Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.11.2012, 09:36   #1
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard g1000 help? problemi

e ljudi, upali ja jutros klavijaturu kad problem odma, cujan pravo!! na 2L i R mi je drum i bass znaci posebni izlazi, dok na 1Lmono sve solo i pratnja,, znaci... 2L i R za 70 posto su se smanjili u zvuku i izlazu, nema ih na razglasu spram ovog 1L mono, a oni mi radili i nosili pratnju jako!! do cega je znate li? da znam sta mi je ciniti!! i da 1R mi nikad nije radio ako ubacim stereo kabal u 1 i 2 LR,, samo radi po jedna strana, a 2 zajedno nece, onda se cuje samo na jednu kutiju to jest il L il R.

i kad vec spominjem to, da spomenem da duzi niz godina mi se desava to da kad sviram dirke samo booje se rastimaju odlutaju pola tona gore ili sad su tamo sad su vamo u u pola tona ton,, al nije mi to prestavljalo neki problem jer imam Le za solo, mada zajebano je kad pravim i kucam ritmove u njemu ,, nemos, moras otici u micro kontrole pa pobrisat pitch sto je brljavio i sam od sebe sarao po tonovima..

a mislio sam da je do Pitch benda,, iskljucio ga davno, kablo izvukao iz njeg, i opet isto, ..

to su mi problemi,
hvala na pomoci!! ako ko zna sta kako..
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (12.11.2012 u 09:38 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2012, 19:15   #2
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozda se nesto pomesalo u ekvilajzerima i efekta u sint. Proveri dali je sve to kao sto si ti podesio.... mozda je taj problem jer sve sto izlazi iz 2L i R se podesava samo preko unutrasnji ekvilajzeri i volume controleri.. i ne zaboravi da proveris dali kablove koje stavas su u redu jer i meni se jednom desilo da se smanje sve boje jer kablovi su mi bili skoro pokidani unutra..... proveri i izlazi iz sinta ( odnosno zenski jack-ova gde ubacujes kablove) i oni je vrlo moguce da su popustili pa da ne salju signal kako treba ..... nz sta bi drugo moglo biti osim ono najgore, kvarovi na maticnoj ploci ili nesto drugo sto svi mi najmanje zelimo ....
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2012, 20:28   #3
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Verovatno imas problem sa OS ili stereo potenciometrom na klavijaturi.Meni su se takve stvari desavale.
gerag je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2012, 23:50   #4
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nije nista od toga sto ste pisali na pamet sta bi moglo biti haha , i ja sam mislio,, al majstor skinuo audio board ,, i pod lupom nekom video da je jedan elektrolit prso, i pustio malo "sok" svoj, i kao rdja da je se pocela vatati,, ocistio, osusio fenom plocu, stavio kontakt sprej i 2L i R izlazi vratili svoju snagu.

a ona prva dva l i r stereo i dalje nece ako su dva kabla u njih ubodena, ako je jedan ne bitno gde rade i l i r, a stereo kad su necuju se ni jedan.

i ono zasto dirke tjuninguju same od sebe nismo gledali, samo odlutaju u tonovima do po tona ton. zavisi koliko je nastiman pitch na uper1 npr. na njemu i na uper 2 se to desava.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2012, 17:52   #5
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
i ono zasto dirke tjuninguju same od sebe nismo gledali, samo odlutaju u tonovima do po tona ton. zavisi koliko je nastiman pitch na uper1 npr. na njemu i na uper 2 se to desava.
Drugar,da zbog toga sto ti se desava,mozda provjeris taster "TRANSPOSE".
Moguce je da eventualno ne radi kako treba,ili je zaprljan ili dotrajao pa ti mozda on pravi taj problem.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2013, 02:26   #6
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja ne bi da otvaram novu temu pa zato pisem ovde ako nije problem naravno. Tek danas sam zabelezio da na OUTPUT 1 L/R ne mogu da podelim nista! Znaci namestio sam da na 1R da izadje samo arranger (ritmove, bas, bubanj, ACC ... ) a na 1L izadju samo boje ali na izlazima nema nikakvu razliku. Cuje se da je to podeleno samo preko stereo outputa za slusalice! Pa kakav bi to mogao piti problem ? Ili je to nemoguce podeliti na OUTPUT 1 ? probao sam na sve moguce nacine, preko ritma, preko performansa u mixer i nista
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2013, 02:43   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prije svega ne radi to, nije muzicki opravdano jer gubis prostornost ritam sekcije pa ti svi instrumenti u njoj stoje na istom mjestu, taman kao da muzicari sjede jedan drugom na glavi i sviraju. Bar kod G1000 imas dva para stereo izlaza (Output 1 L/R i Output 2 L/R). Ako vec trebas odvojeni solo sound, onda ga odvedi na drugi stereo par.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2013, 03:01   #8
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se sa tobom Tranzit, ja i nikad ne delim sint na vise out-a, uvek mi sve ide preko 1L/mono, tako mi zvuci mnogo bolje (bar po moj ukus). Ali mi je palo cudno zasto ne mogu da podelim 1 OUTPUT kao sto sam objasnio gore, sada neznam dali je to neki kvar na moj sint ili je nemoguce uraditi to :O ( ......

Promijenjeno od Jovan4e (08.08.2013 u 03:02 sati)
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2013, 06:05   #9
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jesi li proverio panorame aranzera kako stoje?
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio acakasper za ovaj koristan post:
Jovan4e (08.08.2013)
Star 08.08.2013, 06:32   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aco, mislim da on i dalje ne razumije o cemu se radi. Procitaj pazljivije njegov odgovor na moj post. On inace vodi i ritam i solo partove mono. Problem je cini se jezik, ap se ne razumijemo bas najbolje.

Jovane, ne bi trebalo da vodis ritam na Output 1L, a solo na Output 1R. Tako dobijas upravo ono sto sam opisao u proslom postu, znaci sve instrumente ritam sekcije na istom mjestu. To je najgori moguci izbor na jednom aranzeru. Na taj nacin gubis realnu sliku orkestra jer nisu rasporedjeni u prostoru, kao sto je to inace slucaj sa realnim, zivim orkestrom. Ma kako se tebi cinilo da bolje zvuci kada vodis ritam sekciju mono, to nije uredu. Poradi malo na mikseru, odnosno ekvilajzeru. Ostavi sve style trake na Output 1 L/R, a ako bas hoces da imas solo odvojen, mozes ga odvesti na Output 2 L/R. Ovdje cak mozes solo voditi mono, recimo na Output 2L a Bass traku iz Stylea na Output 2R radi bolje kontrole na mikseru jer kod G1000 pojedini soundi nisu samplovani kao stereo waveovi, pa je sasvim svejedno ukoliko ih vodis na mono izlaz posto im svakako dodajes efekte sa eksternog miksera. U svakom slucaju, ostatak instrumenata ritam sekcije (pogotovo Drums), mora ici na Output 1 L/R u stereo zvucnoj slici. Nemas potrebe da strahujes da li ti je instrument uredu, tu je sve garantovano ispravno, a to sto nisi uspio da posaljes ritam na jedan kanal je vjerovatno iz razloga koji ti je Aca napomenuo.

Promijenjeno od tranzit (08.08.2013 u 06:36 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Jovan4e (08.08.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije