Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.10.2013, 00:37   #11
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jel koristi neko Windows 8.1 ?! Ima li mozda neke probleme sa aplikacijama (mislim na Desktop aplikacije a ne one sa Windows store), da ne rade dobro ili slicno ?!
Procitao sam na sajt od ProTools da nije podrzan na Windows 8.1, ja ProTools ne koristim al pitanje mi je da ne ima jos neki muzicki software koji pravi probleme ? (Awave, Cubase ili neki od Native instruments ?). Planiram za nedelju dana preci na legalni Windows 8 ili 8.1, pa ako ima probleme sa 8.1 ne bih trosio vreme na njega....
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 01:14   #12
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Citat:
Originalno postovano od calevh Pokaži Post
...sistem se podize za 13 sekundi...
Da, očito je da je Win8 brži od Win7 iako počivaju na istom Kernelu. Baš me podsjeti sad da kažem, inače, sada su svi Trans Audio proizvodi prebačeni na Win8 platformu, i dobilo se nešto nevjerovatno. Određenom optimizacijom sistema došlo se do toga da se sistem podiže za svega 3 sekunde!!! (ili je bilo 5, sada se ne sjećam baš tačno) Tranzit se može javiti da ovo potvrdi ili da me ispravi ako griješim. E sad zamislite aranžer koji se upali za 3 sekunde i učita preko 100 GB semplova. Da ne spominjem visokokvalitetne efekte, kompresore itd. Koji se još aranžer upali za 3 sekunde a da pritom ima toliku količinu semplova? I to ne samo aranžer, nego sve u jednom; aranžer, live digitalni mikser, DAW, DJ-ing sistem, multitrack recorder...
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 01:43   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jeste Hare, Win 8 se podize za manje od 5 sekundi u Trans Audio masinama. Malo cudno ali istinito. Uradjeni su pojedini Tweakovi u pogledu maksimalne optimizacije za Live Audio rad pa je uzgred i to bila "posljedica" pomenutog Tweakovanja. Inace sistem se ne podize sa RAID Hard Diskova (oni su zaduzeni samo za Sampling Contente jer im je brzina protoga preko 1.000MB/sec), vec sa sasvim prosjecnog SSD diska SATA II.

@Ace
Postoji jedna mala aplikacija "Classic Shell" pomocu koje dobijas potpuno isti Start kao i kod Win 7 ali zaista potpuno isti. Toliko daleko ide da se moze totalno blokirati Metro Window tako da Win 8 dobija 100% izgled Win 7, s tim da ima korisnih dodataka. Ima veoma detaljnu mogucnost konfiguracije sistema, ne samo taj Start menue. Uz ovo ti i nije potreban Win 8.1 jer je to jedina novina vrijedna pomena, koju je on u sustini donio. Evi ti dole i slika da se uvjeris kako to izgleda. U pitanju je sasvim normalni Win 8 Pro.


Promijenjeno od tranzit (26.10.2013 u 01:47 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 02:20   #14
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nije frka oko Start, ne instaliram 8.1 zbog start button. Daleko od toga da cu blokirati i Metro window jer ga koristim, sto zbog Mail, sto zbog testiranje aplikacija itd....
Vise me zanimalo ovo sto sam procitao kod ProTools da ne podrzava, pa bojim se da ne naletim na situaciju da mi ne radi neki Sample converter ili PAL file viewer ili slicni muzicki program koji koristim pa da mi oteza zivot. Al valjda sve sto radi na Windows 8 radi i na 8.1 ....
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 02:26   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sto radi na Win 8, radice i na Win 8.1, to budi bez brige. Uz malo iskustva i poznavanja nekoliko "trikova" i sve sto je radilo na Win 7, radice i na Win 8 i 8.1 jer je kernel (jezgro) sistema potpuno isti.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 02:38   #16
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda gospoda iz ProTools izgleda dizu frku bezveze sa opomenu sa crvenim slovama.
Uvericu se kad stigne 8.1
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 03:39   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mlate gluposti kao i obicno, valjda razocarani cinjenicom da Apple vec duze vrijeme, a i buduci trend je takav, ne izbacuje na trziste velike i mocne masine i koncentrise se polako ali sigurno, iskljucivo na konzumerske proizvode u vidu telefona, Padova, Panela i slicno... MAC OS je totalno izgubio primat u audio upotrebi, koji je s pravom imao do prije desetak godina, a sve zahvaljujuci bas tom nedostatku mocnijih sistema, koje vise ne pravi. Za MAC u audio bransi sve vise vazi, bilo pa proslo. ProTools na Windowsu je slabasan DAW koji nema mnogo da kaze i pruzi, pa je prilicno neinteresantan za to okruzenje. Windows 8.1 je samo jedna verzija Win 8, koja donosi sitne i u sustini nebitne promjene, koje uopste ne uticu na stabilnost i performansu samog sistema. Uostalom, totalno se moze izbjeci prelazak na Win 8.1 instalacijom Classic Shella. Rezultat je isti.

Promijenjeno od tranzit (26.10.2013 u 03:43 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 13:09   #18
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bice Mac Pro i OS X Mavericks za Apple fanboys. Nije Apple potpuno zaspao na tom polju. Ja cu svakako ici na Windows 8.1 varijanti, citao sam vec novitete u odnosu na Windows 8.
Ace je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 15:12   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaspao, zaspao, moj Ace i to kako zaspao. Nije zaspao, nego je pao u komu. Cini se da su zakljucili da im se utrka na tom polju ne isplati, pogotovo od kada se MAC OS premjestio na Intelove procesore. S obzirom da je Jobs bio vrlo pametan covjek, na vrijeme je ukapirao, da tu utrku ne moze dobiti i da bi to bilo bespotrebno i suicidno ulaganje kapitala u nesto sto je unaprijed osudjeno na gubitak. OS X Mavericks je samo jos jedan u nizu operativnih sistema koje Apple izbacuje cesce nego Korg i Yamaha aranzere i svaki od njih potraje taman koliko i Korgovi ili Yamahini aranzeri, ako ne i krace. Uskoro ce se isti (Maverix ili OS X verzija 10.9), kao i svi do sada, pojaviti i kao Hackintosh i bice mocniji i to dosta mocniji, na dobrom PC hardveru nego na najboljem MAC Book Pro, jednostavno iz razloga sto je Mac Book Pro opet samo jedan Laptop i nista vise. I proizvodjaci softvera pokazuju ozbiljnu tendenciju prema Windowsu jer je polje softerskih instrumenata i efekata daleko sire kada je u pitanju Windows.

Apple je obiljezio jednu epohu u audio domenu, kada je bio nedostizan ali ta epoha je odavno zavrsila, dijelimicno voljom samog Appplea, a dijelom radi usavrsavanja Windows sistema. Kako god, jedan MAC Book Pro nema sta da trazi, a ni da nadje, kada su u pitanju veliki i mocni audio sistemi sa ogromnim performansama. Tu nije odrzao korak sa Windows baziranim konfiguracijama, prije svega, kada je u pitanju hardver a ni opertativni sistemi, nisu nimalo, ni stabilniji, ni mocniji od Windowsovih, pogotovu od Win 7 pa nadalje. Prinudjen sam da cesto radim paralelno na obje platforme po kojekakvim studijima. Superiornost mocnijih Windows baziranih masina u odnosu na MAC Book Pro, kada je audio u pitanju, je veoma velika. I privatno radim na oba operativna sistema, iskljucivo radi ono malo projeklata, koji dodju do mene kao Logic Songovi. Sve dok (ako uopste) Apple ne odluci, da se ponovo angazuje na polju snaznih Desktop masina, nece pomoci nikakvi Maverick i ostali OS X (a i njima je uskoro kraj jer su vec dosli do 10.9, pa ce vjerovatno uskoro krenuti sa OS XI) jer ovdje nije vise pitanje operativnog sistema vec hardvera. Naravno samo pod uslovom da Apple nadje neku svoju racunicu u svemu tome.

I sam bih zarko zelio da se MAC uskoro pojavi sa jednim velikim Desktop sistemom, gdje bi mogli da nadju mjesta i najveci Intelovi procesori ali cini se da ce to sve ostati samo na zeljama.

Promijenjeno od tranzit (26.10.2013 u 15:17 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 19:14   #20
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmm, imam utisak da nismo se razumeli. Ja sam u svoj prethodni post napisao "Mac Pro", a ne "Mac Book Pro". Mislio sam na Desktop kompjuter od Apple koji je u najavi da izadje sad za mozda nepunih 2 meseca.
http://www.apple.com/mac-pro/

Ovde se obecava dosta, a i bazirano je na Intel procesore (Xeon tacnije) kako bi ti hteo. Mozda nisi u bas toku sa Apple ?!
Dodato:
Sto se tice Audio obrade, Apple kaze:
Audio

More power across the board.

The new Mac Pro delivers up to 12 processing cores (up to 24 virtual cores) and up to 60GB/s memory bandwidth — twice the bandwidth of the previous-generation model. Now you can work with even more tracks of virtual instruments, plug-ins, and effects than previously possible. And the ultrafast PCIe-based flash storage loads all those instruments, samples, and loops almost instantly.
Connect to next-generation I/O technologies.

Six Thunderbolt 2 ports and four USB 3 ports redefine the meaning of expansion. Connect up to 36 best-in-class audio I/O devices from Avid, Apogee, M-Audio, MOTU, Universal Audio, and more. And with a PCI expansion chassis connected via Thunderbolt, you can work with the DSP and audio I/O PCI Express cards you already have.


Mada sam malo zastranio sa teme.....
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (26.10.2013 u 19:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije