Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

 
 
Alati tema Display Modes
Star 24.01.2011, 05:19   #1
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard harepa50 - Demo snimci

Pozdrav kolege
Evo i ja da bacim koji demo...

Oliver Dragojević - Cesarica (Piano Cover)









Soc-Boc Rap








Prvi snimak sam odsvirao na klaviru, pjesma od Olivera Dragojevića - Cesarica. Snimano sa Shure C606, preko miksete Omnitronic LS-822A iz tape out u mic in na laptopu. Software: Cubase SX3.

Drugi snimak je jedna rap ,pjesmica, Tekst pisao moj profesor Mirko Meršnik, muziku, aranžman, miks, (i nazovimo to masteringom) sam uradio ja. Pjesma je trebala da se uradi prije zadnjih izbora, pa bi se pustala na TV-u da "otvori oci narodu" (kako je profesor zamislio ali na kraju to nismo mogli ostvariti).. Napominjem da pjesma nije kampanja za nijednu stranku, nego antikampanja za političare koji nam ne donose ništa drugo nego zlo.
Mnoge zvukove, VST itd. sam vukao iz FL Studija XXL Edition, a snimao sa Cubase SX3. Vokali snimani sa dinamičkim mikrofonom Shure C606 preko miksete Omnitronic LS-822A, preko tape out u laptop. Mislim da je ovo maksimum što sam uspio izvući iz ovakvog načina snimanja vokala. Nisam imao drugi pa sam se morao krpiti nekako, nažalost
Ali eto moram se pohvaliti da sam kao gluhu sobu koristio balkon, koji je ustakljen i tako odvojen (koliko toliko) od spoljašnje buke i da sam kao monitore koristio svoje dvaneske
Na mikseti sve ravno, gain na 3 sata, fader za kanal i klizači za zvučnike na 0dB da bi mogao sto jači zvuk da izvučem jer sam na zvučnoj karti morao skoro do minimuma da smanjim mic in level da bi bilo što manje šuma na snimku.
Ne zamjerite za hor, ima falševa, tada nisam imao pluginove za pitch correction.
Repao: Nermin Hadžajlija, na forumu poznat kao nermin94.

Odužih ja malo sa opisom.

Jedno veliko hvala za mog druga Marnela (Dell-a) oko pomoci za postavljanje snimaka.

Uživajte u slušanju,

Pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Oznake
harepa50 demo snimci haris kartal


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije