Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.08.2008, 19:58   #1
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Truneja u Odžaku...

Evo drugovi upravo sam se vratio sa turneje u Odžaku,Modriči i Tarovci-ma...
Na turneji sam bio s našim velikim prijateljom i članom HAJROM BERBIĆEM i njegovim sinom Mirzom...Inače pored nas je išo i moj vjerni pjevač Dejan Marković,virtoza harmonike Dane Žikić i pjevačica Alma Abdić.Usput smo se zaustavili i na benziskoj JEŽEVO gdje smo upoznali još jednog našeg člana SVIRKA koji nas je jako obradovo i mogu vam reći da je pravi kolega kakvog nadaleko nema,s njim smo i pozvali našeg Šerifa Krešu koji je kupio Korga TR pa je bio sav radostan ali nije bio u prilici da dođe na Ježevo...Imali smo sreću da smo došli u vrijeme kad je u Odžaku vašer ali bili smo mnogo razočarani zbog razloga što je trebo tu da nastupa i legendarni KEMIŠ sa ženom Zoricom,međutim nije ih bilo,valjda zbog financijskih razloga...Svadbu smo odradili perfect,samo smo imali PREGLASNO ozvučenje za onih 400m2 kolika je bila hala...A da sad nas ne spominjem,na veče vašera je u jednij kafani sviro jedan band sa pjevačicom SENOM...Ono što sam čuo nisam mogo da vjerujem...Naime u bandu je bio harmonikaš,i dva klaviaturista,od toga jedan imo samo PRATNJU BASS i gitare...i da vidite na čemu čovjek radi---YAMAHA CS1X---Ljudi moji na prvi pogled izgleda KANTA ali kako to zvuči----Onakav jaki bass i onako odlično bassiranje nisam čuo u životu...Momak se zove NEĆKO i ima opasan raspon akorda i jako jebenu ljevu ruku za bass...Dakle šta sve se može napraviti od starih klaviatura prosto da ne povjeruješ...I onako kad gledam kako sviraju vrhunski a bakšiš i dnevnice sramota da se spominje--toliko kvalitetna muzika a tako malo plaćena a kod nas fajlaši uzimaju snevnice skoro ko ovaj cjeli orkestar koji su stvarno pravi prodesionalci.A još najžalosnije kako smo mi prošli...Pun kofer para ali BH Maraka...I kad preračunaš koliko smo zaradili,jedva da smo troškove pokrili ali zato smo se bar proveli nezaboravno..Jedan veliki pozdrav za našeg Hajru koji nas je onako ugostio i koji je to sve organiziro,3 dana je hodo ko bez glave sav živčan i nervozan ali na kraju je sve ispalo kako je trebalo...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2008, 20:51   #2
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hey pa sto se ne najavi da ces doc ja sam iz Samca pre Modrice i Odzaka da prebijemo koju... hehe
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2008, 20:59   #3
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=Alix;46755]
A još najžalosnije kako smo mi prošli...Pun kofer para ali BH Maraka...I kad preračunaš koliko smo zaradili,jedva da smo troškove pokrili ali zato smo se bar proveli nezaboravno..

@Almire

Drago mi je da ste se dobro proveli na gostovanju u Bosni,ti i tvoja ekipa.
Takodjer mi je drago,da ste upoznali Svirka,dobrog drugara i postenog covjeka.
Steta sto se niste upoznali i posjetili Kresu,a bili ste tako blizu.

E samo me je taj kofer para-bosanske KM (konvertibilne marke) iznenadio.
Druze,meni nista ne fali, ali da imam kofer bosanskih maraka-ja bih bio bogat covjek.To ili je bio neki minijaturni kofercic ili su novcanice bile u kovanicama

Kurs: 1 Euro = 1,95 KM

Dakle,razlika je skoro 2 na prema 1.Ali sa koferom bosanske love....na put oko svijeta.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2008, 00:01   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"Branoy"---Drug da sam znao gdje si,došo bi maksuz da upoznaš našu ekipu...Šteta ali biće druge prilike ako Bog da...

"Sejo"---Kofer je bio od SHURE-ta (onaj crni od mikrofona)...Pun para svega mi čak su bile i kovanice po 5KM,po 2KM,itd....Dakle kofer nabudžan...Al pošto smo išli s 3 auta (svaki 100eur troškova),pa ozvučenje,pa dok smo to podjelili na 5 djelova,itd...Pa jebo ga ti ništa nije ostalo...I ono maraka što sam danas zamjenio,uzeli mi proviziju,da sam znao imo bi marke nebi mjenjo za eure,bar veća brojka je bila prije...Sad ovaj vikend sa Hajrom imamo namjeru da odemo u Hrvatsku samo s razlogom da obiđemo Svirka,da upoznamo našeg dradod šerifa,možda i Vingulu,itd...Dakle ako ima ko iz Hrvatske da nije daleko od Zagreba evo sad prilike da se upoznamo,odemo na ručak,koju popijemo i da se družimo...Ako ima još ko da bi se pridružio-DOBRODOŠLI!,Svi ste pozvani na prijateljski meeting...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 18:54   #5
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Turneja u Odzaku

pozdrav za sve nase prijatelje sa ovog foruma,evo da se i ja javim sa zakasnjenjem jer sam ja jos malo ostao u bosni iza alixa i nase ekipe.mogao bih samo dodati na alixovo misljenjeda je zaista bilo izvanredno sto se tice atmosferei svirke.baksis je zadovoljavajuci za bosansko podneblje a mozda i za nas samo da nisu u pitanju ogromni troskovi oko prevoza i organizacije.izkoristio bih priliku da pohvalim prvenstveno alixa jer prvi puta ga slusam i sviramo zajedno i mogu reci da melje momak ko masina a i dejan je prvi puta samnom i on je polozio sve ispite sto se tice pjevanja iskustva a i prijateljstva,ostale clanove nema potrebe da isticem jer to su vec davno provjerene osobe u svijetu nase glasbe.drago mi je da sam upoznao nasega prijatnog prijatelja svirka ali kresu nismo uspjeli vidjeti jer smo bili u skripcu sa vremenom.volio bih da se i vi javite ako imate neke turneje mozda po sloveniji pa da se malo blize upoznamo jer to je vrlo zanimljivo susresti se sa svojim kolegama.
lijep pozdrav od hajre i mirze.
hajro je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
odžaku, truneja


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije