Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.08.2010, 19:43   #31
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto rece kolega sempl je sempl, zvucace "isto" na svakoj klavijaturi sa semplerom, ima mala razlika, recimo kako sempl izlazi, primer, na korgu p800, i pa2x, ali vrlo mala, gotovo beznacajna, efekti imaju veliki udeo u konacni zvuk. Extreme, je bolji od tr i le, nesumnjivo, mogu reci da se vrlo retko vidja, barem ovde u mojim krajevima, bas pre neko vece sam video da decko svira na extremu, posle mozda duzeg vremenskog perida, stvarno vrlo retko vidjam tu spravu, neznam zasto je to tako, mogu pretpostaviti da su zbog cene, tr i le, najzastupljeniji kod nas, zato danas svaki drugi klavijaturista, ali bukvalno svira tr ili le. A sto se tice fantoma, nema greske, imao sam prilike da puno vremena provedem sa x serijom, tj sa x7, i to je sprava koja zasluzuje samo reci hwale. Decko koji je ima, zali se da mu je vrlo teska bila za sredjivanje, zbog, sta ja znam, tih slaganja i pravljenja semplova, ali sve to iz razloga,sto je svirao iskljucivo korg klavijature, e sada kad je vec ukopcao kako se to radi, kaze da rolandu nista nemoze da pridje, Meni se recimo ne svidja biranje boje, kod fantoma, mislim da nema numericko biranje, vec ima par tastera ispod ekrana, preko kojih se bira, ali to je mala sitnica koja meni nebi u pocetku odgowarala.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2010, 21:48   #32
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@calevh
Samo mala ispravka-Fantom G IMA numeričko biranje ,dok Fantom X serije to nema!Inače sprava je mrak.Sve što si zamisliš možeš napraviti.Preporučujem svima da se prvo dobro upoznaju sa klavijaturom, pa tek onda neka je programiraju, da ne bi to radili dvaput ili više.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2010, 15:27   #33
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok zlatek , hwala na ispravci, kao sto rekoh radio sam sa x7, za njega znam da nije imao. PoZz

I to je dobor sto si pomenuo, da se prvo dobro upozna sa mogucnostima sprave, da kasnije ne bi radio isti posao dva puta. A mislim da je logicno da sprava sa ovakvim mogucnostima, i nemoze biti laka za koriscenje, to je sigurno. Ali za uzvrat se dobija Strava od klavijature.
Puno pozdrava.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2010, 10:51   #34
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zamolio bih za još neki komentar-kritiku-recenziju Korg-a extreme. U poređenju sa Fantomom i Motifom. Najkraće...
Dodato:
Da pojasnim... Mislim na Motif ES i Fantom XA.

Promijenjeno od djlabomi (31.08.2010 u 01:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2010, 04:37   #35
catko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.06.2006
Mjesto: stuttgart
Godina: 47
Postovi: 5
Downloads: 366
Uploads: 9
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg triton extreme
catko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozzzz Kolega,,TRITON EXTREME i neces se pokajati
catko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio catko za ovaj koristan post:
BasariStudios (11.09.2010)
Star 11.09.2010, 13:22   #36
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Problem u ovom postu je sto se klavijature uporedjuju al ne od iste kategorije.
Prvo se uporedjuje Motif ES i Fantom X sa LE/TR (to se moze jedino sa Extreme, ne i Studios)
a onda se uporedjuje Extreme sa Motif ES i Roland XA gde Roland XA takodje nemoze se uporedjivati tu.
Za mene Zakon i Mrak klavijatura je uvjek bio Motif ES. Al sto se tice Nase Narodne muzike Extreme bi ipak sve i jednog pobjedio a mozda i iz vrlo glupih razloga: Lakse naci boje, Svako ga ima i poznaje, Jeftinije,
mozes MOSS imati i tako neke ostale stvari a sto se tice tehnicki ipak je to ozbiljna sprava
i neizostaje uopste iza jednog Motif ES il Fantom X.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije