Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.06.2011, 20:49   #231
GoraX
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.12.2010
Postovi: 9
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
GoraX befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta to znaci? Da li treba da se ucitava jedno po jedno da bi bilo sve kao na pa2xpro? Da li ucitava semplove i Fav. i da li ih smjesti tamo gdje su bili na pa2xpro ili negdje drugo? Kad kazem Fav. ne mislim na fabricke ritmove. Ja imam pjesme koje su slozene u Performansu i koje vucem iz Favorite? Da li tu ima puno posla? I sta je zapravo prava zackoljica? Pozdrav

Promijenjeno od GoraX (05.06.2011 u 20:51 sati)
GoraX je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2011, 21:37   #232
denix
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 04.02.2006
Postovi: 54
Downloads: 713
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
denix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

uh to nesto skupo tamo, ja juce narucio 61 verzija ovdje u USA,za 3330 $, to je oko 4450 KM! Velika razlika brate!
denix je offline   Reply With Quote
Star 06.06.2011, 00:17   #233
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gde ili od koga si je narucio Denix?

Pozdrav
zox2003 je offline   Reply With Quote
Star 06.06.2011, 00:54   #234
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega LAsER, da li mi mozete to pribliznije objasniti koje "male korekcije"? Da li to vazi samo za Performans ili za sve drugo ( semplove, Favorit ) Hvala
Oasys je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2011, 00:59   #235
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo posle vise svirki i dana i noci druzenja sa ovom klavijaturom da vam malo iznesem utiske,nisam hteo da pricam na slepo dok ne opipam sve opcije i dok ne vidim kakva je na delu,jbg ne bilo pravedno da dam pogresan sud i ocenu!

Dobre strane u odnosu na Pa2xPro

-Od kako se odpakuje klavijatura vidi se da je uradjena od mnogo kvalitetnijeg materjala nego od prethodnika Pa2x,nema onih bolesti tipa led diode,dugmici su gumeni i imaju vidi se na prvu mnogo duzi vek trajanja od plasticinih na prethodnim modelima,displej gumiran i mnogo cvrsce i lepse odradjen od prethodnika,jak i cvrst mehanizam za podizanje i tako jos mnogo vidnih sitnica koje su popravili u samom dizajnu klaviajture!
-Procesor mnogo brzi na Pa2,brze ucitava ritmove,boje isve ostalo!Brze startuje klavijaturu od nule,znaci kad ubacis ceo seti to i kad palis klavijturu mnogo je krace vreme ucitavanja Os i to nego na prethodnim modelima!
-Vise preformansi,user programa,favorite mesta,memorije,novih stilova,boja,drum kitova i slicno . . .
-Mnogo drugaciji zvuk od Pa2xPro,zvuci mnogo masnije,ima zesci bas i opasno izlazi na razglasu kako sa binovima tako i bez njih . . .
-Tc efekt procesor i vokalist ubijaju kako rade ali sam izgubio mnogo vremena dok sam nastelovao sve to!Mnogo vise efekata za glas nego na Pa2x,odlicni reverbi,hall-ovi,delay-i samo podesavanje ali opet ponavljam treba mnogo vremena da se sve to nasteluje da zvuci ubitacno!
Ubaceni su potenciometri za Mic vol Harmoni i double,Delay - reverb!Na displeyu tasteri search,lyrics,global,media sa led diodama kad su aktivirani,4 fill-a i plus break,real time tracks sto znaci jednim pritiskom na taster mogu se gasiti Lower upp1-2-3 i brzo menjati boje na pomenutim . . .
-Opcija u track controlu sa stelovanje bubnja prebija kako je dobro i od najgoreg bubnja se moze srediti da zvuci kao bas bas dobar drum kit sto mi se posebno svidelo a sve to se moze i u raditi u sound mode-u i mogu se davati efketi posebno koliciniski i posebno po svakoj komponenti kao i eq kolicniski posebno i kolicinski po i svakoj komponenti i tako se usnimiti i sve ce to raditi i na out 1 i 2 . . .
-Boje su m,nogo ozbiljnije i bolje izlaze nego na Pa2x ali se moraju doradjivati kad se ucitaju sa prethodnih modela zbog razlike u efekt procesoru . . .
-O Waves Eq je suvisno govoriti,dovoljno je samo reci odlican i vrlo osetljiv i precizan . . .
Po tri efekta koji se isto mogu stelovati na kuda da ide tipa Drum,acc ili upp1 i slicno i to je odlicna opcija i vec sam ponovio vrhunski efekti,nema price . . .
Ima jos mnogo nekih sitnica koje su falile na prethodnicima i to je sredjeno na ovom modelu ali cem osad malo o losim stranama . . .

Losa strana . . .

-Promenjen je totalno raspored dugmica i ocajan je raspored!Ko je dizajnirao totalno je omanuo evo i zasto?Synchro start i stop su stavljeni na sredinu i posto je veliki sint daleko su za rukovanje i levom i desnom rukom,totalni promasaj!Octave i transpose su fakticki slepljeni jedno uz drugo i desilo mi se da na svirci jedno 10 puta da umesto Octave + pritisnem transpose - sto me mnogo nerviralo i pizdim zbog toga!Takodje track select i shift su primakli ka sts-ovima pa se moze lako desiti da umesto sts1 u mraku pritisnete track select i slicno!Sa rasporedom su totalno omanuli jer je na Korg-u Pa2xPro to bilo idealno!
Promenili su broj dugmica i raspored za stilove i preformanse pa se sad to mora editovati manuleno pri prvom ucitavanju a to je mnogo gubljenja vremena bespotrebno i plus jos mnogo vremena za navikavanje i rad!Favorite i user banka su na jednom dugmetupa se posle menja na displeju sto je smesno i takodfje se izgubi mnogo vremena i zbog toga sam popizdeo . . . .
Odmah su dozvolili sebi propuste u operativnom sistemu i to jake propuste!Kad god promenim ritam i vratim se na glavnu stranu vise mi nije markiran tempo nego moram ja da ga izaberem sto je sranje i to veliko sranje!Kada obradjujete neki ritam u MENU-STYLE CONTROL-Drum mapping i namestite drum maping kako vama dogovara i sacuvate on pri svakoj promeni vraca drum mape na off sto je veliko sranje u operativnom sistemu i svi prethodni modeli su to mogli jer nema u globalu opcija zakljucavanja tih stavki!
-Externi zvucnici koji se kupuju posebno su vrhunski ali preskupi!400e i mogu raditi samo na njemu i nikakvu drugu funkciju nemaju,po meni bolje kupiti dva aktivna monitora i mikesticu od 4 kanala!
-Maxx Eq izlazi samo na L i R i nema nikave funkcije na Out 1 i 2 sto je takodje sranje!
-Opcija elminisanja glasa sa Mp3 ili audio fajla je smesna i stavljena samo koliko da ima nesto!
-Svaki set sa Pa2xPro ili Pa800 se mora ucitati i srediti za svirku jer nece stimati ni pola kao na prethodniku!Ili ce se negde cuti jako dobos ili ce da muljavi bass,mnogo efekata na bojama i slicno!znaci mora se srediti set i izgubiti minimalno jedno 2-3 dana da bi se moglo na svirku!

Eto u kratkim crtama neko moje zapazanje posle lepog druzenja sa ovom klavijaturom!Spraa je profi i ocena od 10 je 9 dok ne isprave greske u Os a kad to srede onda je ocena 9,5!0,5 mi odbijam na ponavljam ocajan raspored dugmica i pormenjen broj stilova i preformansi i biranje Favorite i user programa sa jednog dugmica pa na displej ali sta je tu je,nadam se da cu se navici na ono sto nam oni diktiraju!Uz korekcije i ispravke u operativnom sistemu bice ovo odlican aranzer . . .
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (08.06.2011 u 01:02 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Marco7, za koristan post:
pedjajazz (11.01.2012), striphio (25.07.2011)
Star 08.06.2011, 01:22   #236
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Maki,jel vredi 1000 evra razlike u odnosu na PA2?
  Reply With Quote
Star 08.06.2011, 01:27   #237
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ne vredi brate moj za sad dok ne srede nedostatke koje sam naveo!Ja sam izasao sa nekih 700e doplate i uzeo novu i prvi u Sky-u sa 24 meseca garancije znas vec kako i sta i mislim da je to realna doplata izmedju ove dve klavijature!Drugacije izlazi mnogo jbg,prodas Pa2x za npr. 2100e i dodas jos 1300e za Pa376 sto je velika razlika i mislim da su tu malo potcenili Pa2xPro koj ije vrhunska sprava!ponavljam vrhunska!Nema sumnje da je Pa3x bolji od njega ali ne bolji za 1300e doplate
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2011, 01:29   #238
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Hvala Brate...zadrzacu PA2 dok ne prodje svetska ekonomska kriza
  Reply With Quote
Star 08.06.2011, 01:31   #239
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa2xPro je visoko profesionalna sprava!To je moje misljenje i slatko sam se naradio i napevao na njemu jbg
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2011, 03:30   #240
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ponovicu, ali bez uvrede, da ocito nista nisu promijenili u odnosu na prethodne aranzere. Ne zanimaju me nikakve price o mogucnosti editiranja i boja i ritmova niti bilo kakvi menii ili vise mjesta za perfomanse i ritmove. Mene zanima samo ZVUK. Ako je zvuk bolji i masniji na pa3x zasto je to tako? Sta su promijenili na njemu pa zvuk tako dobro izlazi? Msm, daj boze da je tako, samo da ne bude na kraju od ljudi sto ga imaju jesam ga napucao izlazi do jaja, a tamo drum kitovi i boje samplovi od tyrosa ili rolanda

@Marco, zanima me poblize malo ta nova stvarcica na pa3x, vocal remove. Kako radi i sta radi i sto nekvalitetno radi.

Isto tako ne svidja mi se ta opcija vocal remove na pa3x, dobro je Vaxter jednom rekao, ako hoces takve stvarcice uzmi sebi karaoke masinu.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije