Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.09.2005, 03:13   #1
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Tyros 2

Zainteresiran sam za ovaj Yamahin novitet, ali nisam baš siguran da li je krenuo u prodaji.
Ako niko još nije radio sa njime, može li neko bar ukratko da prenese iskustva od "prvog" TYRO-sa.
Hvala.
  Reply With Quote
Star 30.09.2005, 11:30   #2
Zeljkoa
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja sam samo cuo da ima ogromno prosirenje za ram memoriju... Mislim da staje jedan giga ili cak i vise... Znaci verovatno joj je zvuk do j_j_... Ne znam kakva je za rad ali verovatno nije losa cim je nova... Tj mora biti konkurent Korgu tako da je verovatno bas dobra...
  Reply With Quote
Star 01.10.2005, 02:17   #3
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

To si u pravu za RAM, a kruže tu joč mnogo priča za raznorana poboljšanja....
Medjutim ja sam mislio - ako ga neko već ima, da nam opiše iz svojih utisaka sve detalje.
Ako ne još uvek, bar neko ko ima iskustva sa ovim, da kaže neka uporedjenja TYROSA sa ostalim aranžerima, u globali, kao na primer sa PSR-9000, PA1X, PA80, G-1000, G-70 i slično, a čisto radi više informacija.
Inače, za ovaj novi model, načao sam ovo:
http://www.synthesisers.co.uk/tyros2.htm
  Reply With Quote
Star 02.10.2005, 02:43   #4
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Htedoh ja da napishem chlanak poshto sam neke stvari prochitao na netu, a neke mi je drugar dojavio.
Odustao sam...
Ne mogu da pishem o nechemu dok ga sam ne probam...
Chekam da mi drugar javi kad mogu da odem da gvirnem kako funkcionishe makina...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2005, 13:43   #5
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Baš fino Vaxter, pošto verujem da će taj izveštaj zanimati mnoge kolege.
Ja bih te zamolio još ovo: Pošto ga tvoj drug već ima, kako sam razumeo, neka ti i on kaže svoja iskustva, pošto dok mi ovo pišemo, on ga sigurno sredjuje i "obradjuje" po 24 sata :wink:
  Reply With Quote
Star 02.10.2005, 15:29   #6
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav!
Jedno pitanje za Zeljka.
Zasto konkurent Korgu?.Pa ne mislis valjda da je Korg jedini (koji valja) aranzer?
Asto se tice TYROS-a 2 cuo sam razlicite komentare i da je dobar i da je razocarenje kao i prethodnik.
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2005, 18:19   #7
Zeljkoa
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Upravu si... Lose sam se izrazio... Ali nije ni bitno mislim da je bilo jasno sta sam hteo da kazem. Poz
  Reply With Quote
Star 03.10.2005, 00:49   #8
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Versy

Nema ga on...
On svira klavir i nema nameru da pochne da se bavi elektronskim instrumentima...
Ja samo imam srece shto on radi u jednom skladisht, gde se novi instrumenti pojave dosta brzo, pa onda on javi meni da dodjem da malo isprobam sve to...
Radi tamo da ima koju kintu dok se shkoluje...
Nece da svira tezge za kintu...
Ludak...

Elem...
Ja chisto odam pa bacim MALO pogled...

MALO, kao po 15 -20 sati...

Kad se setim samo kad se pojavila 9000....
Za 3 cela dana smo iz onog skladishta izashli samo par puta da odemo po klopu...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2005, 02:16   #9
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Vaxter, znam kako izgleda "ta" situacija sa skladištem, instrumentima, klopom, pićem i neprospavanih noći i noći :cry:
I ja sam te stvari radio, a radim i dalje, pa se fino razumemo
Samo ko to nije prošao, ne zna koji su to "doživljaji" 8)
Sad, izvini što sam te pogrešno razumeo, valjda u žurbi nisam dovoljno obratio pažnje i shvatio sam da ga je tvoj drug već kupio.
Ali nema veze, ti se u to super razumeš i što kažeš - kada sednete da mu "vadite dušu", bogami "propevaće" Tyros i što nije sanjao
Ja sam baš večeras slušao demoe što su mu stavili na sajtu, zvuči stvarno.....nemam reči. Verovatno si i ti slušao, a i druge kolege, ali ipak, pravi utisak biće kada se to dohvati u ruke :wink:
Meni je samo krivo, što je eto tako ispalo, pa nisam imao prilike da radim sa PSR-9000.
Rekao sam da sam imao G-800 i najiskrenije - pao mi je kamen sa srca kada sam uspeo da ga "otkačim" za 1100 eura.
Sada radim sa PA-80, vrši posao....ali brate, kad pogledam samo onu njegovu "plast-leguru", šta da kažem dalje...
O ostalim stvarima - pričaćemo još....ima vremena :wink:
Nego ti ubedi druga da predje malčice i na tezge :wink:
Klavir - za klavir...ali i tezge imaju svoju draž
Pozdrav i čekamo izveštaj iz skladišta.....
PS.Nemoj baš sve...kompletno...
Samo ono o Tyrosu :wink:
  Reply With Quote
Star 06.10.2005, 11:42   #10
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

VAXTER, najlepše hvala pre svega što si sve nas udostojio ovim visokoprofesionalnim i opširnim informacijama o TYROS-u 2.
Pošto te od prvog momenta cenim i kao čoveka i kao profesionalnog muzičara, mene si izveštajom već 90% ubedio da PA80 zamenim - ne sa PA1X, nego baš sa TYROS-om.
Ako je sve to tako super, a verujem da jeste - pošto si ga ti detaljno proanalizirao, za mene lično - pravljenje novih stylova nije uopšte problem, čak što više - još bolje.
Još danas idem do Yamahinog predstavništva da vidim ostale procedure, pa normalno - sledi izveštaj.
Hvala još jednom i pozdrav.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
tyros


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije