Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.07.2006, 16:21   #1
svirac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2006
Postovi: 29
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
svirac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pitanje u vezi backupa

nedime,kako da učitam onaj backup. Stavim disketu s onim fajlom u klavijaturu, upalim klavijaturu i ona se normalno pali kao i da nema diskete. U čemu je problem? A probao sam kad mi prebaci na tvornički ritam i prestanu raditi neke tipke,učitam samo global iz ispravnog seta i neki put ponovo radi dobro neko vrijeme a neki put uopće ne pomaže učitavanje global
svirac je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2006, 23:20   #2
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

File sto sam ti poslao mislim da nije zipovan, ako se usput nesto desilo ne znam, zavisi ko je bio postar, il kod tebe ako si ti nesto.
Stavi ga opet na cistu disketu i stavi u sint, kad se upali pritisni FADE IN/OUT, probaj dal ce to raditi. Samo znaj da ce ti to sve obrisat na sintu onda moras odnovo musical resources.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 07:53   #3
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Re: pitanje u vezi backupa

Citat:
Originalno postovano od svirac
...,kako da učitam onaj backup. Stavim disketu s onim fajlom u klavijaturu, upalim klavijaturu i ona se normalno pali kao i da nema diskete...
Nesto ti ne radis dobro!
Backup se nalazi na 5 disketa!I procedura ucitavanja Backup-a je sledeca:
-DISK
-Page 8 > Utilities1 > RestoreData
-Pita te da li ucitavas sa FD. Potvrdis sa ENTER dva puta
-Ubacis 1# disketu, pritisnes ENTER
-Posle uradis isto i sa ostale 4 diskete.
-Ako ti se pojavi neka poruka samo pritisni EXIT
-Kada si sve uradio ugasi klavijaturu i ponovo je upali.
Tako se ucitava Backup.
laky je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 14:46   #4
svirac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2006
Postovi: 29
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
svirac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma znam, učitavao sam sistem i backup, znači šest disketa,ali to nije riješilo problem,pa mi je nedim poslao backup svoje klavijature, jedan fajl ospa80_v306_exe veličine 1.29MB,i rekao da kopiram to na disketu,upalim klavijaturu i učitam. Znači isto kao i kad učitavam sistem ali neće nikako. Nedime dal ne bi na disketi trebalo pokraj ovog fajla biti i još dva fajla, znači ukupno tri OSPA 80.lzx
BPA80.sys
NBPA80.sys
da bi klavijatura prepoznala sistem. A i to sam probao, da stavim i ova dva fajla na disketu pokraj tvog,ali nema dosta prostora. Dal znaš možda jel fileković uspio napraviti,ima isti takav problem i ti si mu isto dao svoj backup. ajd ako znaš šta,pomozi
svirac je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 15:23   #5
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potpuno te razumem.Imas problem i ne mozes da ga resis.Ali shvati neke stvari, koje su jednostavno uradjene od strane Korga.
1- Backup ima 5 disketa, ni jednu manje ni jednu vise, MORA 5!!!
2- Backup je siri pojam od Resources, ali je u stvari to jedno te isto.Kod Resouces je u pitanju fabricka postavka, a kod Backupa je tvoja postavka, pod uslovom da si MENJAO FABRICKE STILOVE. Ako nisi menjao fabricke stilove ne moras ucitavati Backup.
3- Kada skines Resouce sa Korgove strane ili dobijes od nekoga Backup i javlja ti se isti problem, ocigledno je onda problem u Klavijaturi a ne u Backupu. NAJKVALITETNIJI Backup je upravo Resources skinut sa Korgove strane. Ako on ne radi ni jedan drugi ne moze raditi Bolje, jednostavno taj isti Resources je u SVIM klavijaturama na zemaljskoj kugli.

Mnoge kolege su pomoc nasle na forumu, ali je jako nezahvalno davati savete a nemati klavijaturu pored sebe. Mozda ipak pomoc nekog servisa ili sl.
laky je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 20:20   #6
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ako ti je nedim poslao fojl ospa80.exe to je fajl za update sistema taj fajl startujes na computeru i on ti ga raspakuje na disketu i onda imas upgrade sistema i tu ti se nalaze ta tri fajla sto si napisao .ako sad upalis klaviaturi i pise ti load sistem i pored verzija 3.02 ili 3.05 sad ce ti pisati 3.06 to ti je upgrade koji resava neke bugove koji su se javljali na korgu ali najbolje je napravi kako ti je napisao laky ucitaj ponovo ceo sistem i nebi trebalo da bude problema a ako se opet jave sigurno ces morati nositi sint na servis jer postoji mogucnost da ti neki od dugmica pravi spoj i sa tim stvara probleme .
pozdrav fico
fico je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 23:14   #7
svirac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2006
Postovi: 29
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
svirac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi,evo išao sam da kupim nove diskete i ponovo učitao sistem i recources sa korgove stranice i poslje kad sam upalio klavijaturu problem ponovo isti. Znači nema mi druge nego da ga na servis nosim. Al htio bih čuti filekovića,a nikako da stupim u kontakt s njim,jel uspio on riješiti problem. A čudno mi je ovo pošto je to kao mehanički kvar,zašto kad prebaci na neki latino ritam i uključi se npr. tipka style change koju onda ne mogu da isključim, učitam global iz seta koji koristim i ono proradi
svirac je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 23:18   #8
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja sam mislio i pricao iskljucivo o OS update a ne BACKUP, na to sam zaboravio, LAKY ti je sve tacno objasnio, ako to ne radi ne znam onda.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2006, 11:24   #9
shpeti
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.09.2005
Postovi: 9
Downloads: 220
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
shpeti befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hej ljudi jel se ovde govori o PA 80 ili o PSR jer po onome sto ja xitam ovde onda se govori o PA80 jer se pominje i korgova stranica
shpeti je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
backupa, pitanje, vezi


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije