Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.11.2005, 11:07   #21
Nedzad
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.11.2004
Mjesto: Germany-Deutschland
Postovi: 66
Downloads: 136
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa80-Yamaha dx11-Casio cz230s-Kawai k1II-Guerrini
Nedzad befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Nedzad pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

He he he-Vlajko dobar si!Ma ljudi sve se moze kada se hoce.Potrebna je podrska i prava akcija i normalno sa reci na dela.U upustvu stoji da je PA serija klavijatura koja nikada nemoze zastareti tako sto ce se uvijek nadogradjivati sa novijim OS-om. Nebi to oni samo radi reklame napisali??? Ipak je to ozbiljna kompanija!Kada bi se izvrsio pritisak na njih vjerujem da bi se nesto i uradilo.Ako nista bar pokusajmo.Neka neko napise pismo ili cu ga ja napisati pa neko ko je voljan da ga prevede neka ga posalje svim clanovima koji su raspolozeni za promenu OS-a onda cemo svi slati isti taj mail ali pojedinacno jer u prosloj akciji nismo nista uradili (skupljali smo mailove badava).
Nedzad je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2005, 14:20   #22
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Vlajko
Usb stick jeste flash memorija...

@hrci
Zashto komplikovati sa USB stickom?
Bolje uzeti Compact flash karticu i lezishte za istu koje je moguce prikljuchiti na IDE slot...
Samo lezishte je 15e, a kartice u zavisnosti od memorije...
Brze ce raditi nego sa hardom zasigurno, sigurniji su podatci, ali je zato neshto skuplje.
Kingstonova CF kartica od 512mb koshta oko 40e.
Cf kartice se mogu naci do 5Gb ako se dobro secam...
Sad mozda i vece, ali cene ne znam...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2005, 17:44   #23
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi nije problem u OS, izbacili bi oni to sutra, samo kad bi imali mushterije, tj. kad bi mogli uzeti neku lovu za to. Sve dok je besplatno morat cemo se pomiriti sa chinjenicom da ce to raditi k'o Microsoft, znachi samo da krpe rupe i bagove.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2005, 20:30   #24
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ok
Ajde da probamo!
Nedzade popisi prijatelju ti posto si vec u prosloj temi napisao kako i sta i vecina se slaze potrebno je samo da dodas ovo sa portamentom u ono od prosle teme sto ima.Zlozi sve i posalji meni pa cemo ja i Vaxter u ime Yu-Midi clanova poslati i vidjecemo rezultate.
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2005, 13:36   #25
YuKORGPa
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Evo i mene opet da podrzim u ovom pokusaju. Treba pokusati...
Ako treba svi cemo poslati po nekoliko mailova, valjda ce nas pogledati.

Samo nemojte odustajati!
  Reply With Quote
Star 14.11.2005, 01:23   #26
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi, Ljudi

Samo nam Treba Portamento ova Klavijatura ima Sve netreba ostale Stvari Nabrajat jer nece biti nista od ovoga.

Ja nisam Laik sviram Klavijature skoro 17 Godina, Poslusajte moj Demo na Homerecording kod Zlatka.

Sviram u Kafani sa samim Korgom PA80 imam Terce bez Flash Kartice, Boje Ritmovi Internalni Zvuci Haos..

Kakvi Gigabyte to nije Potrebno, Samo Portamento fali i Drugo Nista...

Ajde da Pocnemo da Skupljamo Potpise, Ajde malo Skoknite u Pomoc, ja neznam kako da pocnemo...

Ovde Sigurno ima neko od Vas ko bi mogo da Sklopi Formular pa mi samo da dadnemo svoja imena i Potpise....

Ajde kako cemo nek se neko Javi...

Pozdrav!

Hrci
hrci je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2005, 06:02   #27
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nedzad je napravio formular i ispisao sve sto je do sada navedeno i od prosle teme.
Moram samo sa Vaxterom da vidim da prevede i kako da posaljemo.
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2005, 06:20   #28
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nedzade,

Ajde Bracika nemoj Puno dodavat, de Neka nam Portamento Srede To je Najpotrebnije, Ajd Ispisi pa da Pocnemo sa Potpisima, ja cu Skupljati Potpise i sa Drugih Foruma samo Ispisi nam Formular...

Ajmo Akcija nek Krene.
hrci je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2005, 11:01   #29
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege

Prije svega ispričavam se svima koje se osječaju uvrijeđenim mojim postovima.
Mog prijatelj Angello radi u KORG Italia. Ne radi kao programer, ali je u stalnom kontaktu s čelnim ljudima. Nisam ni ja vesla sisao, pa da neke stvari neznam i iznosim samo tako. Ipak sam ozbiljna i visokoobrazovana osoba s dugogodišnjim sviračkim iskustvom. Prijatelj mi je rekao da KORG jednostavno nema interesa ići u proizvodnju novijeg OS, jer postojeći OS više nego dobro zadovoljava potrebe tržišta. Izrada novijeg OS-a će potrošiti podosta vremena na šačicu korisnika koji ne čine niti 5 % ukupnog njihovog tržišta. A znamo da je kod kapitalista vrijeme novac. I pustimo sad to, ali oni ozbiljno rade punom parom na finalizaciji novog aranžera.
Htio sam samo biti realan. Nisam pesimista, i svaka novotarija za mog Pa80 me uvijek veseli, pogotovo ako se radi o dobroj stvari. Kolega Cevap vam je rekao pravu istinu. Znaći, ako će KORG imati koristi od svoga rada, napravit će to sutra. A i sami znate da nam moraju davati sve na kapaljku, jer ponude li nam savršen aranžer u ruke, od čega će oni živjeti.
Ja više neću raspravljati po ovom topicu, jer vidim da ovdje ima vrsnih poznavaoca koji će vjerujem riješiti ovaj problem PORTAMENTA bez pola muke.A vjerujem da imaju i močniju vezu i vjerojatno utjecajnije ljude koji će riješiti taj problem. Mislim da peticija neće puno pomoći, no potpisat ću je jer tko zna možda uspijemo nešto dobit. A toga koji riješi sve probleme i nedostatke na Pa80 ja osobno vodim na janjetinu i ne na pivo nego na najbolja buteljirana vina.
I na kraju bih samo htio reči, Pa80 je tako napravljen da mu skoro nikakav hardver na postojeći procesor nemožeš prikaćiti a da nebi imao problema. Samo napajanje je jako jadno, i počnemo li samo da ugradimo jaća napajanja za dodatne periferije već imamo veliki trošak, jer treba osigurati da pojedine konponente radi ugradnje jačeg ispravljaća tek tako ne pregore. Kolege injženjeri razumiju o čemu pišem, probleme s premoščivanjem i radne kapacitete matične ploće, dodatna hladila i još niz problema o kojima bih mogao pisati do sutra. PA80 nije PC računalo na kom su svi hardverski djelovi manje više kompatibilni, jer da je tako, sutra bih puknuo u njega neku jaću PC konfiguraciju i složio je za pola sata.
Ne želim se više prepucavati i prepirati s pojedincima.
Još jednom hvala što sam imao pravo glasa.
Sretno !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2005, 11:01   #30
Nedzad
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.11.2004
Mjesto: Germany-Deutschland
Postovi: 66
Downloads: 136
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa80-Yamaha dx11-Casio cz230s-Kawai k1II-Guerrini
Nedzad befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Nedzad pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zdravo hrci: tvoj citatamo Portamento fali i Drugo Nista...???? Ima pa 80 u odnosu na starije modele veoma mnogo nedostataka koji su daleko vazniji od portamenta jer portamento u Pa80 vec ima samo sto nije za nase stvari.jedino kada bi ubacili uz njega dodatnu funkciju kao sto DX11 ima:Full portamento i Fingered portamento jer za nase stvari je bas ovaj fingered portamento dobar.Prosle sam sedmice uporedjivao portamento sa mog starog syntha Roland juno 106 i mogu reci da sem Casia cz serije, Yamahe dx cak i Roland juno ima bolji portamento od korga Pa serije.Ja sam vec Miodragu poslao neke nedostatke i naveo sam takodje za portamento! ostaje nam da vidimo dokle cemo dogurati.miki ce to prevesti na Nemackom ako je neko voljan moze i na engleskom a ja cu to prevesti na turskom pa cu ja jedan mail poslati Turcima -mozda negde i upali.
Pozdrav
Nedzad je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
akciju, idemo, korg, novi, pa80, portamento


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije