Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.03.2012, 22:59   #31
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@aleksakorgpa500: drug gde ima da se kupi ispravan korg triton le za 300e idem sutra da ga kupim?
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 23:08   #32
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@aleksakorgpa500
mislim da polako ali sigurno tvojim postovima bezis od teme.LE sigurno ne mozes naci za 300 eura a drugo ti u svojim postovima prvo hvalis pa50 pa se onda slazes sa dellom da bubanj zvuci kao serpice i kazs da on to najbolje zna,e tu mi nisi jasan,cemu to.
Mozes slobodno da napises da je pa50 dobra sprava,nemam ja nista protiv te klavijature ali onda napisi i sta je to dobro na njoj i sta je krasi.

@yamahapassion
na GW 8 postoji upp1 i low i od te dve boje mozes da napravis sve i svasta u desnoj ruci.na primer na up1 stavis jednu harmoniku na primer kabinu a na low sopran i onda kabinu spustis za oktavu i dobijes tako masan organ registar da on stvarno razbije celu salu.
ima tu jos malih tajni domace kuhinje ali ne bih sad o tome.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 23:14   #33
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A Neso, tako sam i mislio... Znaci isto mozes kombinovati dve farbe kao na yamahi (eventualno 4 sa tercom)... pa 50 je malo jaci po tom pitanju posto mislim da moze 3 boje za desnu ruku... ali onaj ko se malo pozabavi sredjivanjem fabrickih boja (pogotovo ako ima dobru osnovu kao na gw8) i sredjivanjem efekata, moze da dobije sta god pozeli... i opet moram da spomenem portamento, posto ja licno nikada ne bih kupio klavijaturu koja nema portamento (za narodnjacku svirku je neizostavan)
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2012, 23:23   #34
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze najbitnije je da nas kolega dobije sto vise kvalitetnih postova ovda da ne bi dolazio u zabludu.KORG PA50 je sasvim solidna klavijatura sa kojom moze da se radi.Ali to je vec stvar ukusa ,ja licno bih bio nervozan na svirci kada ne bih imao onaj ton koji ja zelim i koji znam da ne mogu da namestim na korgu pa50.
Jos da kazem uvek treba kupovati klavijature novije generacije bez obzira sto su one skuplje.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2012, 00:53   #35
kandrax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.11.2010
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kandrax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sta mislite o korgovom micro arrangeru zvao sam Brotherse u Sarajevu kazu da ce ga brzo nabaviti, cijena ce biti oko 1.100KM.
kandrax je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2012, 01:07   #36
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Khm... ako mogu da kazem... ja sam gledao Korg pa50sd, Yamahu s650 i Rolanda GW8 i na kraju se (nakon visemesecne analize, probavanja, citanja manuala, YT, ovog i drugih foruma) odlucio za Rolanda. I sta god kazem bice "vid' njega sto hvali svoju investiciju" ... ipak za sebe mislim da sam veliki ziheras i da pokusavam da uvek dobijem maksimum za kolicinu novaca koje dam.

Verovatno nisam dovoljno kompetentan, ali meni je Roland iz kutije zvucao podnosljivo... sa malo podesavanja sam dobio nesto sa cime mogu da pocnem da se igram. Ono sto boban ima je svetlosnu godinu daleko od mog GW i sad mi je jasno koliko truda treba za takvo nesto. Mozda gresim... ali na A-B-C testovima se drasticno videla razlika izmedju yamahe i rolanda sa jedne strane i korga sa druge... posebno u desnoj ruci. A moguce je da sam gluv
SubSonic je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2012, 02:23   #37
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@yamahapassion nije bas u full stanju ali moj drug je nasao za360e coveku bilo hitno!

@nesaband Neso,ti mene nista nerazumes,ja uopste nisam hvalio pa 50.,vec sam naveo par karakteristika koje se meni svidjaju..a ako malo bolje procitas ja sam i u prvom postu rekao da bubanj zvuci kao serpice i da zvuk nije nista posebno,da su dirke lose i sve je od jeftine plastike..ako je to hvaljenje instrumenta onda neznam sta bi bilo kad bi pisao lose karakteristike o njemu .A sto se tice Della rekao sam da on to najbolje zna kako pa50 moze dobro da se sredi sto se i vidi po njegovim snimcima (na to sam mislio) a sto nije slucaj u snimku sa youtube-a gde su konkretno bubnjevi losi..
Vidim da imas gw8 i ti sigurno znas dosta toga o svom instrumentu,ali citajuci tvoje postove ja imam utisak da je gw8 bolji i od pa3x-a jer nisi naveo ni jednu zamerku ili ukazao kolegi na sta treba da obrati paznju prlikom kupovine.,obicno svi pricamo sta je dobrno na instrumentu a ako ima sta lose o to i nespominjemo,sto je po meni isto bitno.
Ti ocito volis Rolandov zvuk i navikao si na njega,kao sto ja volim korgov zvuk,svako ima svoj ukus a o ukusima se neraspravlja to je moje misljenje.Ja se iskljucujem sa ove teme a ti vidim da si iskusan i dobro poznajes roland pa kolegi pomozi da se odluci sta je najbolje za njega.
Pozdrav svim forumasima!
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2012, 11:03   #38
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo da znate, ovaj snimak je prevara.

Ovo nije PA50, dobos u prvom snimku je iz JAZZ KIT RX2, a to Pa50 nema, kao i kontra gitara.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2012, 12:13   #39
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@aleksakorgpa500
ne bih ja da ulazim u neku prepirku sa tobom,nije fer da kvarimo temu coveku.
@skoricnik je sve rekao u svom predhodnom postu.

Ja imam rolad GW8 i jedina mana te klavijature je sto mora da se sedne ,dobro zagreje stolica da bi se klavijatura sredila da zvuci kako treba.

Naravno ne ocekujem da GW8 zvuci kao pa3x on i nije u tom cenovnom rangu,mada posto moze da se nadje polovan za 600 eura,za te pare nema nista bolje da se kupi.

GW8 ima jedinu manu u odnosu na te skupe klavijature sto nema vecu mogucnost u aranzeru da se pojedinacno instrumenti edituju,da se sredjuju vec ima za ceo aranzer samo dva efekta.E sad posto za te pare nisam to ni ocekivao nemam razloga da je kudim.

Za ove tri godine koliko radim sa GW8 nisam imao ni jedan problem u toku svirke,nikada se nije desilo da klavijatura blokira,da prolupa pa kud ces vise od toga.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2012, 14:39   #40
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@yamahapassion pa za sad se dvoumim oko ove dve, ali eto ti spomene yamahu, sto znaci da cu da se "troumim" haha
Dodato:
Meni treba znaci za narodno-zabavnu muziku... iako se ne razumem bas u klavijature, radicu na njoj, msm koju god kupim, naravno trebace mi pomoc posto ne znam kako se prave setovi itd... kao sto kolega kaze, ako hocu klavijaturu u koju cu da ubacim set i da sviram, onda bolje korg da uzmem, mislio sam tako da uradim ali predomislio sam se, mozda bolje da uzmem roland gw8 pa da uradim tu klavijaturu extra, koliko god budem mogao... svidja mi se kako zvuci roland na klipovima koje je postavio nesabend, @nesabend jel mozes da mi kazes od koliko boja moze da se pravi farba na rolandu? to je spomenuo yamahapassion pa me zanima sad...

Promijenjeno od vadexfly (05.03.2012 u 15:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vadexfly je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije