Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.01.2013, 14:49   #91
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Milan$ - u toku sviranja uvijek možeš podešavati sve što poželiš, a dostupno je u editingu same klavijature. Ne možeš ih pohraniti dok style svira, ako kad ga zaustaviš sve promjene je moguće zapamtiti u registraciju.
Nećeš moći mijenjati kick ili neki element bubnja u toku svirke, to nije moguće osim kada editiraš mapu bubnja. Mislim da takva podešavanja u toku svirke (mislim na živi nastup) apsolutno nemaju smisla. Naravno da je to i stvar osobnog pristupa ali istovremeno podešavati bas bubanj, svirati i paziti na ostale stvari i nedajbože usput pjevati .... malo mi je too much. Opet naglašavam, stvar je osobnog pristupa na nastupu. Moje je mišljnje da tu "odsutnost" gosti itekako primjete na muzičaru.

Yamaha ne koristi loopove.

Style možeš napraviti samo na klavijaturi, i to sa svim njegovim pripadajućim parametrima. Ponuđene opcije su sasvim dovoljne da se izradi kvalitetan i iskoristiv style. Taj editing na samoj klavijaturi jest ograničen ali je sasvim dovoljan. S druge strane, tko želi više, s računalom može napraviti apsolutno sve što poželi i to na pregledan, jednostavan i brz način. Operativnost Yamahe u svirci, na live nastupu je sasvim dobra i ja tu apsolutno ne vidim zamjerke osim par sitnica koji sam već naveo u postovima prije.

Svako područje koje se ne pozna dovoljno dobro, na prvi pogled izgleda komplicirano. Tek kada se shvati bit i princip rada onda možemo raditi pravilne usporedbe, prednosti i nedostatke određenih modela.

@ ella 85 - program VOICE EDITOR koji je namjenjen za editing na računalu automatski prepoznaje klavijaturu i sve promjene koje radiš u njemu čuješ na zvučnike. Kao da editiraš na samoj klavijaturi, jedino koristiš sučelje na računalu. Uvjet je naravno da je Tyros pravilno povezan s računalom

REGISTRATION funkcionira ovako. Pustimo sada strukturu samog zvuka i njegovih 8 layera jer taj parametar za Registracije uopće nije bitan. Svaka REGISTRACIJA u sebi ima memorirane neke postavke. Postavke koje će biti umemorirane u jednu registraciju određujemo prije samog postupka pohrane. To prikazuje slika 1 iz mog predhodnog posta.
Ako želimo na jednoj registraciji imati pohranjene samo zvukove desne ruke "čekirat" ćemo opciju VOICE. (nazovimo je REG-SND) Ako uz zvuk desne ruke želimo pohraniti i određeni style, "čekirat" ćemo i tu opciju, STYLE. (nazovim je REG-STYSND). Napravit ćemo i treći primjer iako je daljnja analogija potpuno ista. Napravit ćemo registraciju sa pohranjnenim zvukom desne ruke, željenim stylom i postavkom mikrofona i vokalizera. Čekirat ćemo VOICE, STYLE i VH/MIC. (nazovimo to REG-ALL).
U praksi to koristiš ovako. Poželiš svirati pjesmu kojoj odgovaraju određeni style i zvuk. Pozivaš REG-STYSND i počinješ sa svirkom, recimo da je to nekakakv uvod sa solo instrumentom. Dolazi kitica i pozivaš REG-SND gdje se događa samo promjena zvuka desne. Sada dolazi refren gdje ti treba i vocalizer, samo pritisneš REG-ALL i postavke se mijenjaju onako kako si ih pohranio u tu registraciju.

Mislim da sam uspio pojasniti neke stvari, ako se pažljivo pročita ovaj tekst (esej ).

Ako uz REGISTRACIJE koristimo opciju FREEZE onda je mogućnosti još i više. Ako znamo da uz svaki style dolazi i 4 OTS onda mislim da nema dileme, samo treba sve dobro posložiti i vozi majstore.

@Arter - hvala lijepo, i drugi put :-)

Promijenjeno od casper (17.01.2013 u 14:56 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 15:34   #92
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

fino je to sa registracijama,ali prvi put cujem da ne mogu loop ovi,a zakleo bi se da sam cuo tyrosa s tim
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 15:59   #93
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mogu loop-ovi da se ubace u Tyros-a.


Tweety Band - Dve sudbine (Uzivo)
You need to upgrade your Flash Player
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 16:35   #94
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prva yamaha i jedina za sada koja koristi audio loop je novi model psr950. Ovdje podrazumjevam audio loop koji se može koristiti u Stylu i koji reagira na brzinu istoga. Mislim da je na takav loop mislio ella 85 jer vidim da postavlja to pitnje na temi "ljubitelja Ketrona".

Ako Tyros može koristiti audio loop-ove na aranžer pratnji onda sam ja nešto previdio.

Ne ubrajam one mogućnosti poput vanjskih uređaja koje je moguće povezati na stražnje loop ulaze i izlaze kao niti mogućnosti Tyrosa da istovremeno reproducira AUDIO materijal i da se uz to svira. Stavljanje loopova u MPC isto tako nije ubrojeno jer se on ne sinhronizira s brzinom styla. Pa ako sam nešto propustio molio bih znalce da me prosvijetle po tom pitanju.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 17:04   #95
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

vec drugi puta se raspitujem da predjem sa korga na nesto drugo,zato postavljam tolika pitanja,sve me zanima,i ketron i yamaha,valjda ne budem previse zagrizen u korg pa necu moc bez neceg,ali bolje da to otkrijem sada nego kad iskesiram klavijaturu,usput da pitam koja je realna cijena za tyros 4,nasao sam nesto oko 2500eura izgleda kao nova ima 1gb i futrolu i cd koji dolazi s njom,jel ti editori dodju uz nju besplatno kad kupis novu,ili moras kupit posebno,jel trazim sve te programe uz polovnu klavijaturu
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 17:35   #96
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo ti pitaj, zato postoji forum. Najbitnije je dobro procijeniti i odvagnuti sve prednosti i nedostatke, a to bez pravilne informacije ne ide. Pa i nakon toga još isprobati modele i donijeti odluku.

Iako je ovo tema za ljubitelje Yamahe, ja sam jedan od onih koji ne preferiram samo jednog proizvođača. Potpuno sam zadovoljan s Tyros4, međutim bilo koja klavijatura iz tog ranga bi me zadovoljavala, u to sam siguran.
Možda miješam teme s "Ketron ljubiteljima" ali mislim da ono što si zamislio i pitao kod njih da koristiš cubase sa Audyom kako bi povlačio audio loopve, neće ići. Gotovo sam siguran u to, ali na temi gdje si pitao ćeš vjerojatno dobiti precizan odgovor.

Cijena od 2500€ za T4 mi se čini više nego dobra. Pogotovo ako je očuvana i uz to dobivaš 1GB rama i futrolu. Software koji dolazi u Tyrose su free i mogu se skinuti s njihovog sajta, njih ne plaćaš posebno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 17:37   #97
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper
Obradis loop u recycle-u, pa ubacis u style tu midi traku koji si dobio. A iseckan loop ubacis na neko mesto u custom voice-u. Naravno, mozes menjati brzinu ritma.

A ako hoces loop-ove iz seta za neku drugu klavijaturu, konvertujes ih u custom voice za Yamahu, i konvertujes njihov style.

Ovo na mom snimku je Tyros2. Taj ritam sam dobio konvertovan, cini mi se na drugi nacin.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 17:45   #98
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OK, govorili smo o potpuno različitom pojmu.
Ovo što ti navodiš nema veze s audio loop-om, to je MIDI informacija koja poziva određene samplove. Takav MIDI loop može zvučati slično audio loopu ali suštinski su to različite stvari.
Osim novog modela PSR950, Yamahe nemaju mogućnost ubacivanja audio loopova u style kao što je to slučaj recimo s Audyom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 18:10   #99
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Takav MIDI loop može zvučati slično audio loopu ali suštinski su to različite stvari.
Nije mi jasno ovo "zvucati slicno" U cemu je razlika ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2013, 18:25   #100
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

i korg ustvari loop isjecka na dijelove i onda ih vrti i moras imat pohranjeno negdje na useru,ispada da je to isto
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije