Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2006, 17:30   #11
cole
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2006
Mjesto: Austrija
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Druzenje
cole befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od cevap
Kresho, kresjo, ja te malo zezam a ti meni pishes roman

Znam ja to sve sto ti prichash, ali nije dovoljno samo reci C ili G, i kad je pjesma iz mola ili iz dura, vjeruj mi takav je moj pjevach i zna biti problema. Recimo ja nikad pjesmu nisam chuo, kaze on meni G, i ja njemu sprzim neki forshpil iz G dura, izmislim, a on pochne pjesmu pjevat iz gmola, e vidish ne ide da ga jebesh nikako! :wink:
Cekaj malo kad sviras harmonilku ko ti pa kaze C dur ili mol
samo vrhunski pevaci se okrenu i kazu akord i skracenicu naziva za pesmu.Svi ostali pevaci kazu koja pesma auomatski znas dal je mol ili dur.
__________________
Ko ce koga nek svoj svoga
cole je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2006, 09:47   #12
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E Cole nisi u pravu.

Vrhunski pjevač će puno lakše neku pjesmu odsvirati iz više durova/molova nego obični kafanski pjevač.

Zar ti pjesmu kad je "skineš" sviraš i pjevaš u orginalu ???
Ja sa svojim bendom skinem pjesmu u orginalu, a potom je sviramu u duru/molu koji najbolje paše za pjevačku tercu, tj. da je može otpjevati leed vokal, potom terca ili 1. back vokal i zatim 2. glas, a da ne pričam da ima pjesama gdje idemo live i peteroglasno čak i s falsetom. Tako treba svirati pjesme. Solo dionicu naglasi instrument (harmoniku) ili leed sound da se čuje, a u pjevačkoj dionici se stišaj, i prati pjevača tako da njegov glas dođe do izražaja. Najgore mi je kad pjevač umire za mikrafonom, a harmonikaš ga svojim nadglasavanjem ubija u pojam i želi raji dokazati kako je on glavna faca na stageu.

Možeš u bendu imat vrhunskog pjevača, ali rijetko se bend pokorava njemu, nego on bendu. Nema vajde od samo jednog glasa na stageu. Ipak je bolje kad se slože kroz pjesmu bar 2-3 prateća glasa na leed vokal.

Samo kad pratiš neku estradnu zvijezdu, tada se bend pokorava njegovim željama tj durovima/molovima, ali taj pjevać u 100 % slučajeva ima i svoje prateće back vokale, ili ako ih nema uvježbava nastup s pratečim bendom barem jedno mjesec dana prije svirke.

Toliko od mene, a ti sviraj i pjevaj dalje iz orginala. Tako češ najviše 2-3 pjevaća moć u orginal dur/molu odpjevat.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2006, 11:38   #13
DrSpeed
Drugar foruma
 
DrSpeed's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.11.2005
Mjesto: Novi Sad, Serbia
Godina: 36
Postovi: 94
Downloads: 643
Uploads: 5
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Keyboard, Korg Pa3x
Interesi: Kompozitor i tekstopisac
DrSpeed befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Svaka ti cast... KRESO

ja to godinama pokusavam da objasnim nekim "muzicarima" da smo na bini tim a ne pojedinci i da je bitno da se sve lepo uklopi, pa i ako neko nije tehnicki potkovan ako se lepo usklade elementi svirke to se i ne primecuje toliko. Odnos snaga instrumenata i vokala je najznacajniji deo svirke...
DrSpeed je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
prijelaza, sviranja, tehnika


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije