Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

 
 
Alati tema Display Modes
Star 04.03.2008, 08:00   #1
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard kontakt 2&3 terce!!!

Cao...evo malo sam nasao vremena da se i ovim pozabavim a vidim da vam i te kako treba znaci napravio sam terce sebi u KONTKT2 za studio pa rekoh da podelim i vama malo znanja pa ovako...Odete u SCRIPT EDITOR i izaberete u Tuning preset Microtuning i videcete da pomeranje nota ide samo do +50 ili -50 a nama treba +99 ili -99 (to vam je pola tona gore dole) a da biste to dobili potrebno je SCRIPT editor preraditi. Udjete dole levo u edit pa malo spustite do (----------UI Elements------------) i izgelda primer ovako:
declare ui_value_edit $I(-50000, 50000, 1000)..i tako svi ispod a vi ih preradite da svi budu ovako: (-99000, 99000, 1000) pritisnite gore desno aply i sada Note C,D,F,G,A,B stavite na -99.000, :snimite preset po vasim nazivom kako hocete!
Znaci ovo je molska terca a vi sebi pravite kave hocete i obavezno pod source da tune bude +4.00 St a moze i -8.00 St tj. visoka-niska terca!

E ovo sam vec davno napisao 2006 na jednom sajtu a vidim pitaju me mnogi kako napravit
terce u tom sempleru pa ovako da svima pomognem mada ja kad sam trazio da to meni
neko kaze nije bilo uspeha dok nisam malo sjeo i zagrijao dobro stolicu kako se to vec kaze,
tako ako pravite pc aranzer ja vam pomazem s tercama koje su univerzalne. Uzivajte!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, branoy, za koristan post:
bosanac aki (10.07.2013), Narodnjak300 (10.02.2009), vingula (10.02.2009)
 

Favoriti

Oznake
2and3, kontakt, terce


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije