Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.02.2014, 19:14   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tvoj operativni sistem, to jest, taj Win 8, definitivno nije uredu. Takvu poruku jednostavno ne smije da izbaci. Koji je Windows 8 u pitanju , Win 8 ili Win 8,1, a pogledaj i koji je tacno Release Windowsa. U svakom slucaju, budi siguran da je jedini krivac Windows, za sve sto ti se desava. Sa tim XG Works nema nikakve veze. Kod tebe je protok midi informacija ostecen ili onemugucen, a za to moze biti uzrok iskljucivo operativni sistem i audio konfiguracija istog. Ne postoji nikakva posebna verzija XG Worksa za Win 7 ili 8. Posljednja koja je dostupna na evropskim jezicima je 3.07 i ona perfektno radi na svim sistemima od Win XP pa nadalje s tim sto je od Viste pa na dalje potrebno kopirati XG Font u Fonts Folder Windowsa da bi XG Works pravilno pokazivao note u svom Score Editoru.
Ne mogu dovoljno cesto da ponovim koliko je vazna softwerska audio konfiguracija Windowsa, te da i najmocniji hardware moze biti najslabiji i sa najbijednijom performansom ukoliko nije odradjena detaljna audio konfiguracija Windowsa. Ljudi jednostavno to ne zele da shvate, a radi se o najozbinijoj stavci u audio radu na kompjuteru. Pokusavaju na kojekakvim laptopovima ili desktopovima kupljenim u prvoj peodavnici iza ugla da rade najzahtjevniji i najkompleksniji audio. To jednostavno nece nikako ici jer Windows kao operativni sistem nije pravljen iskljucivo za audio, to korisnik tek treba da mu "naredi".

Promijenjeno od tranzit (14.02.2014 u 19:22 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 19:41   #22
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kada odem na Control Panel=>System pise Windows 8 Pro, ne pise koja je verzija. Ne znam na sta se odnosi i gde mogu da vidim Release Windowsa, mozes li me uputiti?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 23:37   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dovoljno je to sto si napisao, inace da je neka od Beta verzija, stajalo bi na tom mjestu gdje si nasao i taj podatak. Ostaje samo kofiguracija Windowsa za audio rad, nista drugo nije smetnja. Ne poznajem tvoju hardware konfiguraciju ali mislim da tu ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema jer bi inace bilo "padova" sistema i ostalih neugodnih smetnji. Moras se potruditi da nadjes nekog ko poznaje materiju da ti posteno odradi tweaking za audio, nema druge, naravno ukoliko imas namjeru da se profesionalno bavis audiom na tom PC-u.
Dodato:
Uhvatio sam malo vremena u pauzi, pa sam ti i snimio i slike, da se uvjeris da to sve funkcionise onako kako sam i pisao. Na donjoj slici vidis XG Works i njegov XG Editor za bubanj, kao i MIDIOX koji registruje sav protok Sys Ex podataka. Na drugoj slici vidis i o kojem operativnom sistemu se radi.



A ovo sve na Trans Audio Windows 8.1 Pro 64 Bita.



Kako vidis, krivac nikako ne moze biti ni XG Works (jer sigurno imamo potpuno istu verziju), niti MIDIOX (kod mene je bio 7.0.2), vec iskljucivo audio konfiguracija tvog operativnog sistema, na koju sam ti odmah ukazao kao prvi moguci uzrok svim problemima.

Promijenjeno od tranzit (15.02.2014 u 22:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 13:35   #24
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno na odgovoru, videcu sta mogu da uradim u narednih par dana.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 03:58   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predlozio bih, ti da ipak bez mnogo razmisljanja i natezanja, obavis reinstalaciju sistema, jer traziti uzrok za tu gresku je ravno cuvenom trazenju igle u plastu sijena.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2014, 11:12   #26
bobang
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Postovi: 20
Downloads: 351
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
bobang befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav,

interesuje me da li je problem kod Akordeoniste rijesen reinstalacijom sistema?

Imam isti problem da kad nastimavam EQ (u XGEditoru koji je u XGWorks), za pojedine Drum elemente, Tyros3 uopce ne reagira.
Sve ostale funkcije XGEditora rade i odmah se cuju promjene kad se nesto nastimasva, ali taj EQ ne.
Isto se desava u XG Editoru kojeg sam instalirao za Cubase. Sve radi osim EQ za Drum elemente.

Pozdrav,
Boban
bobang je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2014, 21:55   #27
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na zalost, problem nije resen... cak se i produbio! Patch listu za Tyros3 koju je program prosli put najnormalnije ucitao sad ne prepoznaje, tj. u XG Editoru je ne pokazuje kao opciju! Ne znam u cemu je problem!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2014, 06:19   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cini se da je kod obojice ta Tyros 3 Instrument definicija, ostecena ili nije kako treba jer ukoliko ona nije uredu, XG Works iz XG Editora salje pogresne Sys Ex ili ih ne salje uopste, u cjelosti ili za pojedine elemente Editinga. Mozda jos tracak nade, jesi li probao da podignes XG Works sa administratorskim pravima ? Probaj jednom, a ako ni dalje ne radi kako treba, onda pokusaj da ga podignes u Compatibility modusu (Win XP Service Pack 3) i sa administratorskim pravima. Jedna opaska, sve Instrument definicije poslije PSR9000 su radjene od strane korisnika jer su svi aranzeri koji su izisli poslije PSR9000 mladji od posljednje verzije XG Worksa. Ko zna, ko je to radio i da li je uradjeno kako treba.

Promijenjeno od tranzit (19.03.2014 u 06:25 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2014, 13:16   #29
bobang
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Postovi: 20
Downloads: 351
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
bobang befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozrav,
sto se tice instrument definicije kod mene radi, tj daju se svi instrumenti izabrati preko xg editora.
Ne mogu da shvatim kako sve ostalo sto se nastimati moze u xg editoru, radi.?
Znaci sve radi osim Eq za pojedine elemente bubnja.
Kod mene je win7 sp1.
Probao sam i u Kompatibilitäts modusu da startam xg works i kao adminisrator, ali nikako da eq proradi
Da li je moguce da tyros 3 jednostavno nema tu funkciju (eq za drum elemente)?

Pozdrav boban
bobang je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2014, 15:38   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zato nije moguce da sve ostalo radi, a samo ta funkcija ne ? Instrument Definition je u sustini jedan obimniji text file, koji je kasnije stavljen u format pogodan za XG Works. Taj text file sadrzi sve Sys Ex komande Tyrosa 3 i dovoljno je da komanda za EQ udaraljki nije napisana kako treba i ona nece raditi. Medjutim, kod tebe nije slucaj to, vec je zaista istina da Tyros 3 ne posjeduje 2-Band Parametric EQ za svaku udaraljku posebno. Kad se bolje razmisli, nije ni posebno cudno jer bi to znacilo da Tyros 3 ima najmanje 70 komada 2-Band Parametric EQ, sto bi zaista bilo puno. Da je to zaista tako, moze se vidjeti i iz Sys-Ex specifikacije za Tyros 3.

tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije