Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2010, 13:49   #1
MuzicarJasko
Početnik forumacije!
 
MuzicarJasko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2007
Postovi: 30
Downloads: 816
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA4X, Korg M3
MuzicarJasko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MuzicarJasko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pomoc Korg Triton Classic ekran plav

Pozdrav,

imam jedan problem na svome Korg Triton Classicu.Problem je sljedeci :

Ovo Ljeto sam isao u Bosnu i ponijo Klavijature sasobom kao svake Godine.I Klavijature ostavim u Sobu I Postavim samo Pa800 i malo sam svirko.Onda poslije 2 Sedmice sam imao malo vecu svirku i ja kod kuce postavim klavijature obadve i pa800 upalim.Kad sam onda htijeo da upalim Classica pojavi mi se na Ekranu samo OS i pise ono Korg Triton Classic OS.....i tako stoji cijelo vrijeme jednu 5minuta.Nista se nedesava.Onda je ja ugasim i ponovo upalim i onda samo dobijem plav ekran nemogu nista kontrolisati kad je uvijek plav ekran. Jednom sam je ostavio 1sat upaljenu reko da se nece onda mozda pojaviti ali opet nista.A i citac za diskete sto je na njoj nema nikako Funkcije jer popravilu kad upalim Klavijaturu treba da gori svijetlo na Fdd-Citacu.Molim za vasu pomoc ako neko znal ili moze da mi pomogne sta bih moglo biti bio bih vam mnogo zahvalan.

Hvala Unaprijed


Jasko
MuzicarJasko je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2010, 16:25   #2
Aldin92
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.05.2008
Mjesto: Pariz
Postovi: 51
Downloads: 285
Uploads: 1
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg pa50 i Paolo Soprani
Aldin92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jesi li provjerijo napajanje jer i ja isto kad idem u bosnu nosim svoj pa50 i isto sam
imo problem kad sam ga palijo. kad ga upalim ekran uopce nebude osvjetljen tako da nista nisam vidijo. i tako sam ponovijo gasijo i palijo ga i nije islo. onda sam ga ostavijo tako nekih 15 min ugasenog samo kabal upaljen u struju. kad je svirka trebala da pocne onda sam jos jednom probo i uspilo je.
zato mislim da je problem do napajanje pogotovo kad imas produzni kabal ili nesto u tom smislu.
nadam se da sam pomogo
Dodato:
a moze biti isto, zavisi na kojem je mjestu bijo tvoj classic te 2 sedmice posto kazes da si sviro samo na pa800, da ti nije triton uhvatijo vlage ili nesto tako
nevidim drugo rjesenje.
poz

Promijenjeno od Aldin92 (31.10.2010 u 16:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Aldin92 je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2010, 19:35   #3
gagula
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.04.2008
Postovi: 12
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gagula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

moras podici sistem iz pocetka.imas besplatne operativne sisteme na netu.pozz
gagula je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2010, 19:44   #4
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cudno je to i ja kad god sam otisao za bosnu nesto mi se pokvari...dali zbog tog cistog naseg vazduha i klime,....nagle promjene ali sam se uvjek bolje osjecao nego ovdje u njemackoj...spavam ko beba,pa mozda tako i klavijatura se sokira od nagle promjene heheh...jbg malo skrenu s teme ali sam morao ovo da kazem jer stvarno cudna je ta bosna i njena priroda....Pooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2010, 12:21   #5
MuzicarJasko
Početnik forumacije!
 
MuzicarJasko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2007
Postovi: 30
Downloads: 816
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA4X, Korg M3
MuzicarJasko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MuzicarJasko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nemoze se sistem podici kad uopste nemam kontrole o klavijaturi.Ekran je cijelo vrijeme plav nema nista na njemu nista se ne pojavlja kao sto sam rekao a ni citac za diskete neradi uopste
MuzicarJasko je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2010, 21:10   #6
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

meni se slicno dogadalo na extremu(koji na srecu vise nije kod mene),kad sam ga upalio,display nije svijetlio,lampice su radile i sve ali display nista,onda je isto i display znao samo svijetlit onako duze nego obicno kad se pali i onda sam skuzio da ga muci nesto oko prekidaca za palenje,kad sam ga onako cvrsto stisnuo bilo je dobro,premda po logici to nebi trebalo imati veze,a mozda i napajanje zeza...
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2010, 16:17   #7
vedranka
Početnik forumacije!
 
vedranka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.11.2010
Mjesto: Krapina
Godina: 30
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Kurzweil k2000 v3 Korg 01/wfd yamaha dx11 Kontakt 5
Interesi: Tezge
vedranka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vedranka pošalji poruku preko MSN messengera vedranka pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Jasko19 Pokaži Post
Pozdrav,

imam jedan problem na svome Korg Triton Classicu.Problem je sljedeci :

Ovo Ljeto sam isao u Bosnu i ponijo Klavijature sasobom kao svake Godine.I Klavijature ostavim u Sobu I Postavim samo Pa800 i malo sam svirko.Onda poslije 2 Sedmice sam imao malo vecu svirku i ja kod kuce postavim klavijature obadve i pa800 upalim.Kad sam onda htijeo da upalim Classica pojavi mi se na Ekranu samo OS i pise ono Korg Triton Classic OS.....i tako stoji cijelo vrijeme jednu 5minuta.Nista se nedesava.Onda je ja ugasim i ponovo upalim i onda samo dobijem plav ekran nemogu nista kontrolisati kad je uvijek plav ekran. Jednom sam je ostavio 1sat upaljenu reko da se nece onda mozda pojaviti ali opet nista.A i citac za diskete sto je na njoj nema nikako Funkcije jer popravilu kad upalim Klavijaturu treba da gori svijetlo na Fdd-Citacu.Molim za vasu pomoc ako neko znal ili moze da mi pomogne sta bih moglo biti bio bih vam mnogo zahvalan.

Hvala Unaprijed


Jasko
ne mora značiti da se na disketnom čitaču pali lampica....a jesi li pokušao potenciometar za kontrast sa prednje strane klavijature??
vedranka je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2010, 20:23   #8
eko_77
Početnik forumacije!
 
eko_77's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2005
Postovi: 33
Downloads: 1323
Uploads: 7
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg
eko_77 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da moguče je da ti je klaviatura uvukla vlagu u sebe,a i u bosni je struja,da nepričamo dalje.Ja sam imao probleme dole u bosni isto sa strujom(slabo ozemljenje) jedva sam upalio klaviaturu isto je bio plav ekran probo sam par puta i onda je srečom bilo sve ok.A klaviatura je ista korg classic
eko_77 je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2011, 22:17   #9
rboki
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.09.2007
Postovi: 24
Downloads: 294
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
rboki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Problem je softverski ekran u stvari zablokira i sistem se ne podize do kraja vec samo se pojavi plav ekran. Prilikom podizanja sistema sistem inicijalizuje periferne uredjaje kao sto je flopi disk i javlja se signal na lampici.Ako ti nista ne pokazuje da je flopi inicijalizovan znaci da je doslo do zastoja u podizanju sistema.Moraces da pronadjes noviju verziju sa korgovog sajta .Tamo ima upustvo kako se podize OS.
rboki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije