Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.07.2016, 18:24   #711
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 508
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je normalno. I kod Korga je tako.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2016, 20:07   #712
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hmmmm bilo bi normalno da to uvijek radi ali neke presete ne spusta a neki preset spusti samo uper 2 i 3 a recimo uper 1 ostane isti...i onda prmojeni zapravo cijeli zvuk tj boju ! ima to sigurno negdje zasto je tako !?
Mozda Morison zna -? Trebao bi znati nije valjda bug ?!
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2016, 00:31   #713
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 508
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam, ali koliko se sjećam to je bilo i na e-86. Prvi Roland kojeg sam imao, pa G800, G1000, VA-76. Na svima je bilo isto kao i na ea. Mene je to isto smetalo.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2016, 09:07   #714
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Na svim rolandovim aranzerima je tako,kada se ukljuci aranzer boja se spusta za oktavu. Jednostavno podignes boju za oktavu i tako je snimis u present ako ti je potrebno .
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2016, 10:15   #715
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne razumijete !? Nije stvar u spustanju za oktavu kad se ukljuci aranzer tj split,nego je stvar sto neke boje tj performance spusta a neke ne-ostaju u istoj oktavi kao kad se koristi kao solo cijela klavijatura, Jos mi je cudnije da u performanci sa 3 upera dvije boje spusti za oktavu a jednu ostavi na "miru" i onda vise to nije taj zvuk performance. Jeste sad shvatili u cemu je problem.
Dodato:
Ja imam potrebu da mi je u svim pesrformansama na loveru pripremljen neki pad ili sl. Posto ja koristim ea7 kao solo klavijaturu vecinom ju koristim bez splita ali u svakom momentu imam potrebu da mogu tj trebam lover. I onda dok pritisnem split i lower da mi se ne mijenja desna strana tj ni jedan od tri upera ili da mi se mijenjaju onda svi uvijek za oktavu nize. Nadam se da sam sad jasniji

Promijenjeno od tihi05 (28.07.2016 u 10:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2016, 12:29   #716
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tihi05
Kao sto su ti vec rekli to je normalno kod svih klavijatura,a zasto su tako napravili to moramo pitati njih.
Kod tih preseta gde ti se ne menja pozicija boja verovatno su ukljucene octave -1,pa kad ti iskljucis split,boja prividno ostaje na istom mestu.To je ono sto ti je kolega Sinisa rekao samo iz drugog ugla.Pokusaj u svim presetima usnimiti boje uz pomoc faktora octave+,-....
Mada kako god okrenuo ako koristis kombinacije boja,moraces svirati u visoj ili nizoj oktavi u zavisnosti od toga da li je ukljucen split ili ne.
A sto se bugova tice primetio sam i ja cudno ponasnje pojedinih boja kod pravljenja terci i pisao sam o tome ranije ali izgleda niko ne obraca paznju jedino kad dobro napravimo galamu,onda bude lele majke!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2016, 14:02   #717
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam ja da je to od prije vec "normalno" ali mi je nenormalno i buni me zasto dva upera smanji za oktavu dok ukljucim split a jedan ne !? Jedan ostane u svojoj oktavi kakav je bez splita-zasto neke nuopce ne smanji dok pritisnem split a neke perf smanjiva ?! To me asocira da postoje negdje podesenja za to da li zelis ili ne zelis prilokom splitiranja da automatski odredi oktavu .

Ok Bobo probat cu upisati perf a da je oktava funkcija iskljucena tj na" 0" a u mixeru cu ju podesiti kako mi pase pa da vidim onda hoce li mijenjati dok stisnem split..
Dodato:
Bobo nije do ukljucenih ili iskljucenih oktava.
Za sad sam zakljucio da je definitivno do boja.
Naime neke boje prebacuje za oktavu nize neke ne !!
E sad je pitanje novo-
Zasto neke boje iz "tone grupa" dok se upali split prebacuje za oktavu nize a neke ne !?

Znaci bez obzira u kojoj su performaci i kombinaciji ili na kojem su uperu !

Promijenjeno od tihi05 (28.07.2016 u 14:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2016, 21:06   #718
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fakticki si sam dao sebi odgovor.Roland E-a7 razlicito tretira razlicite boje,zbog toga je i edit pojedinih boja zakljucan.Meni se slicno desava kod pravljenja terci,recimo kod nekih boja rastimovanjem C rastimujem ton A itd...
Ne postoji funkcija na E-A7 koja bi mogla da modifikuje uticaj iskljucivanja splita na razlicite boje.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
sinisa (28.07.2016)
Star 28.07.2016, 22:36   #719
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

To je po meni onda stvarno bezveze.. U cemu je poenta da je odredjenim bojama dozvoljen editing,a pojedinim ne ?
Dali se meni samo cini ili je i Roland poceo da brljavi sa Os. Ni jedan dosadasnji model nije imao ovoliko prituzbi na rad odredjenih funkcija ili gresim...
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2016, 00:16   #720
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda smo otkrili po meni jos jedan "bug" ... nije to neka velika greska ali je dosta velika ... ja kod splita gubim znaci sound koji je podesen u za tu perf... da sve boje reagiraju po istom obrascu kos kako tako alione reagiraju skroz razlicito i to performancu unistava! Recimo uper dva i tri se spuste za oktavu a uper jedan ostane "cviliti" ... ne ostaje nam bas neki upotrebljivi peformans
tihi05 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije