Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.02.2010, 23:30   #11
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mogu razumijeti da ti netko iz kuće kao nekakav kućni diler proda klavijaturu puno povoljnije jer zaobilazi dučan i sve troškove povezane s tim, ali ozbiljno sumnjam da ti za M3 koji ti proda za 1300 dolara, može ispostaviti račun.
Ako ti ne ispostavi račun, onda nemaš niti garanciju. A to može biti onda ruski rulet.
Ako ti BasariStudios nabaviš M3 za 900 dolara primjerice, i meni ga pošalješ iz Amerike u Hrvatsku i mene na kraju košta 1500 dolara, profitirao si i ti i ja. A ako mi se klavijatura pokvari nakon mjesec dana, gdje ću ja ostvariti pravo popravka u smislu garancije?

M50 nema sempler i ne može učitavati semplove. Na to treba paziti kome je to važno. Korg je nažalost procijenio da im to neće smetati u prodaji jer toliko komada koliko bi u Srbiji ili bilo gdje na Balkanu prodali za godinu dana, toliko prodaju u jednoj saveznoj državi SAD-a valjda kroz vikend. Amerikancima (glavno tržište) sempler nije toliko bitan jer nisu usmjereni na etnozvukove nego na klasični pop/rock mainstream.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 05:33   #12
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

1. Daky, korsisti to i drugima, ne samo M3 nego svi sintovi su vamo mnogo
jefiniti, na desetine sam slao po svjetu i opet ispadne jeftinije.
2. KARMA, za garanciju nezna, znam da godinu dana ima fabricnu e sad dal
ta vazi za evropu to neznam al sint nije poseban zato jeftiniji nego isti onaj
gdje god ga budes kupio, u evropu mislim da neradi samo ona garancija od
2 godine za koju se mi ovde registrujemo dok fabricna jedna vazi mislim.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 11:23   #13
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Garanciju sigurno nemam ako mi ti pošalješ klavijaturu ili bilo tko tko se bavi takvim poslom dilanja. Bez računa kupnje nema garancije.
Imao sam slučaj prije 7,8 godina kada sam kupio novu klavijaturu tako od privatnog prodavača, čak sam i isprobao klavijaturu i radila je, ali nisu svi tasteri radili zbog neke greške u spojevima u klavijaturi. Nisam to shvatio odmah već istu večer kada sam klavijaturu donio kući.
Po zakonu bih imao pravo uređaj vratiti i tražiti novu klavijaturu ili povrat novca. Ali u ovom slučaju, privatni me trgovac muljao i držao klavijaturu dva mjeseca dok bi njegov prijatelj to kao popravljao. Pritom mi je izgrebao klavijaturu i jako loše popravio.

U tome i jest problem s tim dumping cijenama. Mogu ja nabaviti od tebe jeftino klavijaturu, ali mi garanciju neće pokriti hrvatski dealer Korga. Ne bi to učinio ni onaj u Njemačkoj ili bilo gdje drugdje.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2010, 12:29   #14
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@BasariStudios
@mojkarma
Šta se tiče garancije situacija je sljedeča-garancija se ostvaruje na temelju originalnog računa i uz njega dobijete spisak ovlaštenih servisa.Dakle garancija važi samo i isključivo samo u državi u kojoj je stroj kupljen.
Momentalno živim u sloveniji i večinu vremena sviram u sloveniji.Zato je i sva oprema registrirana u sloveniji.Svako ljeto radim na hrvatslom dijelu obale-inače sam iz Varaždina-i ako se slučajno tamo nešto pokvari mogu lijepo zaboraviti popravak u hrvatskoj sa slovenskom garancijom.
Nažalost, ali tako je!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2011, 16:48   #15
Glorious
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.10.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara, Klavijature
Glorious befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dacky, kupio sam M50 pre nekih pola gidine i prezadovoljan sam sa klavijaturom, ali sam je nasao za nesto manje para nego sto je sada. U, principu, sve zavisi od toga za sta ti treba klavijatura... Ja je najvise koristim za pratnju, bas + ritam, ali mozes da napravis i dobre solo boje na njoj ako si spreman da odvojis malo vremena i da citas manual...
Glorious je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2011, 13:46   #16
Sp00ne
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2011
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Sp00ne befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

Pozdrav svima!
Ja imam Korg M50 sada skoro godinu dana i imam i dobro, a i loše mišljenje o njoj.

Dobre stvari kod klavijature: Klavijatura ima odlične zvukove (skoro iste kao i M3) koje sam mogao namjestiti kako mi pašu, ima odlične real time kontrolere, ritmovi su odlični i mogu se prilagođavati svim vrstama glazbe, ima veliki ekran osjetljiv na dodir koji omogućava vrlo lagano snalaženje kod programiranja (izrade) zvukova što je kod klavijature ovako niske cijene osvježavajuće. Još jedna dobra stvar je težina klavijature (61 tipka) koja iznosi samo 7 kila, pa je nevjerojatno prenosiva.

Šo se tiče loših strana klavijature, upravo ju njena mala težina koja je postignuta ultra lakim materijalom, tzv. plastikom čini jako krhkom, te se mora paziti prilikom prenošenja da ju se ne ošteti.
Tipke su lošije kvalitete (barem naspram tipki mog Kurzweila PC3) i previše mi sliče na igračku (barem po mom mišljenju) tako da stalno imam osjećaj kao da će puknuti (recimo kada sviram Hammondice ili tako nešto) iako su do sada izdržale sve što sam im priuštio
Opcija samplinga mi ne treba jer uglavnom sviram Rock, pa meni to ne smeta, ali za sve one koji žele svirati malo narodniju glazbu to predstavlja problem jer tvornički zvukovi ne nude neke tambure, harmonike i trube nego se moraju isprogramirati na klavijaturi, a to zahtjeva puno vremena.
Također još jedna stvar koja mi smeta je što nema Aftertouch opciju koje sam se odrekao kada sam kupovao klavijaturu, ali mi je stalno falila (što sam nadoknadio mojim novim Kurzweilom PC3 ).
Eto, nadam se da vam je moje iskustvo sa tom klavijaturom pomoglo.
Sp00ne je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije