Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.12.2013, 14:52   #11
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Klavijatura Pa 800, i ne samo ona, nego i svaka druga, Pa2x, Pa3x, moze biti i pocetnicka i profesionalna, ne znam zasto ne bi mogla da bude pocetnicka. Sustina, ako imas para, uzmi taj Pa 800, ili neku drugu u tom cenovnom rangu. Na njoj mozes vezbati trilere, akorde, a mozes i odraditi svirku. Sto se mene tice samo pitanje na pocetku ove teme je jako lose formulisano, i cini mi se da i sam pokretac ove teme nije siguran sta zeli, sta moze...
Prijateljski savet. Uzmi klavijaturu iz nižeg cenovnog ranga, koliko god da si super talentovan, ako si pre 2 meseca prvi put poceo da sviras, pred tobom su meseci i godine vezbe, uostalom, mozda ce ti na tom putu ucenja jednom puci film, pa ce ti dodci da bacis sve instrumente i da se oprostis od sviranja, a onda 1000 i kusur eura bukvalno bacenih. Kako i u vezbanju, tako i u svemu u zivotu sto se radi, postupnost, temeljitost su najbitniji. Ne zuri nigde, kako napredujes sa vezbanjem, tako ces kupovati sebi bolji instrument. A ako mislis da ces u ovom poslu, kupiti sada jedan instrument i na tome ostati narednih desetak ili vise godina, kako si sam rekao, grdno se varas i lazes samog sebe. Jer ce sa par godina taj Pa 800, biti isti kao ta Yamaha PSR koju sad posedujes i koju hoces da promenis.
U al se raspisah, Pozdrav i svako dobro.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 15:42   #12
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma daleko od toga da sam ja sad nesto super talentovan...


Za vencanim stolom - Yamaha PSR260
You need to upgrade your Flash Player
Evo klipa koji sam obecao,cisto eto da se vidi kako i sta,svaku kritiku i savet prihvatam
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 15:57   #13
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za 2 meseca je super u odnosu kakvih sve "pocetnika" ima....Sto se mene tice, ako imas bas tih para i nameravas da vezbas, ti slobodno uzmi Pa800/Pa2x/Pa3x kad si se vec dotakao KORG-a, ali bih ti preporucio tipa nesto malo normalnije kao sto je Pa80 recimo, posto se sada ne isplati uzeti Pa50/60, jer je ista cena kao Pa80, a ne mogu da se porede sa njime, pa kao sto neko rece i ako ti jednog dana dosadi, tih ~500e ces moci da vratis kako tako, a ovako uzmes Pa800 i otkud znas kakvo ces razmisljanje da imas za par meseci (ili Nedaj Boze dana) i jednostavno kazes "Ma necu ja sa ovime da se bakcem" i slicno i bacis tih ~1000e tek onako uz vetar....Znaci moj ti je savet da uzmes neku klavijaturu "malo" bolju od ove Yamahe PSR260 sto imas, a da ostatak dajes na nekog profesora ili ako ne, onda jednostavno da ti ostanu u dzep, pa kako budes napredovao, ili ces da dodajes za drugu klavijaturu, ili ces recimo da kupis svoje ozvucenje, pa da radis sa nekim i slicno....Moj savet Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
Yikwo (15.12.2013)
Star 15.12.2013, 16:03   #14
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala druze na savetima ...imam do marta da razmislim koju klavijaturu i kako dalje ...

@EmirTotic sta je tacno mp3 board i midi player ??
Mislim predpostavljam po imenu sta je to ali sta se time konkretno radi ?
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 16:07   #15
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I jedan i drugi su ti vezani za pustanje matrica (Midi player) i pustanje pesama (MP3 Board)....Uglavnom sluze da se "ne mucis da sviras", nego si verovatno vidjao milion ljudi koji puste matricu ili MP3 i kao nesto mlataraju gore po dirkama i klavijaturi, a ustvari ona sama svira i tako uzimas posao ovim ljudima sto se muce da sviraju i posle ti oni je*u pola familije sto nemaju tezgu zbog tebe....Znaci NIKAKO nemoj u startu da zavisis od MIDI fajlova, MP3 i slicno, pa kao kada te neko pozove, a ti tada imas tu bolju klavijaturu, posto sve iole novije mogu MIDI da pustaju i onda ti pustis matrice i slicno, a ovamo se kao mlataras nesto i ljudi misle da sviras, a ustvari ne....Znaci da ne budes takav ni pod tackom razno Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 16:09   #16
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

imas predispozicija,jeste da si malo vise zakasnio,jer ipak 17 godina je vec kasno za pocetak,najbolje je da se pocne u ranom detinjstvu sa 5 godina,ali dobro,imas talenta ali pred tobom je veeeliki trud i rad,ako nema dovoljno truda i vezbe talenat sagoreva.Ipak kao sto kolega rece i ja sam za opciju jeftiniju spravicu pa ako krene za rukom,lako ces kupiti nesto bolje.Zelim sve najbolje u vezbi.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 16:23   #17
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A kakvo je vas misljenje o koriscenju namenskih ritmova (sa uradjenim introm)
kao na ovom klipu ??

Korg pa2x pro uzivo mix pjesmica
You need to upgrade your Flash Player

Koliko primecujem akordi se sami menjaju , tako da je leva ruka poprilicno slobodna i moze se skoncentrisati na desnu ...predpostavljam da to nije isto kao koriscenje midi player i mp3 board ali jeste slicno ...

@acakasper ...sad i ovo mozda menja stvar i utisak o celoj prici ...ali ja trenutno sviram iskljucivo iz ljubavi ...uvek sam kao mali voleo klavijature i kad god bi otisli na neku svadbu , veselje ja bi svo vreme stajao pored klavijaturiste i posmatrao ga kako svira ...

Znaci bukvalno ja bih svirao za svoju dusu i eto tako za porodicu i prijatelje ...a tezge ako bude bude ako ne nikom nista boze moj ...nije mi to neki glavni cilj
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 16:29   #18
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma u redu je to sto "ponekad" recimo uzmes intro, jer treba konkretno da ti bubanj radi neku "frazu" koja inace nemoze ovako da se odradi, pa se upali intro, ali ima isto tako da ti izbacis forspil iz intra, nego da imas samo drum u intru taj koji je po originalu, a ti da sviras, a i da ne sviras taj intro, nije toliko strasno koliko je strasno da cele pesme vrtis sa midi fajlovima i mp3....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 18:18   #19
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sinko moj prijateljski savet je nemoj da razmisljas o namenskim ritmovima,posebno kao pocetnik jer uvek ces da se oslanjas na njih,i nikad neces tako nauciti ni akorde ni forspile.pokusaj ti da poskidas kako je u originalu da preneses na tvoju uzivo svirku.Nemoj da postanes fajlas.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA

Promijenjeno od acakasper (15.12.2013 u 18:20 sati)
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2013, 20:30   #20
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hmmm...jesi li ti samouk??
ti ces za godinu postat profesionalac.

za klavijaturu...pa pokrij se onoliko koliki je prekrivac dug
znaci kupi ono sta si u stanju da platis.dali to bio pa 50 ili pa3.
na bilo kojoj ce zvucat bolje i nego ovo.

namjenske ritmove koristis po zelji.nisam ih ni ja bio ljubitelj,ali malo promjene dobro dodje. po meni vrlo dobra stvar.
pa snimanje u sekvenceru...mogucnosti su velike

a fajlove...pusti ti slobodno i koji fajl...samo nemoj da lazes narod da si ti to odsviro
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije