Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.02.2013, 13:02   #51
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja komp čupam iz struje noću zbog neželjenih posljedica isto kao što sam čupao telefonsku liniju iz rutera da ne bude veselja ako se šta desi dok sam bio spojen na net putem LAN-a. Sad sam bežičan pa se ne sekiram puno. To šta ti svijetli podesi u USB postavkama u BIOS-u jer ti šalje neki napon na portove dok je stroj ugašen. Ista stvar je kod mene na mišu iako je PS/2 koje za tipkovnicu i njega više preferiram. Znao sam kako se ta postavka zove,al sam zaboravio.
Za komp se ne sekiraj,imas dovoljno snage.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2013, 13:30   #52
aleksandarpet
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.07.2010
Mjesto: kos.mitrovica
Postovi: 36
Downloads: 16
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: klavijature
aleksandarpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jesi li probao tapko monitore ja mislim da su jedni od najboljih !!!
aleksandarpet je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2013, 20:25   #53
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Zeljko
Ko ti je rekao da hardver konfiguracija nije "ozbiljna", sta vise, vrlo je ozbiljna. Nedostaje samo vrlo ozbiljna konfiguracija BIOSA i operativnog sistema i... imao bi zestok audio sistem. Naravno da moze i bolje i jace ali i to sto imas je u gornjoj trecini. Sto se tice te lampice, nju neces moci da ugasis drugacije nego prekidacem na napajanju ako postoji ama ni to ne bi trebalo da te uopste zabrinjava, to tako treba da bude. Ako ti bas smeta svjetlo, prekrivaj masinu nocu, da ne nazebe.

Promijenjeno od tranzit (23.02.2013 u 20:27 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2013, 21:38   #54
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hehehe ma zezam se..Druze nesto me je bio malo prije zezao bios kad god upalim komp izadje crna maska na kojoj pise od asusa. Cpu fan eror i kad sam prebacio na energi sparen u biosu poce opet raditi i sad kad upalim komp pocne odmah opet windows kako i tereba.Sad sam opet vratio u skracenom biosu na Normal pa cu da vidim sta ce da se desi...Ventilatori okrecu i na procesoru i na kucistu ne kapiram zasto mi je onda javljalo to.Sta bi moglo da bude ?Kad sam gledao u biosu teperaturu cpu-a bila je 27°C

De mi reci da li je dobro da instaliram sa CD-a sto je doslo uz maiboard Suite all 2

Promijenjeno od zeljko (23.02.2013 u 21:40 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2013, 21:54   #55
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U BIOSu po defaultu stoji najnizi broj obrtaja ventilatora CPU hladnjaka na 600. Podesi to recimo na 300 i nece se vise javljati nikakvo upozorenje. Modus ventilatora ostavi na Standard jer kod tebe nema Overclockinga. Ne znam koji CPU hladnjak imas, mada to u tvom slucaju i nije posebno bitno. To je cisto "administrativna" zajebancija, nemoj se s tim dalje zamarati.

Promijenjeno od tranzit (23.02.2013 u 21:56 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2013, 22:10   #56
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kakva zajebancija jbt.Nije htio da podize windows dok nisam nasao zasto mi javlja cpu eror i uvijek kad palim komp prvo dodje ta maska i pise F2 ili Del da pririsnem.

Drugo zasto ne bi podesio Turbo mod ako moze?

Hladnjak je kao gore na slici sto sam postavio.

Jos jednom pitanje da li je dobro da se instaliraju ovi programi od asusa koji su dosli uz cd i da li to moze da sta smeta u sistemu...Negdje sam citao jedan pise da nikad ne treba nista da se instalira od Softwer sto dodje uz Mainboard na audio pc?A gledam na Youtube kako covjek sa tim programima podesava Over kloking pa sta znam mozda je to i dobro zato i pitam..Prvo mi je bilo cudno da prepozna u biosu na Automatic samo 1333 Mhz ram a moj je 1600 MHz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2013, 22:22   #57
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A zasto bi podesavao ventilator na Turbo ako ti nije potrebno. Time ces samo dobiti vise buke a bas to je najnepozeljnije kod jednog audio sistema. Nemas potrebe da instaliras nista od tog softvera, osim eventualno ASUS Update radi aktueliziranja BIOS verzije. Overclocking koji tebi treba ni u kom slucaju se ne radi sa tim ASUSovim softverom, to je sarena laza. Napravices vise stete nego koristi sa tim Overclockingom. Audio je sasvim poseban slucaj u pogledu Overclockinga i tu ti taj softver ne vrijedi nicemu. Overclocking koji ce dati onih 30% prirasta ali efektivnih za audio je veoma komplikovana prica i za to ne postoji nikakav softver koji bi to nekakvom magicnom rukom odradio.

Promijenjeno od tranzit (23.02.2013 u 22:26 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2013, 02:03   #58
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav Drustvo!

Evo da se i ja nadovezem ponovo na ovu Temu,nije me dugo bilo!

Sto se tice konfiguracije za neki PC, sa kojim zelite da radite Produkciju na visokom nivou a da ipak nekosta "puno novaca"ja bih vam preporucio gospodina "tranzit"

Bavim se audio produkcijom nekih 15-tak godina,uglavnom sam dosad sebi sam sastavljao konfiguraciju za svoj sistem.

bilo je tu svega,ali nikada stabilnog sistema!
Vadio sam informacije sa raznih sajtova,kako optimirati sistem,sam operativni sistem pa sve ostalo.

Onda mi je prije nekih mjesec dana puko film,jer sam imao zakazane Termine u Studiu i pocela masina da me zeza.

Obratio sam se gospodinu tranzit i trazio ponudu!

Dobio sam AUDIO PC,koji nema kupiti na svakom cosku.
Mogu slobodno da kazem,da trenutno se ubrajam u vlasnike najboljeg AUDIO PC ovog vremena!

Pored same Konfiguracije sistema(koja je HIGH END),sam dobio MORE virtalnih instrumenata po mojoj zelji,a svakako da je i tranzit ubacio i svoje favorite.

Znaci masina "UPALI I RADI"

Sta hócu da kazem:Znaci,probao sam i sAm i nisam bas neki LAJIK,ipak sam na kraju odlucio da prepustim taj dio posla(mislim na konfiguraciju)ljudima koji to rade Profesionalno,i moj izbor je pao na gospodina tranzit i mogu reci da sam jako zadovoljan Hvala @tranzit za ovaj "SVEMIRISKI BROD" koji si mi napravio.


Veliki Pozdrav svima
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2013, 02:42   #59
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najbitnije je da si ti dobio ono sto ti je trebalo i da mozes maksimalno da se posvetis komponovanju, snimanju i produkciji, a ne konstantnom "cackanju" po nekakvom kvazi-kompjuteru kod kojeg uvijek nesto "skripi". Na tom Trans Audio "svemirskom brodu" koji si dobio, a radi kojeg s pravom smatras da se ubrajas u vlasnike najboljeg Audio PCa ovog vremena, sigurno nece nista da "zaskripi". Sretan rad, puno projekata i jos vise novca !!!!!

Promijenjeno od tranzit (18.06.2013 u 02:50 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.06.2013, 07:22   #60
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je prvi Trans Audio na forumu ?

Ćestitam !
romario je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije