Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.01.2013, 13:09   #1
obradbb
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 52
Downloads: 140
Uploads: 10
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland G1000
obradbb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland G1000 problem sa HD

Pomoć, na G1000 mi ne radi hd. Ne mestu 5gde je pisalo HD mounted sada pise damo Unformat, a kada probam da povucem nesto sa Hd dobijem obavestenje device ID5 is not present. Da li je hd trajno izgubljen ili možda postoji neki način da se popravi jer imam dosta toga na njemu? Unapred hvala i izvinjavam se ako kršim neko pravilo foruma, oprostite mi nov sam.,
Postovano sa mobilnog uređaja
obradbb je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 16:55   #2
sasa_jelenkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.03.2008
Mjesto: Crvenka
Postovi: 78
Downloads: 1423
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Roland G70 SRX01 i Korg Le
Interesi: Muzika
sasa_jelenkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag

To se i meni desilo isto,pre par meseci na G1000. Totalno mi crko HD,ima majstor u NS radi to,uspeo je da mi sacuva sve podatke,bez obzira sto mu je i glava na HD otisla,sve je sacuvao. Izasla me popravka 100€. Ako ne nadjes nikakvo drugo resenje,javi se na pp dacu ti br.
sasa_jelenkovic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sasa_jelenkovic za ovaj koristan post:
obradbb (17.01.2013)
Star 16.01.2013, 23:42   #3
obradbb
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 52
Downloads: 140
Uploads: 10
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland G1000
obradbb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ma odgovoru, sada barem znam da je definitivno crkao... Sobzirpm da cela klavojatura vredi jedno 400eur ne verujem da cu da dam 100 za hd. U svakom slucaju veliko hvala
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Evo ako mogu malo da pomognem svojim danasnjim iskustvom... Po prvi put sam otvorio G1000 i mogu vam reci da nije apsolutno nista komplikovano (ovo je za one koji to nikada nisu radili). Znaci odsrafi se nekoliko srafova sa donje strane i podigne se gornja maska... Kako je kod mene vec bio ugradjen HDD koji je crkao ja sam ga samo skinuo sa kabla i to je to... E sada kada se trazi novi HDD bitno je da bude SCSI ili u racunarskom zargonu "skazi" hard disk... To suu HDD od prastarih racunara, ali ne od obicnih vec od onih koji su koristeni kao serveri... Ja sa kod coveka koji se bavi servisom racunara nasao 2 takva koja mu nicemu ne koriste... E sad ako trazite na specijalizovanim oglasima verovatno ce vam neko za to uzeti izmedju 2000 i 4000 dinara... Tako da prvo pokusajte kod ljudi koji popravljaju popravljaju racunare...

Promijenjeno od obradbb (17.01.2013 u 23:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
obradbb je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2013, 03:10   #4
adnan
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.02.2013
Postovi: 56
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
adnan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

postoji takvih diskova na raznim buvljacima samo je pitanje kako ih probati na licu mjsta,bitno je da je 50 pinski hd i to je to,takvih diskova ima i po 20g medjutim roland vidi samo gigu,kad se desi da pishe eror disk ja sam ga tad obicno vadio i ubacivao u pc,imam sam sve te flet kablove,skazi konektore,citace itd tako povadim ritmove koje nisam spasio i bacim hd pa ponovo na buvljak
adnan je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2013, 12:52   #5
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav,
moze li mi neko reci moze li se racunar direktno povezati sa g1000 tj. da direktno sa racunara prebacujem na njega ritmove, midi-e itd. znam da inace prebacujem preko flopiji diskete pa snimam na hdd ali sada sam probao 4 flopija i nijedan mi neradi pa sam zapeo oko prebacivanja.
Hvala
micobl1 je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2013, 03:24   #6
sleepwalkerbg1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 13
Downloads: 125
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA-80 , Roland-e96
Interesi: Muzika, elektronika, sport..
sleepwalkerbg1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolegama za ciji HDD "ima spasa":
Podaci sa "mehanickog" HDD (skoro) nikad nisu trajno izgubljeni..
Uvek postoji nacin da se vrate. Bilo da je zamena/popravka elektronike, softverski kvar ili je u pitanju popravka mehanike. Pitanje je samo isplativosti zahvata.

Mozda je samo u pitanju "kvar" u particiji diska, tzv. logicka greska.
U tom slucaju najbitnije je HDD ne dirati i ne pokusavati NISTA dok se podaci pomocu specijalizovanog software-a ne uskladiste na sigurno. To podrazumeva vadjenje HDD i direktno prikljucenje (pomocu odgovarajuceg adaptera) na kompjuter.

PoZZ
sleepwalkerbg1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije