ih radim.Imao sam korg pa80 ali sam morao da ga prodam.Imam puno setova od g serije sa bojama ali neznam kako i da li mogu da se ubace u va5.
theface je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 12:46   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Poslacu ti ja druze u toku dana neke boje koje ja koristim...Pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 13:07   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam imo sličan problem na Korg PA1X...Ako pogledaš display sa strane,videćeš da su kao neke bunkice ili izbočene tačkice po ekranu na pojedinim mestima---Sad pričam o ovome simptomu a ne znam dali mislimo istu stvar...I display radi normalno i klikaš po njemu bez problema ali se na displeyu pokaziva kao razmazana voda ili razmazana tekućina...I kad po njoj pritiskaš ono se pomera tamo vamo...nekad sam pokušavo da "izbijem" tu "vodu" van ekrana da se ne vidi i posle nekog vremena "vrati se"...popravak toga je vrlo jednostavan...Ako imaš kakvog majstora koji se razume u elektroniku,rastavite display odvojiš lcd od toucha,obrišeš između i trebalo bi biti ok,ponekad se desi ako iz hladnog prostora uneseš u topli da se napravi kondenz između LCD-ja i Touch-a...Može biti više faktora ili više kvarova koji se snose na te simptome...Ja sam ti naveo jedan,a drugog sam imo na Triton Classicu...Magar sam pustio klaviaturu po ljeti na otvoreno sunce i kad sam došo da sviram vruća ko kruh iz peći...Neverovatno kako se zagrijala i ekran bio potpuno PLAV...Dakle nikakvih znakov ai ničega.Posle toga sam moro da menjam LCD a touch folija ostala ista s tim da je bila "valovita",dakle neravna već kao da je iztopljena ali nigdje nikakvih mehurića već s okom vidiš da se ne drži ekrana ko pre.I taj đavo sam moro da menjam tako da treba voditi pažnju gde i kako ostavljati instrument jel troškovi su veliki.E sad ako ti imaš neki X-problem,napiši gde si pogrešio kad si opazio kvar ili je sam nasto,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2009, 19:47   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa i moj problem je slicni...Ekran radi normalno a ove ''ciste'' se s vremena na vreme javljaju i nestaju...E sad primetio sam da je u pitanju toplota,jer su mi se u toka leta stalno javljale,a evo kako vreme zahladni,vise ih nema uopste...tako da....Sad ne znam da li da ipak otvorim ekran i da ga prebrisem ili trenutno nema potrebe posto se ne javljaju?Sta vi mislite?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2009, 11:06   #7
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Care ostavi tako kako jeste dok nemaš tog problema...Sad pozimi kad unosišp sa hladnog na toplo obavezno staviš min. 30min da se prilagodi temperaturi okoline i onda tek pališ...Ako ti je ekran kako treba nemoj džaba da se zamaraš i rasklapaš instrument jel s tim samo sebi praviš bezpotreban poso...E kad ti se ponovo ponovi ili počne da zeza,nađeš se s kojim kolegom elektroničarom to obavite i imaš mir...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2009, 12:23   #8
fable
Drugar foruma
 
fable's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: Šajkaš
Godina: 40
Postovi: 51
Downloads: 556
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: XP30;tyros 3
fable befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fable pošalji poruku preko Yahoo! messengera fable pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pozdrav..."ciste" ili vodeni kruzici kako ih kolega milan$ naziva ustvari jesu obican "kondenz" koji nastaje usled promene temperature jer se folija na touchscreen panelu na nekom mestu odlepila i zbog toga vazduh dospeva izmedju stakla i folije i stvara se kondenz. Nacin kojim sam ja to resio jednom mom prijatelju je sledeci: Napominjem da niukom slucaju netreba odvajati(odlepljivati) foliju od stakla!!! nego samo na mestu gde se ona zavrsava (a ona je odprilike za 2-3 mm manjih dimeznija od stakla) namazati tankim slojem obicnog bezbojnog silikona.
Da napomenem i to da skidanje display-a na VA seriji nije bas jednostavno a on se mora skinuti da bi se doslo do touchscreen panela.

Promijenjeno od fable (14.10.2009 u 12:27 sati)
fable je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2009, 12:36   #9
fable
Drugar foruma
 
fable's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: Šajkaš
Godina: 40
Postovi: 51
Downloads: 556
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: XP30;tyros 3
fable befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fable pošalji poruku preko Yahoo! messengera fable pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo slike touchscreen panela
Grafički Fajlovi
File Type: jpg touchscreen panel.JPG (5,3 KB, 24x skinuto)
Highslide JS
fable je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2009, 14:02   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ok druze...mislis li da sam ne bih mogao da izvedem to sa silikonom?Da bi ipak trebao uposliti nekog majsora?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije