Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.12.2012, 17:52   #1
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard PSR 3000 problem s dinamikom

Pozdrav svima!
Od prije neki dan mi se počelo dešavat na klavijaturi nešto čudno. Naime, tipke C1,C2,C3,C5 i C6 kao da nemaju dinamiku tj. kad ih i najmanje dotaknem izbacuju zvuk glasan kao da sam "muški" stisnuo tipku dok sve ostale pa i C4 koji nije u toj grupi kad stisnem lagano lagano se i čuju a kad ih "muški" stisnem, baš kako bi i trebalo jače se čuju.
Radio sam factory reset al ništa se nije promijenilo tj. vratilo na normalu.
Zna li netko u čemu je kvaka?
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2012, 18:06   #2
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hm cudno , Imo sam takav slucaj , al sam zamenio obadve plocice gde nalezu gumice , i toga nije bilo , e sad ,,,, po mome koliko se ja razumem u elektroniku , najverovatnije da je kvar u jednoj diodi koja je ili odlemljena ili od dotrajalosti prestala sa funkciom. Moj ti je predlog , odnesi sint u servis , jer ako nije kvar u stampanim plocama gde se nalaze diode , onda moze da se desi da je u samoj magistrali podataka , a to je u cipu , znaci samo u servis . Pozdrav
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2012, 16:51   #3
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovdje gdje živim ne postoji nikakav servis sem nekih elektroničara koji uistinu nisu loši sam ne znam hoće li se uhvatiti oko ovoga šta se kod mene desilo. Jučer sam na brzaka istresao da se radi o nekoliko C tipki al ima ih još.

Dakle:
C1,Cis1,C2,Cis2,C3.Cis3,A3,F4,C5,Cis5 i C6.

Više od 10 dirki podivljalo najednom...

Od bivšeg vlasnika sam dobio neke original Yamaha prekidače ali kako i sam znam neke temelje elektronike,čisto sumljam da su ovo prekidači za tipke pošto mi samim izgledom liče na klasične prekidače s klavijature...
Također mi je reko da će mi to kad-tad crknut pa da imam za zamjenu... Zna li netko jesam li u pravu s ovim prekidačima ili su uistinu oni za dirke?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Yamaha.jpg (90,9 KB, 24x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od smuchac (02.12.2012 u 16:53 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 00:55   #4
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovi prekidaci nisu prekidaci za dirke nego su microprekidaci, odnosno prekidaci koje se nalaze ispod dugmice ... a ispod drike nema nikakakvih prekidaca nego ispod dirke se nalaze po dva grafitna kontakta postavljena uz duzinu dirke ( vertikalno ) i oni mere brzinu ukljucivanja od jedne do druge ( bar je tako na roland g serije a najverojatnije je tako u drugim klavijatura ). tagodje u na jednu drirku su i po dve gumice ili "startera" tih tonova a jedna je niza od druga, u prevodu sto brze se aktiviraju jedan sa drug kontakt jaca je i dinamika na ta dirka. Ako na pr. na dolni grafitni kontakt ima prlavstine ton sa te dirke se nece uopste aktivirati ili ako prljavstina je na gorni grafit daje celosnu dinamiku kako god pritisnes .. tako to funkcionise sa dinamike na klavijaturu, a ovo neznam sta bi moglo biti, cudno mi je sto pretezno C dirke ti ne daju dinamike tako da vrlo je moguce da je neki sistemski kvar ili kvar u elektonike..... Ako se malo razumes oko toga ili si "spretniji" da otvoris klajvu i da proveris dali ima prljavstine ispod te gumice, ali ako nisi do sad radio takvo nesto bolje nemoj da otvaras jer je malo slozeno i treba ti velika paznja da uz otvoranje ne pokvaris i nesto drugo.... to je od mene druze i iznivnjavam se ako ima gresaka u pravopisu :$ pozdrav i sve najbolje

Promijenjeno od Jovan4e (03.12.2012 u 00:57 sati)
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 01:48   #5
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tocno je to da ono nisu prekidaci za dirke. U to sam sumnjao i kasnije se i sam uvjerio kad sam otvorio klavijaturu. Nasao sam tocno to,kolega. Grafitni kontakti,gumice a i prljavstinu u solidnim kolicinama. Diode sam gledao s instrumentom i ovih desetak koje sam gledao rade koliko vidim. Sutra cistim obe ploce i perem sve gumice pa cemo vidjet sta ce se desit. Serviserski manual sam skinuo s foruma i dobro mi je dosao pa se i ovdje zahvaljujem casperu. Takoder bih dodao da sam u download sekciju dodao pdf sa slikama i objasnjenjem kako zamijeniti gumice sto je prakticki i dovoljno za doci do dirki. Taj tutorial nije moj rad ali steta da propadne na netu pa nek se nade i tamo. Elektrotehnicar sam pa mi ovo nije strano i nadam se da ce to proradit ovih dana.
Javit cu se s rezultatima. Hvala na savjetima i objasnjenju. Respect.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Promijenjeno od smuchac (03.12.2012 u 01:51 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 02:04   #6
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma nema na cemu drug, ipak tu smo da si pomazemo. i kako sam ja razumeo oko "pranje" gumice savetujem te da ne radis to sa vodom nego samo sa jednu obicnu krpicu, i da polako sve fino ocistis i pazi kad ih vracas da ti ne ostane neku prasinu ili dlake od krpu jer meni se desilo i da jedna mala tockica, skoro duplo manja od zrno secera prekida dinamiku .... pozz i puno uspeha u popravke
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 03:00   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
....
Serviserski manual sam skinuo s foruma i dobro mi je dosao pa se i ovdje zahvaljujem casperu.
....
Zato sam ga i postavio prije par mjeseci u download, znao sam da će baš tebi trebati.

I lagano s gumicama, ne valja ako puknu.

A sad ozbiljno, sretno i javi rezultate popravka.
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 12:39   #8
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za*ebano je kad pukne gumica...

Tako sam odmah jutros zvao dobrog prijatelja inače mahera za elektroniku i pitao sam ga s čime da perem ove grafitne kontakte i poslao me je u ljekarnu da kupim alkohola. Najjači koji su imali je 70%. Također mi je rekao da operem sve s tim i da fenom posušim višak.
Tako sam i naumio. Maznuo staroj fen,malo vate i papirnatih maramica,dođoh u studio i reko, idem i drugu ploču da skinem. Pobrisao sam s malim kistom grubu prašinu i naišao na belaj. Jedna staza je puhnula i lem je zacrnio na kraju jedne diode. Ona je kao i svaka koju imam na ploči ispitana i sve rade samo kod jedne nema spoja na tiskanoj pločici a ona kada ju direktno ispitujem,radi.
Zaključak je da treba sanirati stazu koja je u prekidu. Evo vam i 4 slike da vidite kako stvar izgleda,možda nekome pomogne a ja se javim kada se ovo popkrene i ako se pokrene...
Hvala na podršci. Pozz!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1.jpg (91,1 KB, 29x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2.jpg (69,8 KB, 24x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 4.jpg (68,0 KB, 24x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 3.jpg (93,8 KB, 23x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od smuchac (03.12.2012 u 12:42 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 18:35   #9
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trenutno se osjećam najbolje u životu.
Stvar radi 99,9% a to mi je i više nego dovoljno.
Problematičnu ploču sam odnio frendu a on ni 5 ni 6 nego četkicu za zube u alkohol i udri po stazi i hladnom lemu,sve počistio i prošao s nekim lakom i stvar radi...
Donesem sve fino doma i reko ajmo to počistit i sastavit...
Sve gumice s vlažnim maramicama pa pod lampu da se malo posuše,obje ploče s štapićima za uši natopljenim 70% alkoholom,sušenje fenom...
Kasnije mi vrag nije dao mira pa sam rastavio kompletnu tipkovnicu i poskidao sve dirke a ispod masovna grobnica...
Kose,dlaka,prašine,konfetica sa svadbi,pepela s cigara... Samo što nisam nekog mrtvog unutra našao...
Odmah bez razmišljanja sve u auto i kod frenda na kompresor. Sve fino ispuhat i nanovo sastavit. Za sastavljanje svih dirki mi je trebalo 3 puta više nego za rastavit. Stavi sve na mijesto,vrati gumice prethodno označene da se ne izmješaju,vrati ploče i zašarafi tipkovnicu na mijesto. Pospajaj kablove i zatvori stroj...
Ubodem struju i sjedim i mislim se a šta sad...

I kresnem ja nju i pali se sve i odmah ja isprobam sve C dirke i sve kao nove a kasnije i sve ostale osim drugog Gis-a za koji me nakon ovoliko straha i muke zabole ona stvar ionako ga koristim svake papine smrti...


Dakle,sve radi kao i prije,za Gis ne brinem a i da poželim,sredim ga lako neki drugi dan.
Eto hvala svima na savjetima i podršci i za kraj neke slike od radova da vidite šta je sve unutra bilo.
Pozdrav!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 5.jpg (88,9 KB, 18x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 6.jpg (90,8 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 7.jpg (51,4 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 18:45   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bravo majstore!!! Generalka ja odrađena, sad si miran do daljnjega.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije