Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Kabliranje

Kabliranje Šeme, modeli, sistemi spajanja

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.10.2010, 13:43   #1
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard kablovi za zv. kutije

Zna li neko iz iskustva dali mogu imat manjak basa ili neceg drugog zbog slabog kabla za zvucne kutije,iako je pojacalo dosta jako,kablovi nisu kupljeni u muz radnji nego u elektromaterijalima sa extra dobtim presjekom naravno licnati,i dugi su po 10m,bil se osjetila velika razlika da kupim klotz ili neki drugi malo jeftiniji ali originalni kabal za kutije,hvala !!!
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2010, 15:02   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

klotz kabal ce ti smanjiti samo sum.
Basa neces dobiti vise na kutijama.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2010, 15:50   #3
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zbog losih kablova mozes imati itekako manje bassa, manje snage, vise suma, manje "preciznog" zvuka...

E, sad, tvoji kablovi su 10m - OK.

"Extra dobar presek" ne znam sta je ali za ovu snagu i duzinu od 10m, minimum 2x2,5mm. Ako su ti kablovi 2x2,5mm (ali stvarno), dugacki 10m, i jos da su licne od bakra ( a ne od aluminijuma ili neceg slicnog a samo presvuceni bakrom, to sam vidjao i to cesto narocito kod providnih kineskih silikonskih kablova sto je bruka i sramota), onda se ne brini.

Ja nisam nikad hteo da se pitam vec sam hteo da eliminisem u startu sve sto mogu da eliminisem pa da mi kasnije, na nastupu, ostane manje stvari zbog kojih treba da bijem glavu, sto se ovako ili onako cuje, da nije zbog ovog ili onog ili neceg treceg.

Zato, kupis kablove namenjene povezivanjem zvucnih kutija, Klotz je odlican odnos cena-kvalitet i ne brines. Znas da nece biti do kablova i jedan problem si resio.

I kablovi su jedna vazna karika u lancu a na njima se najvise stedi ( a ne treba). Od 10 orkestara koje sam slusao u zadnje vreme, ni jedan nije imao normalne kablove niti deblje od 2x 1,5mm.. A vecina je imala i tanje od 2x1,5mm.. Jos se uvrteli onako, pa umrsili... Ma strasno. Kablovi nisu potrosna roba, kvalitetan kabal mozes da koristis dok si ziv i da bude ko da je sad kupljen samo da se pravilno odrzava.

Prema tome, cim se pojavi neka parica, pravac radnja i pocastis se novim kablovima.

Inace, najbolje mere su po 10m, ja volim i po 5 jer su mi to najzahvalniji kablovi (ne motas puno, ne ostaje mnogo viska...) Milina... Normalno, dva nastavka za spikone su obavezni u kofercetu...

Pozzzz

P.S. Komplet kablova (extra kvalitetnih) sa Neutrik spikonima kosta upola manje od stalka Spider Pro ali ce neki pre kupiti stalak (iako imaju Proelov, recimo) a ne kablove.

Najbolje kupiti i jedno i drugo...

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2010, 17:45   #4
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

@Ella 85
Na forumu je vec dosta pisano na ovu temu...koristite tragac pre nego sto otvorite novu temu.
Evo na primer..

.http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14377

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13275

Promijenjeno od gega (27.10.2010 u 17:46 sati)
gega je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije