Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.01.2013, 22:31   #41
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Djuka, hajde da poredimo po datumu proizvodnje i po ceni (ako bas hoces). psr s750 je nova sprava iz yamahine srednje serije. Ja nesto ne vidim neki pomak u odnosu na s700/3000 osim flash memorije (64mb) u koju mozes iskljucivo da loadujes pack koji pravi yamaha. I osim recordera da snimas sta si odsvirao, sto u dobu tehnologije i nije neka teskoca.
Ne znam da li su dozvolili na ovoj novoj yamahi da stavljas user elemente u ritam, ako su to dozvolili hvala Bogu da su se setili vise, ali i to mi nije dovoljan motiv da bi kupio ovu yamahu.a da ne poredim cenu 999e naspram 1150e (u thomannu) Svirao sam s700 upoznat sam sa yamahinim soundom, i jbg, meni vise lezi korg (govorim opet za srednju klasu).
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 23:00   #42
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To je ono sto ja kazem da Yamaha po meni nema srednje klase, samo pro i amaterske.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 23:19   #43
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo to Dell, delim tvoje misljenje. I to im je losa politika jel najveca ciljna grupa su ustvari hobi muzicari koji ne zele bas odvojiti neke velike pare za instrumente, a vole da im instrument zvuci sto profesionalnije (kao ja npr.) E sad, da je u pitanju neka zabavna i strana muzika, bilo bi drugacije, ali mi balkanci smo malo specificni, svaki nam k... fali, i hteli bi sve za male novce. Da sviram zabavnjake i stranu muziku, verovatno ne bi ni pogledao korga, vec mi se orjentisao iskljucivo na yamahu, ali jbg, ovo je balkan, a sempl je sempl.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2013, 01:39   #44
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

gdje se moze poslusati sredjena yamaha tyros 2,3,4 na netu ili uzivo gdje ima,ima li ko u bosni,ako je tako kao sto vi pricate ja bi je kupio,ali nesto sam skeptican dok ne cujem
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2013, 02:25   #45
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 788
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poslušaj "fabričke" verzije za obje pa ćeš znati sve, i dokle koja ide. Na oficijalnim prezentacijama nude sve šta imaju manje više... Istina,Yamaha zna bit neopravdano skupa a i njena kao i tuđe politike imaju kvaku da neke već izmišljene inovacije nećemo vidjet dok ne izađu PA-6X i T8...
Kad su mi rekli da PSR-3000 još zovu "mali Tyros" reko sam im da su blesavi a dosta toga se identično čuje. Desnu ruku priznajem. Ne prati dobro Korga a ostalo ćorak. Također je istina da ne cijenim mišljenja onih koji nisu probali i zagrijali stolicu. Nisu Vexu i Marcu zaquratz klavijature onako moćne i uhu ugodne. Kod Yamahe više od 3/4 dobiješ što se zvuka tiče,zakinut si za par stvari koje NEĆEŠ popravit ili poboljšat a ostalo dosta brže središ od Korg usera. Neki dan sam slušao ona dva brata (Matko i Brane). Do neki dan su svirali na PSR-9000 i imaju doma deset njih,čak su i od mog povremenog benda poluispravnu kupili a danas imaju T2 ili T3 (nisam siguran) i PA-2X i obje napucane i stvarno divno obje zvuče.
Dakle,kad podvučem crtu,Korg ima više mogućnosti u klasi Yamahe za neku manju paru a nikad se zvukom ne može približit njoj i to je meni prelomna točka. Zaboli mene za 47 vrsta delay-a i 94 sempla kante "jupola" kad nisu na "visini zadatka". Radije ću se bolje i ugodnije čut umjesto da imam ovo ili ono što mi raja u kafani neće znat ni kad im objasnim. Na kraju krajeva,sviram i uzimsm pare običnim "smrtnicima" da ih tako nazovem kojima je u prosjeku 96% prdnuo slon u uvo a ne sviram profesionalcima da bi mi zabili nos u efekte i zakasnjenja u bojama...
Laku noć.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2013, 05:59   #46
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
Druže,ako je iko na ovom forumu ljubitelj Yamahinog zvuka,onda sam to ja.
Govorio sam o tehničkim karakteristikama i omjeru cjene i kvaliteta..I dalje mislim da je Yamaha PSR s 950 bezobrazno skupa za ono što nudi..
To što kažeš za za kvalitet zvuka Korga i Yamahe,evo jedna istinita anegdota iz mog ličnog iskustva...Svirao ja koncert Halida Muslimovića,Vesne Zmijanac i Šemse Suljaković sa Halidovim klavijaturistom Damirom,mojim dobrim drugarom..On svirao Korg PA 2 x,extra sređen,a ja Yamaha Tyros 3(znači,aranžeri iste klase)..Kaže meni Damir:˝Makso,jarane,kad ja pustim ritam na PA 2 x poslije tvog Tyrosa zvuči kao praćka(tanko,usko).˝To najbolje govori o soundu između ova dva branda.Naravno,ovim nisam želio izazivati nikakvu polemiku,jednostavno sam ispričao dogodovštinu sa svirke.Pozdrav svima!!!
Izvinjavam se za off topic.
Samo da objasnim jednu stvar, ja nisam ljubitelj nijednog brenda vec samo muzicar koji trazi instrument koji ce mu sluziti valjano!!! Kad kazem valjano, pre svega mislim na zvuk - jer bavimo se muzikom a ne stolarijom, gradjevinom i sta znam vec cime! Ostale stvari (kao sto su funkcionalnost sprave, mogucnosti, kvalitet izrade, dirki itd.) mogu biti veoma bitne ali su po redosledu prioriteta iza onoga sto izlazi iz klavijature.
Po meni licno, Korg je najfunkcionalnija klavijatura i njegov korisnicki interfejs (gledam visu klasu, modele Pa1,2,3x) je veoma praktican ali ima veliki problem sa onim sto izlazi iz klavijature, tj. onim sto se cuje na ozvucenje i samim tim ispada iz konkurencije, bar za mene.
Za razliku od Korga, Roland aranzeri zvuce veoma dobro, izlaze cisto i konkretno. Njihova glavna mana je sto nemaju sempler (nevezano za cenu instrumenta)! Dalje, po meni postoje jos neke mane kao sto su Chord Variation koji poznaje samo Dur, Mol i septakord. Ja najcesce pravim ritam da mi dur i mol sviraju istu bas liniju a i ostale deonice dok na 7, m7, m6 stavljam drugacije bas linije i eventualno gitare. Po ovom pitanju je Korg najprakticniji posto se kod njega moze napraviti 6 razlicitih CVa koji ukljucuju svaku traku aranzera. Dalje, meni je Rolandova mana i sto nema onaj "inteligentni" Fingering mod koji imaju i Korg i Yamaha! Ima jos nekih stvari ali da ne duzim bespotrebno.
Yamaha je po korisnickom interfejsu veoma slicna Korgu ali ima i nekih mana po tom pitanju u odnosu na njega. Recimo, memorisanje postavki Registracija, tempa, STSa, itd. u toku svirke je nemoguca! Dalje, kod Korga je mnogo preglednije uradjeno pozivanje performansa/registracija iz razloga sto se dugmetom pozove banka a na displeju se prikazuju imena registracija iz te banke, tako da odmah vidite imena registracija dok je kod Yamaha to reseno obrnuto, tako sto se na displeju biraju banke a onda se dugmicima pozivaju registracije ali im ne vidite imena vec da biste to uradili morate da ulazite u jos jedan podmeni pa kasnije da izlazite iz njega i tako stalno osim ako ste zapamtili sve registracije gde se tacno nalaze! Ovo su samo neke od mana Yamahe ali je na njenoj strani svakako dobar zvuk i veliki sempler.
E sad, sempler je dobra stvar ali ne i nesto bez cega se ne moze! Imam kolegu koji svira Roland GW8, cesto sviramo zajedno i, verovali ili ne, taj GW8 ne zvuci mnogo losije od Tyrosa 3 koji sviram. Cuje se razlika u korist Tyrosa, ali ne onolika razlika kao sto sam je cuo u odnosu na Pa800. Istina, tesko bih se posle klavijature sa semplerom odlucio da sviram klavijturu bez njega ali verujem da ce u nekoj narednoj generaciji aranzera on postati nepotreban ili bar ne suvise potreban. Recimo, ja sam isemplovao jedan dobos sa GW8 koji mi se svideo i koji odlicno izlazi na ozvucenju.
I jos da kazem nesto u vezi PSR950 od kog je ova prica i pocela, licno ja bih pre uzeo njega da radim nego PA600 jer PSR za razliku od Korga DOBRO ZVUCI a to je prvi preduslov da bi taj instrument mogao da koristim za svirku jer u suprotnom to su onda samo beskorisne igracke sa brdom mogucnosti!!! Ne mislim da je PSR950 nesto revolucionarno u odnosu na PRS900 i 910, takodje ne mislim da su sve te klavijature jeftine, naprotiv, veoma su skupe! Po meni, ne bi trebalo da kostaju vise od 1000e, ali to je samo moje misljenje!
I za kraj da ponovim ono sa pocetka, nisam ljubitelj ni jednog brenda vec samo njihov korisnik i koristicu svaki brend koji izbaci na trziste dobar proizvod!
Pozdrav za sve i zivi i zdravi bili a oko klavijatura se ne treba svadjati, ipak je to samo gomila plastike kao i masa drugih uredjaja (TV, DVD, kompjuter...)!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2013, 06:08   #47
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Smuchac, svaka tebi cast, verujem da si prezadovoljan sa psr3000 s obzirom koju vrstu muzike sviras. To sam i ranije rekao da u svojoj srednjoj klasi yamaha (psr serije) u potpunosti ispunjavaju zahteve muzicarima koji sviraju zabavnu (da ne kazem zapadnu) muziku. Ja licno nisam bio zadovoljan mogucnostima koje mi je moja psr s700 pruzala s obzirom da sviram iskljucivo narodnjake. Uvek mi je nesto falilo. Recimo, na korgu pa600 ucitam sempl emu sp12 bubnja i imam juve bubanj. isto tako i bass, strings i ostale elemente. To sam na s700 mogao samo da sanjam. Onda recimo terce koje nisam mogao imati na yamahi bez klabla i ucitavanja setupa svaki Bozji put kad upalim yamahu. Dok na korgu nemam problema s tim... i dalje da ne nabrajam. To su sve male ali bitne stvari. Da ne ulazim u detalje, ali sta reci kada yamaha jos nije resila ni napajanje na svojim modelima srednje klase, nego na npr. psr s750 imas i dalje onaj strujni akaba sa adapterom!!! Da ne nabrajam vise i ne ulazim u bespotrebnu raspravu, verujem da ti tvoja yamaha radi posao i vise nego odlicno, i uveren sam da kad bi se bavio vrstom muzike kojom se ti bavis, ne bih je ni ja menjao.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2013, 10:00   #48
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

citajuci ovu temu sticem dojam da su korgovi aranzeri taraba,ja sam slusao korgove koji zvuce na razglas bomba,bas me zanima da cujem negdje te yamahe,jel to stvarno toliko bolje od pa3x
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2013, 10:39   #49
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ella 85 -imaš krivi dojam, nitko nije rekao, niti je istina da je korg taraba. Koliko vidim, vodi se argumentirana rasparava oko oba proizvođača i po mom mišljenju većina postova je korisna i vrlo blizu istini.
A na pitanje gdje bi poslušao "te yamahe", ne može ti nitko odgovoriti precizno. Ima par videa na YT koji uspoređuju dva top modela ali to sigurno nije relevantno niti će dati odgovor na ono što te zanima.

Jedini precizan odgovor ćeš imati tek kada upoznaš obje klavijature i nakon toga ih pošteno istestiraš na identično ozvučenje. Ako ćeš i dalje ostati u uvjerenju da je Korg bolji, opet nisi pogriješio jer je to tvoj ukus i tvoj doživljaj sounda.



Yamaha Tyros 4 vs Korg PA3X
You need to upgrade your Flash Player
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2013, 11:50   #50
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bravo za "dobrog duha"!Ajd' sve nekako se i jadni 'korgic'drzao dok ga nije Tajson4 opalio jednim kroseom u vidu Sax-.ili hora.
Bogami,ako Tajson4 ovako nastavi,ne gine mu Hag!
E sad nesto ozbiljno,Negde sam 'naleteo' da je Yamaha vecinski vlasnik korgovih dionica,zao mi je sto nisam memorisao taj clanak pa da ga prikazem,bilo bi korisno i Yamihistima iKorgovcima, lakse bi shavtili onu staru "kadija te tuzi..."
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije