Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.09.2013, 12:29   #71
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


Polako, nemoj se živcirati. Pročitaj moj prijašnji post. Koji OS? Da li Je (pravilno) prepoznat AV adapter? Da li si pustio MIDI s tekstom da svira? Da li je kabl od PSR-a do adapetra ispitan i ispravan? Da li si probao spojiti PRS na neki TV koji kojiima AV ulaz (žuti činć)? Da li ... ne pada mi na pamet ništa drugo..

Promijenjeno od casper (12.09.2013 u 12:31 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 13:11   #72
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OS j xp sp2.Pa napisao sam gore da kad ubodem usb samo se zacuje zvuk konekcije i nista vise.Proba ovise kablova ,probao na tv....probao sam obe opcije sto nudi u klavijaturi.Pustio sam midi-karaoke a probao sam i onoj stu oni ponudili u presetu.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 13:54   #73
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve si probao i baš se ništa ne događa, nema apsolutno video signala? Kad si probao PSR spojiti na (kućni) TV, da li se i tad ne vidi lyrics? Ako je tako onda imaš neki problem nevezan uz ovaj AV adapter.
Predpostavljam da znaš da na TV-u trebaš odrediti ulazni signal, obično i piše AV ili EXT ili nešto tako. Na PSR-u odredi FUNCTION > VIDEO OUT > Televizor.

Drugo, kada spojiš AV adapter na laptop čuje se zvuk, to je u redu. Da bi provjerio ispravnost (ili podešavanja) adaptera, trebao bi spojiti neki video signal na njega. Recimo, neki stari VHS video player ako ga imaš. Nakon toga bi se u (jednom) ekranu od viewer- a trebala pojaviti slika. Moraš napraviti više testova jer ne ide (na žalost) sve od prve. Pored toga moraš nam napisati da li se uopće išta događa, recimo neke crte po ekranu (viewer). Ovako možemo samo tipkati do sutra, a problem je možda trivijalne prirode.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 13:58   #74
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Vunimrav
Tesko je sa distance odrediti dijagnozu tom "bolesniku". Najvise me nervira, kada moram ljudima da napisem, "a sto ne uradi onako kako sam ti savjetovao", a tebi sam savjetovao da je mnogo bolje da za taj novac uzmes kakav polovan TFT monitor od 15" i da budes miran, ama me ne poslusa, vec uradi po svom ili po savjetima ljudi koji sa tim imaju vrlo malo iskustva. Sta sad da se radi. I dalje mislim da to moze da se natjera da radi ali nemam pred sobom svu tu skalameriju, pa samo mogu da zijevam ko riba na suhom i nagadjam. Nemam taj softver, pa da ga bar instaliram i pogledam koje su mogucnosti. Prema opisu koji sam negdje na netu nasao, taj Capture bi trebalo da radi, odnosno da prikaze sliku sa tekstom koju salje tvoj aranzer, medjutim to je samo opis proizvodjaca bez nekih posebnih specifikacija. Casper, ti si izgleda nasao Link sa kojeg si skinuo softver, postavi ga ovdje. Skinucu i ja i pogledacu, drugo ne mogu da ti obecam.

Promijenjeno od tranzit (12.09.2013 u 14:00 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 14:07   #75
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najprije kad začuješ taj zvuk,klikni na proporties od My computer i idi na device manager. Tamo vidi ima li kakih žutih upitnika. Ako ima,znači da nisi instalirao drivere kako treba. Koliko kužim,Yamaha kad se spoji s cinch kabelom,ona stalno šalje signal van a ne isključivo i samo ako si pustio midi fajl što svi tvrdite. Kako je onda na prezentacijama onome vonckenu na video zidu prikazano sve što čačka po njoj a nijedan fajl nije pustio?
Kreni ispočetka, jer uvjeren sam da nisi nešto instalirao kako treba. I naravno pod diplay adapters (ili u windowsima ili u softveru koji si dobio s tim čudom tehnike) ne bi bilo loše odabrati tu USB grafiku da bi dobio sliku na monitoru...

Promijenjeno od smuchac (12.09.2013 u 14:10 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 14:08   #76
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ljudi hvala vam na trudu,idem jos nesto probati!(to sa videorekorderom)Znam da je vrlo tesko ovako na daljinu nesto odrediti.Hvala vam u svakom sluvaju!!!!
Tranzit,ma je cu to resiti sa monitorom ko ga sisa,a ovo cu ostaviti,trebace nekome,ionako mi je palio neki svoj alarm dok ga nisam iskljucio.
Dodato:
Smuchac,mislim da bi tu mogao biti problem,jer kad mi klikne usb,nema ga na moj racunar negde,idem ponovo intalirati sve sa ovog cd-A
Dodato:
Probao sam deinstalirati i ponova ga instal,sad nemam i oznaku da imam jedan kanal prikopcan(bio je uokviren jedan kvadrat od 4 ili jedan celi i moga o sam uci u svojstva sad ne mogu!!!Izludicu!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (12.09.2013 u 14:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 15:25   #77
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tranzit - ovo su moji snimci i sotware koji je došao uz video nadzor nema nikavih podešavanja (otopic - pazi kretena na snimci, kao šeta se sa psom (slika od prije), čeka da se ugasi svjetlo i pali upaljačem kameru (ekran1), a na kuži da ga s druge strane snima druga kamera ... )

@smuchac - nitko ništa ne tvrdi (".... ona stalno šalje signal van a ne isključivo i samo ako si pustio midi fajl što svi tvrdite...") ja samo nagađam jer klavijaturu nisam nikada imao u rukama. Čitam manual i pokušavam pomoći. S obzirom se ti razumiješ u IT i baviš se tim već 15 godina, klavijaturu imaš na stolu doma, mogao bi je barem probati spojiti na TV i nekim savjetom (a koji do sada nije rečen) pomoći čovjeku

@VUNIMRAV - jel namjerno izbjegavaš odgovor na moja pitanja ili si samo nestrpljiv? Moraš ići po redu.

1 . da li PSR šalje video signal - provjeravaš sa TV om. Dali se vidi Lyrics na TV? Ako se ne vidi tamo neće ti pomoći ni 100 AV adaptera da isti vidiš na laptopu. Ako se lyrics vidi na TV ideš dalje. (prilagodi u TV postavkama ulazni signal)

2. Spoji VHS recorder na AV adapter, pokreni program koji si dobio na CD-u (Super Viewer). Ako i dalje ne vidiš sliku u jednom od ekrana onda nešto ne valja s driverima za AV adapter. Pa idemo dalje

3. U donjem uglu ekrana laptopa imaš Start pa odaberi Run... i u polje upiši "devmgmt.msc" (bez navodnika) i stisni Enter. U otvorenom prozoru ne smije biti niti jedan žuti uskličnik. Ako postoji, reci pa ćemo "navigirat" dalje
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2013-09-12_145442.jpg (46,8 KB, 22x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 18:46   #78
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne,ne,ne izbegavam,Boze sacuva,!!!
Imam i to bas kod ovog s...nja,ima zvucnik i na njemu usklicik pise SMI Grabber Dev
Dodato:
Probao sam na TV.Nece.Na njemu imam skart i na drugom kraju cinceve.Sve sam ih isprobao.Probao sam promeiti i posrtavke za video out na PSR.Ali mi je sad nakon reinstalacije ovog programa problem sto mi ne pokazuje uokvireno niti jedan ekran kad spojim cinc!!!Jednostavno ne reaguje na "Property' a kad stisnem na Cnannel onda hoce.

Promijenjeno od VUNIMRAV (12.09.2013 u 18:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 19:41   #79
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moram te malo "probuditi". Zezam se s ovim za tvoje odgovore ali moraš shvatiti da mi ne možemo predpostaviti što se kod tebe događa. A neki detalji su bitni iako tebi ne izgleda tako.

Dakle, moraš prvo upogoniti PSR na bilo kakav ekran da vidimo jeli video izlaz ispravan. Mala je šansa da nije ali nikad se ne zna. TV je za idealan za taj test. Ako koristiš scard priključak na njemu, pitanje je da li je dobar kabl. On bi trebao imati ulazne i izlaze signale ali se ponekad može kupiti i "okljaštrena" verzija tog kabla SCARD > cinch gdje je signal samo u jednom smjeru. Koliko činčeva imaš na drugoj strani?

Ovo što ti pokazuje upitnik u device manageru na zvučniku Adaptera vjerojatno nije problem. Međutim, gotovo sam siguran da nisi pročitao upute za instalaciju drivera i da je kod toga nastao problem. Bitno je poštovati postupak jer kod takvog "egzotičnog" hardvera su upravo driveri problem.

Ništa, da sam ti bliže, napravio bih ovako. (Pravilno) bih denistalirao taj driver, napravio frišku novu instalaciju i nakon toga bih provjerio da sve radi s nekim vanjskim video signalom (VHS). Kad to profunkcionira, onda bih se pozabavio s PSR. Mora se prikazati slika na TV-u, nakon toga gotovo sigurno bi trebalo biti ista i na laptopu.
Obrati pažnju na kablove, moraju biti ispravni i provjereni.

Promijenjeno od casper (12.09.2013 u 19:42 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2013, 20:03   #80
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista.Odustajem do daljnjeg.Imam tvoje i tranzitove upute,pa cu probati jos nesto.Malopre sam probao VR ali nista mrka kapa.Pozvacu jednog drugara iza nedelje da malo procacka pa da bar dobijem signal sa bilo cega,onda cu se javiti..
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije