Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.08.2010, 19:59   #1
AneL
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.07.2006
Godina: 39
Postovi: 116
Downloads: 598
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
AneL befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Deca Buddy (kako tercu napraviti)

Pozdrav,

Htio bih da koristim deca buddy u cubase.. kao tercu za vokal.

Kako mogu da na stelujem da mi zvuci visoka terca?

koje je pravilo? gde pise KEY jel tu moras da vec odredis odakle pjevas ili odakle terca da ti pjeva?

Gde pise SCALE tu ima raznih, koja meni treba?

Hvala,
AneL je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2010, 21:45   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Deca Buddu ima editor gjde mozes odrediti skale po kojima ce on pjevati drugi, treci i cetvrti glas i to sve memorisati u 4 moguca preseta. Osnovni glas je predstavljen crnom kuglicom a ostali plavom, zutom, zelenom i crvenom. Odredi prvo osnovni tonalitet a onda redjaj kuglice za svaki poluton onako kako ti odgovara. Imas tu i vec odradjene skale ali sumnjam da ce ti biti od velike koristi jer ne odgovaraju sve u potpunosti skalama koje mi upotrebljavamo u nasoj muzici. Stopostotno mozes iskoristiti High 3rd Harmonic Minor skalu kao i High 3rd Melodic Minor a ostalo ces uglavnom morati sam da napravis redjanjem onih kuglica po hromatici. Osim ovoga Deca Buddu se moze upravljati i midijem odnosno akordima koje dobija sa midi kanala koji ti odredis taman kao sto to rade i vokalisti na aranzerima. Ne bih da te razocaram ali Deca Buddu nije posebnog kvaliteta, odprilike nesto kao i harmonizeri u boljim aranzerima. Ima problema sa nizim vokalima gdje su na primjer donje terce jadne i sugave, kao i sa tihim vokalima gdje pocinje da kvantizuje uslijed nedovoljne dubine obrade (cini se da je u pitanju samo 16 bitni raster) a sto ces ti cuti kao kratke prekide.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2010, 22:39   #3
AneL
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.07.2006
Godina: 39
Postovi: 116
Downloads: 598
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
AneL befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Tranzit za informaciju. Malo mi ovo komplikovano zvuci..no mozes mi preporuciti laksi,bolji VST za tercu?
AneL je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2010, 23:08   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Laksi ima, bolji ima ali i debelo skuplji. Kao najbolji medju najboljima koji ostavlja iza sebe i najveci broj najkvalitetnijih hardver harmonizera je Harmony Engine iz Antares AVOX EVO Toolkita. Cijena smijesnih 400 eura. Druga alternativa ti je Mu Voice plugin po cijeni za 240 eura. Mu Voice je dobar vokalist ciji je kvalitet dosta iznad harmonizera u aranzerima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije