Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.05.2006, 23:49   #11
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Adrijan-KorgPA80
ima ogroman broj user boja, psr9000 samo 32
ima 2 sequencera za pustanje midi fajlova
To drugo za mene LICNO je skroz bezkorisno i to ne bi uporedjivao, jer za mene to nema neki smisao i opravdanje i ne bi mogao da uporedjujem sint bazirajuci se na 2 SEQ.
A to sto se tice performansa, PSR9000 ima njih i do 512 koliko sam cuo, al to moras raditi computerskom tastaturom.
Stilove, PA80 sa FD dozvoljava ti samo 48 dok PSR mozes i 100 ako ih skuplja.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 00:26   #12
_nesa_
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.02.2006
Postovi: 12
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
_nesa_ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ako moze pomoc

Koji ritam (za Pa50)da koristim za pesmu TUZNO LETO od Tome Zdravkovica, ili ako neko ima ritam da postavi, hvala unapred. Pozdrav
_nesa_ je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 03:31   #13
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala Nedime, shvatio sam odgovor
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 04:31   #14
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 05:56   #15
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nedim, ako moze jos jedan savjet

Ja bi da zadrzim PSR9000, uz njega imam Triton LE.

sta mogu jos da kupim, sto bi se mozda kopcalo uz PSR9000 preko MIDI, tako da poboljsam SOLO sekciju PSR-a. Ovo su neke sprave koje sam kontao da uzmem

Yamaha Motif Rack
Korg Triton Rack
Korg Prophecy (spakovao bi ga u kutiju od PSR9000, naravno bez tipki, samo ploca i interface )

ako ima jos nesto, slobodno pomeni

ja sviram novu Turbo Folk muziku, samo da znas za koje mi potrebe treba. hvala ponovo
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 09:43   #16
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Doktor Nedim je to stvarno lijepo opisao i objasnio gledajući aspekte s tehničke strane.
Slažem se u cijelosti s njegovim tekstom, no većina nas ozbiljnijih muzičara zna da su upravo navedeni aranžeri najviše koriste na našim prostorima radi svojih dobrih karakteristika.
Statisnički gledano od KORG-ovih aranžera Pa80 svira gotovo 70 % KORG-aša, ako ne i više.
Kod Yamahe je PSR-9000 ko Fićo 60-tih i 70-tih godina na našim cestama.
Gotovo barem kod mene u Hrvatskoj se od Yamahinih aranžera drugo nit ne svira. Zadnjih godinu dana sam vidio i osobno probao prvi Tyros u svojoj županiji, a odnedavno PSR-3000, koji me je stvarno fascinirao svojim performancama. Boje i ritam su mu stvarno fantazija.
Interesantno je da se od Rolanda još dan danas najviše koriste E-96 i G-800/600. G-1000 malo tko ima, a VA seriju gotovo nitko više ne svira, a kamo li one smiješne kreature od novije E serije kao E-500. Jedan mnogo iskusniji kolega i prijatelj je nabavio G-70. No on je po znanju i kao vlasnik studija doktor za muziku kao i naš Nedim, ali pored 10 ostalih marki synteva i modula još dan danas najviše respektira Rolanda od aranžera, dok od solo syntova Kurzweill.
Osobno ne obračam pažnju toliko na kapacitet memorije, način loopanja i pohrane samplova. Sequencer mi je čista glupost u aranžeru. Rađe bih da sampler stavljaju serijski u synth,a sequencer nek bude nadogradnja, jer osim MIDI fileova, i pojedinaca koji terciraju preko njega ne vidim druge koristi od njega u live nastupima.
Također nije mi jasno kako to da svi ti aranžeri primaju HDD velikih kapaciteta u sebe, ali ne poznaju više od 6 Gb pa da se na trepavice postaviš ? Jedna stvar koja me nervira kod Pa80 je baš korištenje stylova s diskete. Kao prvo set mora biti imenovan sa svim strukturama od globala, programa, performanci i styla, a osim tih 48 stylova ništa drugo ne poznaje. Zašto nebi s te diskete vukao i performance i programe. Znam da na HDD ima dosta mjesta, no više od 9 SET-ova on ne pohranjuje. To mi je na Yamahi PSR-9000 puuuunooo bolje napravljeno, a sviđalo mi se je i na G-1000, pa makar su to bili samo linkovi s ZIP diska. Ovako dok ja ne selektiram SET, nemam uvid koje se boje i ritmovi u pojedinom setu nalaze.
Eto, to su neke kritike na KORG-a u usporedbi na Yamahu.
Isto tako Yamaha ima master equilizer odmah ispod ekrana, dok KORG ima STS-ove. Ja bih rađe da mi STS bude postrance, malo inad tipki kao na Yamahi, a equilizer kao i na Yamahi. Znam da će mi mnogi reči kupi Pa1X, on to ima ! Nije stvar sad toliko o financijskim migučnostima koliko o navici na određen model instrumenta.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 16:02   #17
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa1xPro


Ima 4 STS za svaki ritam + ja imam HD od 15 GB, prepoznaje ga fino, al stvarno i ne znam koji ce mi k*****

Za midije mi ne treba, a ono ritmova i semplova sto imam moze fino stati i na 1GB.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 22:31   #18
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Deder zar ti moras i vamo to, od tebe se rahat ne moze, cccc....
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2006, 22:35   #19
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Adrijane, jedini, i najiskreniji, najtacniji i najprofesionalniji savet ti je KORG PROPHECY.
Razlozi:
Motif ne treba posto je i PSR YAMAHA isto
Triton ne treba posto imas sampling u njemu
DX ne treba posto to vec sve imas u PSR il imaces
KORG PROPHECY treba jer ipak je jedan od najlegendarnijih MOSS sintova kao i Z1, ne trebas da cekas da LOAD samplove, ukljuci i sviraj, baziran je na vise vrsta sinteza gde mozes dobiti i ANALOG, VIRTUAL ACOUSTICS i svasta nesto, dobro portamento, mali je, manji i od same DX sintove, dobre dirke, nadje se dosta stvari i za njega i mozda ima jos vise razloga al to je dovoljno.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2006, 00:41   #20
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Nedime i kreso na odgovorima...a jedno posebno hvala cevapu na njegovom kratkom odgovoru ...bilo kuda cevap tuda
Korgminator je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa80


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije