Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.09.2010, 09:32   #21
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sistem nije mogao da se sam nadogradi sa 32 na 64.
Štaviše, MS čan na svom sajtu kažu da je nemoguće preći sa 32 na 64, a da se ceo sistem ne reinstlira komplet.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2010, 11:01   #22
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Onda ne znam u cemu je fora, moguce da mi je od pocetka bio 64bitni sistem, jel sad vidim lepo pise da je 64bit, a vidi svih 6GB ram-a. Mozda je bio u startu 64bitni, ali ne znam sto su mi onda dali instalacioni cd sa 32bitnim...
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2010, 12:40   #23
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Verovtno su tu dali pogresan instalacioni cd,desava se to.
Kao sto Vaxter kaze nemoguce je nadogradnjom os sa 32 preci na 64.
Mozes samo kompletnom instalacijom OS.
Da vidis koliko imas ram,koja je verzija itd... Desni klik na ikonicu Computer pa Properties i treba da vidis ovo:

32 bitna verzija win 7 isto vidi kompletnu kolicinu instalirane ram memorije ali pise upotrebljivo samo 3.25
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 9-14-2010 12-31-49 PM.jpg (57,7 KB, 15x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od sinisa (14.09.2010 u 12:43 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2010, 17:25   #24
Jokerski
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.08.2010
Postovi: 28
Downloads: 22
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Jokerski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Evo kolege, moram da vam se pozalim, i zamolim ako neko zna kako bih mogao resiti moj problem. Toliko mi se taj windows 7 pokazao neozbiljnim, da mi malo fali da ga izbrisem i instaliram stari dobri XP. Evo u cemu je problem. desava mi se minimum jedan put dnevno, a nekada i vise puta. Racunar mi sam od sebe zakuca toliko da ne mogu nista da uradim, ni sa misom, ni sa tastaturom. Sve jednostavno zakoci. I onda posle jedno 10 -20 sekundi ekran pocne menjati boju, nekad bude cisto crn, nekad u drugim bojama, uglavnom nece da se vrati na normalu sve dok ga ne resetujem. To ume prilicno da zivcira... A takodje mi se desi na npr. youtube video ne mogu pustiti nikako, samo se vrte one tacke u sredini videa, i nema sanse da pustim, da bi posle par pokusaja se poceo ekran ponasati kako sam vec napisao, i opet restart. Sve bi bilo to ok da to nije novi PC u kojega sam ulupao dosta para, a ponasa se eto, kao neka kanturina. Sve se nesto kontam da nije do graficke, ali ne bi smeo da tvrdim nista. Ako neko zna kako bi se to moglo resiti, molim da napise.
P.S.: od flash playera za gledanje videa imam samo Adobe flash player 10.
Hvala unapred na pomoci.
Na youtube desan klik i u settings ugasi hardware acceleration, a to sto ti se desava sa bojima, je tvoj driver za vga, jer tvoja graficka radi na windows xp a ne trpi WIN AERO u win 7. Pokusaj sa drugoj vga potrazi iz neki drug tvoj.
Jokerski je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2010, 21:28   #25
mjakov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.09.2010
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa 800
mjakov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja bi na tvom mjestu napravio format i naložio gore grafičnu i zvučnu one sa cd koje si dobio uz računar ako opet ne bude radio kako treba onda ga nosi na servis pa nek oni provjere da li si dobio sve orginal
pozdrav

Promijenjeno od mjakov (17.09.2010 u 21:32 sati)
mjakov je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2010, 04:38   #26
Jokerski
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.08.2010
Postovi: 28
Downloads: 22
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Jokerski befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozes i da proveris koju maticnu imas, sa cpu-z ( besplatni program ) - a posle to, mozes skinuti najnovi driver iz sajta na brand tvog maticnoj ploci.
Jokerski je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2010, 08:27   #27
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na kraju krajeva treba pokusati sa drugom verzijom OS,WIN-7 ima dosta verzija tako da od pocetnih verzija pa do sada ima dosta razlika...
Ja bih ti preporucio Windows 7 Ultimate 7600 32-64 BIT.
Kod mene i kod dosta mojih prijatelja radi bez greske.
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2010, 09:41   #28
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kolega je resio problem,bilo je do drajvera graficke.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2010, 15:08   #29
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se javim opet. Resio sam problem donekle. Isto se to desava ali sada malo redje. A jos mi se desila jedna cudna stvar pre neki dan. Kupio sam Kaspersky 2011 i instalirao ga i sve ok, apdejtovao sve kako treba i trazio mi restart racunara. I kada sam restartovao, po crnom ekranu pocele da lete samo neke bele tackice vodoravno. Morao sam da restartujem par puta, dok na kraju nisam pritisnuo alt, ctrl, del, i onda se sve vratilo na staro. Sinisa pogledao sam sistem u mom kompu onako kako si ti opisao, i pise mi da je 64bitni sistem, i da ima 6 gb, a nigde ne pise koliko je iskoristljivo. Moguce da onda ceo ram moze da se koristi. Nije mi samo jasno koji su mi moj dali 32bitni win na CDu. Ne znam ni sam da li da idem da trazim isti sistem koji mi je u kompu, mada sumnjam da bi dobio,ustvari dobio bih ali da platim. A ne bih opet ni da budzim neki windows ovako sa neta kada za ovaj znam da mi je original. Skinuo sam taj program CPUz, ne znam da li bi stvarno nesto promenuli novi drajveri za maticnu... Ono na youtube sam izgasio sto mi je kolega rekao i zasad nema problema, mada meni po dan dva bude sve ok, pa onda opet zamrzne. Mozda je stvarno stvar u tom WIN AERO, posto mi se cini jednom kad mi se desilo to zamrzavanje, da mi je izbacilo neku poruku da je pisalo aero... Ali opet ne bih znao koji se VGA drajveri moraju skinuti, a najverovatnije bi i zezno nesto.... Da li ima neki program sa kojim se moze prekontrolisati ispravnost graficke? Najvise sumnjam na to. I jos nesto ako neko zna da mi kaze, u kompu sam dobio 2 graficke, ovu radeon, i neku slabiju koja nije aktivna (valjda ako mi se ova jaca zezne pa da imam za prvu pomoc). Da li bi moglo ovo mozda zbog toga da se desava, da li je moguce da ova neaktivna na neki nacin zeza ovu prvu?
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2010, 16:09   #30
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@yamahapassion
Ako imaš 64 bitne windowse onda oni i pokazuju i koriste svih 6Gb rama, tako da je s te strane sve OK!Najvjerovatniji problem koji ti se javlja je do grafične karte!Kad več kažeš ga imaš dvije grafične karte tada je ova druga integrirana i vjerojatno isključena.Postoji mogučnost da izvadiš Radeon i uključiš ovu integriranu i ako je greška u Radeonu sve bi trebalo raditi OK!Ipak ako je komp pod garancijom to ti ne preporučujem jer češ izgubiti garanciju čim ga otvoriš (a to je jedini način da isključiš radeon)!Najbolje da odneseš komp u servis i da se to ispravi!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije