Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2012, 15:14   #1
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Korg Extreme Problem sa Shumom

Pozdrav svima

Primjetio sam na svirkama kad tek dodjem i upalim klavijaturu i ona pocne da puni Semplove cuje se neki zvuk slican Harddisku(zuji) na zvucnicima.
Nije mi to nesto posebno smetalo dok je nisam poceo koristit i u studiju.
taj sum se necuje dok se svira ali u studiu kada normalizujem trake prije nego sto pocne wave da svira cuje se to zujanje i kada pocne da svira on da se necuje.sta bi moglo bit,jedan drug mi je nesto spominji da je do balansiranih kablova al nemam pojma sta kako,ako neko zna da mi objasni sta da radim.pozzzz
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2012, 19:10   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

dal nije stvar u losem ocitavanju semplova?moze biti da je los sempl.
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2012, 19:16   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaš na šta misliš ali te nisam razumeo šta je problem u studiju.... i kako normalizuješ trake, kakve kablove imaš, mono-stereo? Na šta snimaš kakvo su ulazi daj još neke podatke.... jesi probao da zalepiš uzemljenje na tritonu izolir trakom, nije najsjajnije rešenje ali nekad i to pomaže..... pod uslovom da je sve drugo ok.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 11:10   #4
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Radi se o tome da mi s ponekad cuje na snimljenim audio trakama neko zujanje,na LIVE svirkama mi to i nesmeta toliko,ali je problem u studiju,kada pustim da snima i prije nego sto pocnem da sviram ima to zujanje,kada sviram necuje se toliko ali se cuje podignut cu primjer ovdje.
probo sam i izolirati ali nista,generalno imam negdje problem dali je na PC ili dolazi sa klavijature uglavnom cujem konstanto rad HARDDISKA na monitorima.pojedemi mozak.pozzzz
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Mico23 Pokaži Post
Radi se o tome da mi s ponekad cuje na snimljenim audio trakama neko zujanje,na LIVE svirkama mi to i nesmeta toliko,ali je problem u studiju,kada pustim da snima i prije nego sto pocnem da sviram ima to zujanje,kada sviram necuje se toliko ali se cuje podignut cu primjer ovdje.
probo sam i izolirati ali nista,generalno imam negdje problem dali je na PC ili dolazi sa klavijature uglavnom cujem konstanto rad HARDDISKA na monitorima.pojedemi mozak.pozzzz
http://soundcloud.com/sigimigi/test

Promijenjeno od Mico23 (09.05.2012 u 11:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 12:26   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tvoj problem je najvjerovatnije uzemljenje odnosno kruzno (ili loop) uzemljenje. Ne povezuj ovo sa audio loopom, nema nikakve veze. Radi se o tome da mikser dobija svoje uzemljenje preko strujnog kabla a i taj Extreme takodje. Extreme ima nebalansirane izlaze pa se to uzemljenje (masa) nalazi i na minus polu dzeka (banane) kojim spajas Extreme sa mikserom. Posto mikser vec dobija uzemljenje preko strujnog kabla, a sada i preko minus pola audio kabla, dolazi do toga da se stvara loop, odnosno kruzni tok te mase koji stvara to "zujanje". Jedini moguci lijek je DI box sa "lift" masom. DI boxom ces u sustini balansirati izlaze sa Extreme a tim liftom ces odvojiti masu (sada vec kao poseban pol), to jest prekinuti njen tok u audio kablu pa mikser nece dobijati dva puta masu. Za ovo sve ti trebaju dva mono DI boxa (ili jedan stereo), zatim dva kratka normalna instrument kabla (nebalansirana) kojima spajas Extreme sa DI boxom i na kraju dva balansirana kabla kojima spajas DI box i miksetu. Mikseta sigurno ima balansirane ulaze sem ako nije neki totalno egzoticni primjerak. Globalno pravilo je da sve instrumente u studijskoj upotrebi treba povezivati sa mikserom putem balansiranih kablova a ukoliko sam instrument nema balansirane izlaze onda preko DI boxova (sa obaveznim liftom). U cijelom studijskom sistemu treba i mora da postoji samo jedna masa i to ona koju mikser dobija preko strujnog kabla. U protivnom su programirani problemi za brujanjem i zujanjem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Mico23 (09.05.2012)
Star 09.05.2012, 13:13   #6
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala Prijatelju

Skuzio sam da je to zujanje prisutno i kada nije ukljucen Extreme.
Mikseta je Yamaha 02 R na njoj su mi ADAT i 8 Analognih ulaza spojeni,da ne pravi mozda problem Multikor Kabal sa kojim sa povezo Fireface i Miksetu?
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 13:35   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da bi provjerio sta prouzrokuje to zujanje, odvoji sve od 02r pa poslusaj da li tada ima smetnji a onda ukljucuj jedan po jedan uredjaj i poslije svakog ukljucenja provjeri sta se cuje. Fireface je posljednji na sta treba posumnjati, naravno ako je taj multicore uredu. Obrati paznju da i aktivni monitori mogu praviti smetnje iz istog razloga koji sam opisao u proslom postu, pa provjeravaj i preko slusalica koje ces ukljuciti direktno u 02r.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije