Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.12.2007, 14:25   #31
djole62
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.12.2005
Postovi: 2
Downloads: 369
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
djole62 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln scandalli super VI

Pozdrav svima iz Australije.Vidim potraznja za super VI.Posjedujem scandalli super VI, ali iskreno
ne znam mnogo o harmonici.Sviram za svoju dusu.Moje pitanje jeste,da li je bilo jos nekih modela prije zavrsne serije(probna ili kako hocete da je zovete),jer moja super VI naprimjer ima sve kao i ta famozna,samo sto na Basovima nema 11 nego 6+1 registar.Ako je neko kompetentan da mi da odgovor bio bih jako zahvalan.Samo da kazem da sam harmoniku nasao u prodavnici gdje se prodaju polovne stvari.
djole62 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2008, 22:26   #32
zoka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 1
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zoka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

POtpuno se slažem sa tobom osim u jednoj maloj sitnici a to je novi scandalli super šest 11+9.
Bilo je predstavljena kompletna gama scandallia i mogu ti reći da su oni na pravom putu stare slave.
Svirao ju je Navračić i na suho i na razglas i mogu ti reći da opasno radi da je jako jako dobra
zoka je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2008, 10:56   #33
siwaefigli
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2008
Postovi: 5
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
siwaefigli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nele1 Pokaži Post
legendo ovako ide najbolja klavirna harmonika je bez premca setimio soprani artist 6 onda ide skandali super 6 i onda guerrini i dallape ali iskljucivo stare pozdrav nele
negdje oko 10.11.2008. na ebay-u se prodavala settimio S6, 11+11, legendarni model...bla, bla, za vrtoglavih 18000€ i bilo par slika, basovi 11x2 sa onim preklopnikom, žigovi brojevi...i kad tamo, slika fasena i kabine i unutra limena, plehnata , kako god, kabina. Da ne povjeruješ. Ne znam koja je to fora i na to nije možda plemenita kovina ali pravi zvuk ide iz drvene kabine
siwaefigli je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2008, 18:26   #34
champion
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.08.2008
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
champion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"Limena ili plehnata" kabina kako je kolega simpaticno naziva i je sa spoljasnje strane tj sa strane koju vidimo kad otvorimo harmoniku od metala (pleha) a sa untrasnje strane gdje se formira ton kabine je oblozena sa plemenitim drvetom. S toga zasigurno "limena kabina" nije nista negativno ili losija nego moze samo da bude u prednosti jer je puno vise zastupljena u vrhunskim harmonikama kao npr. Beltuna, Guerrini Champion, superior, professional modeli, vecina dallapa, gore navedeni Settimio Soprani itd...

Promijenjeno od Vaxter (28.11.2008 u 19:24 sati) Razlog: Citat APSOLUTNO NEPOTREBAN!!!!!!!!!!!
champion je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2008, 21:29   #35
MileGuerrini
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Postovi: 110
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
MileGuerrini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od siwaefigli Pokaži Post
negdje oko 10.11.2008. na ebay-u se prodavala settimio S6, 11+11, legendarni model...bla, bla, za vrtoglavih 18000€ i bilo par slika, basovi 11x2 sa onim preklopnikom, žigovi brojevi...i kad tamo, slika fasena i kabine i unutra limena, plehnata , kako god, kabina. Da ne povjeruješ. Ne znam koja je to fora i na to nije možda plemenita kovina ali pravi zvuk ide iz drvene kabine
ocito nikada nisi drzao u rukama takvu harmoniku pa ovakve stvari pises....
Za informaciju svaka harmonika u kabini ima drvo, rezonantnu smrekovinu, a sta je spolja... vecinom aluminijska konstrukcija, a neke harmonike imaju cak u kabini s unutarnje strane nalijepiti filc od vate!!!!

P.S.Pogledajte pocetak ovog posta i vidit cete da covjeku koji ga je postavio nitko nije dao odgovor na pitanje koja je razlika izmedju superior2 i PRESIDENT ORO!!
Pa Eto da ja napisem: president oro ima drugaciju mehaniku i noviji je model, (da ne spominjem razliku u izgledu, svi znaju kako izgledaju president modeli), a i tonski je malo konkretniji, ima 7 bas registara, a ne 9 kao dvojka i 11 reg. na desnoj strani, a ne 12 kao dvojka, u konstrukciji je slicna samo je kabina drugacije napravljena, ima i jos nekih razlika ali to su sitne...

Promijenjeno od MileGuerrini (30.11.2008 u 21:40 sati)
MileGuerrini je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
guerrini, oro, president, superior


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije