Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.08.2008, 11:46   #131
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ej ljudi daj mi pomozite ko braću vas molim...
Jedan slovenac mi nudi X6 fantom za 1300eura a još najbolje uzeće moj Classic u račun i 500eur da mu doplatim...E sad,daj neka neko od kolega (Rolandinjos i ostali) kaže jeli X6 toliko slabiji od g6,ili kako je s njima?Ili da radije prodam Classica za keš pa kupim G6...Dajte ljudi zapelo mi za ove ROlandove soliste,već sam ih počeo sanjariti...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2008, 13:46   #132
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da neke velike razlike nema sto se tice zvuka,X6 nema numericko biranje,mjesto usb-sticka koristi flas-card po meni puno bolje jer vam se moze dogodit da zaboravite usb stick pa se morate vračat po njega 30km kao ja jucer,
Ostale funkcije su manje vise iste jedino mislim koliko se sjecam da G6 ima malo bolji editing od X6......

Uostalom to ce ti kolega rolandinjos puno bolje reci on ih im a obe.......

Citat:
Originalno postovano od milanceshow Pokaži Post
Kada posle prepravke i doradjivanja Projekta JA sacuvam projekt na USB.Ali posle svakog tog postupka G6 kreira novi folder u kome se nalazi sve sa starog projekta i plus ono sta sam doradio u projektu.Tako da sam flesku od 2GB vec pola popunio.

Da li da obrisem stare projekte sa USB-a?Plasim se da ga nesto ne poremetim u radu.

@rolandinjos
Netreba da me citiras ako pises odmah posle mene.
Mozes ih obrisat ,ali kad spremas nesto nakon doradivanja uvijek samo napises ime tog istog projecta kojeg si doradivao i on ga samo prepise preko njega......nemora se svaki puta sve SAVE AS jer klavijatura pamti sve sto se "doradi" na njoj ito ostaje skup sa semplovima jedino ako se recimo ocita neki srugi projekt a ovo "doradivanje" nije SAVE AS onda izgubi sve sto je "doradeno"
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2008, 14:45   #133
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Ej ljudi daj mi pomozite ko braću vas molim...
Jedan slovenac mi nudi X6 fantom za 1300eura a još najbolje uzeće moj Classic u račun i 500eur da mu doplatim...E sad,daj neka neko od kolega (Rolandinjos i ostali) kaže jeli X6 toliko slabiji od g6,ili kako je s njima?Ili da radije prodam Classica za keš pa kupim G6...Dajte ljudi zapelo mi za ove ROlandove soliste,već sam ih počeo sanjariti...Pozdrav!
Nije velika razlika izmedju x i g...bar ne tolika kolika im je bila razlika u ceni...1300 eura je dobra cena za X samo ako je u dobrom stanju,nećeš pogrešiti uzmeš li X...u svakom slučaju za ono za šta mi koristimo sprave i X i G rade isto...

P.S. ako ti nešto znači,ja bi sad pre za kafanu opet uzeo X-a,samo zato što je manji i lakši...

Promijenjeno od Vule (24.08.2008 u 15:00 sati)
  Reply With Quote
Star 24.08.2008, 18:56   #134
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandinjos Pokaži Post
Nije velika razlika izmedju x i g...bar ne tolika kolika im je bila razlika u ceni...1300 eura je dobra cena za X samo ako je u dobrom stanju,nećeš pogrešiti uzmeš li X...u svakom slučaju za ono za šta mi koristimo sprave i X i G rade isto...

P.S. ako ti nešto znači,ja bi sad pre za kafanu opet uzeo X-a,samo zato što je manji i lakši...
Potpisujem ovo....
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2008, 15:04   #135
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Novi yase!!!

Izasao je najnoviji YASE 2.0 koji podrzava sve serije fantoma i naravno G seriju.
evo i LINK http://www.nexoe.de/
Cena 120 eura.
Postoji i Download Demo.
bandza je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2008, 18:23   #136
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Brate,pored tolikog ekrana na Fantomu g,miša i toliko opcija za editovanje kljave mislim da je taj Yase prg totalno nepotreban...
  Reply With Quote
Star 26.08.2008, 19:50   #137
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Yase 2.0

To sto ima veliki ekran ne znaci da moze da ucitava multisemplove od korga akai-a,rolanda,Fantoma x6,kurzweil-a itd ,itd....On sluzi za to.
To ce biti interesantno i za medjusobno razmenjivanje semplova i patcheva za iste kao na KORGU recimo.Imas na sajtu procitaj za sta sluzi program.On je ok prica pogotovo za one koji bi tek da kupe klavijaturu ili za one koji je imaju ali nemaju semplove.Mislim da skracuje vreme koje je potrebno da se nesto napravi od kljave.Jedino sto kosta 120 e
bandza je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2008, 00:16   #138
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imam prijedlog: ajmo se skupit svi FANTOMASI i podijelit tih 120eur i jedan od nas onda kupi taj program i medusobno ga onda podijelimo....
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2008, 01:16   #139
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od bandza Pokaži Post
To sto ima veliki ekran ne znaci da moze da ucitava multisemplove od korga akai-a,rolanda,Fantoma x6,kurzweil-a itd ,itd....On sluzi za to.
To ce biti interesantno i za medjusobno razmenjivanje semplova i patcheva za iste kao na KORGU recimo.Imas na sajtu procitaj za sta sluzi program.On je ok prica pogotovo za one koji bi tek da kupe klavijaturu ili za one koji je imaju ali nemaju semplove.Mislim da skracuje vreme koje je potrebno da se nesto napravi od kljave.Jedino sto kosta 120 e
Znam Brate ali veruj mi,sve što Korg "proguta" od semplova Fantom neće...sve se čuje,npr. ako ne odradiš loop na semplu da bude "idealan" nema od posla ništa,a to je na samoj kljavi najlakše....a tih 120 eura ne smem ni da pomenem...
  Reply With Quote
Star 27.08.2008, 12:19   #140
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Odgovor Rolandinjosu i Josipuv!

Ajd' da podelimo ja sam za, ali nek se neko raspita moze li to.Ja ne znam kako to ide da ne bude da se zeznemo nekako!Ja sam jednom samo imao original program i nije mogao da se deli jer sam dobio kljuc za njega u vidu ketridza itd..Proveri Josipe to pa cemo da pazarimo to lako ili da izgooglamo to na drugi nacin ako moze a mislim da ce mozda moci!Ako ko naleti neka vice!
A sto se tice Rolandinjosa evo odgovor za njega:ja jos nisam ni na korgu imao sempl koji je dobro loop-ovan sve sam sam morao da uradim>Ljudi to jako lose odradjuju(vecina ih je radila na triton le i na classic) i nije istina da se to najbolje odradjuje u klavijaturi.Mislim da je najbolja fora sa WAVELAB mislim od verzije 3 pa na gore.On ima poseban odeljak za loop-ovanje semplova i tu je tek lako brzo i kvalitetno.Ako nekog interesuje kako nek me kontaktira jer program ima jednu manu koja se vrlo lako ispravlja.Ali rolandinjos je u pravu sto se semlova tice na rolandu se cuje sve jer semplovi izlaze ostro i svaka mana sempla se cuje sto nije slucaj sa korgom.I jos nesto nama koji smo vec koliko toliko uradili klavijature i nije toliko potreban program YASE 2.0 jedino za varijantu ako hocemo ponekad da ramenimo sempl pa skratimo muke oko pravljenja patch-a za isti ili pravljenja multisempla.Ili ako hocemo neke semplove sa CD-ova za studio tipa Akai,Roland itd.Opet mislim da smo se izverzirali toliko u pravljenju multisempla da nam je mozda lakse da kazemo sebi ma koji ce mi Yase 2.0 lakse mi je da sednem i spicim to sam manuelno nego da....Jedino sto ne moze manuelno tj moze ali je veliki posao je to ako hoces neki sempl koji je uradjen iz vise LAYER-a(to su oni sa cd-a) tu je problem ,mada ja jos nisam naisao da mi neki sempl bas toliko treba za ovu nasu svirku.
bandza je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije