Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Pokaži Rezultat Ankete: Da li vratiti MIDI matrice u Upload/Download sekciju sajta.
DA 28 58,33%
NE 20 41,67%
Glasač: 48. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.07.2012, 21:57   #11
TRILER
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.04.2011
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
TRILER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da ali ako skidam pjesmi lakše je preko matrice popistai akorde i ostalo
TRILER je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2012, 21:58   #12
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post

Mozda bi bilo bolje uvesti sekciju za postavljanje ritmova u midi formatu???
To ti drugar vec postoji
http://www.yu-midi.org/forum/downloads.php?do=cat&id=42
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2012, 22:22   #13
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I da i ne.... Kao sto kolega @romario rece, nastace prava pobuna na forumu sa porukama tipa: ""jel imas ovaj midi fajl", "zasto nemogu da downloadujem midi fajl", razne molbe za njihovo downloadovanje, na pp porukama uploaderu koji je upladovao fajl koji tom liku treba, a nema download tipa "posalji mi molim te taj i taj midi fajl na taj i taj email", bla bla"....Bice preopterecen server....A i morace da se otvara nova tema koja ce se zvati MIDI fajlovi u kome ce nesmetano svi koga to interesuje pisati sve vezano za MIDI fajlove i traziti iste....Ako se bude otvorila takva tema, mislim da za godinu dana otprilike, broj postova i tema ima da bude veci nego ceo podforum "aranzeri" koji cine Korg, Roland, Yamaha i svi ostali....Sad, tu je dobru ideju dao @Sale_band da se pre svakog uploada MIDI fajla, fajl preslusa i odluci da li zadovoljava kriterijume YU-MIDI foruma....Naravno, ako se uvedu MIDI fajlovi i da sam ja "moderator", uveo bi pravilo da se, "lupam" minimum 5-10 MIDI fajla uploaduju u jednom "pakovanju-folderu", kako bi upload bio uspesan....Evo zasto, po mom misljenju....Dodje pocetnik forumacije....Prenese mu neko da trebas biti redovni uploader sajta i imas download, bla bla....Ovaj se mozda pogodi da ima dosta bliske veze sa midi fajlovima, i za svaki MIDI fajl otvara poseban upload....Pa on bi onda za 1 dan imao vise uploada, nego neko sto je na ovom forumu godinama....I da se nadje neko resenje za ovako nesto, administracija ce biti pretrpana fajlovima, da nece moci da dise, i koliko znam svaki forum ima limit koliko ima mesta za upload stvari....Tako da bi to isto bio problem....Morali bi da se brisu neke stvari,....Ovo je sve moje misljenje, i smatram da imam pravo da ga iznesem....Pozdrav i sve najbolje
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (30.07.2012 u 22:24 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2012, 23:28   #14
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moje licno razmisljanje se odvija u sledecem pravcu:

1. Ako ovaj sajt krene tim putem, slutim da ce se za neko vreme pretvoriti u sajt za razmenu midi fajlova, a time ce se bitno smanjiti (ili ne daj Beze potpuno ugasiti) one teme koje su nosile konstruktivne i vrlo korisne rasprave i savete oko samih klavijatura, sa muzicke i tehnicke tacke gledista.

2. Godinama se "borimo" protiv midi fajlova jer smatramo da su oni sto ih koriste degradirali muziku i muzicare i ucinili da svako ko ima novca da kupi aranzer postane "muzicar".

3. Bice problema sa autorskim pravima, jer vec postoje kuce koje ih prave i prodaju, a ni na koji nacin ne mogu da bilo kome zabrane da ih uploaduju i poklone svim korisnicima sajta.

4. Ja u svom racunaru imam na hiljade midi fajlova koje ne koristim, verujem da ih svi imate iako ih ne koristite, te ce biti zatrpavanja, dupliranja, losih i neupotrebljivih fajlova, uploadovanja radi sticanja prava na download...

Moze svrha midi fajlova biti pravljenje namenskih ritmova, ali mislim da je korisnije da imamo, kako neko vec rece, sekciju sa namenskim ritmovima za sve klavijature i formate. Takodje sam siguran da ne koriste bas svi clanovi STW program i da nisu bas svi strucni da od fajla naprave style. Oni koji to znaju i hoce, mogu potreban midi fajl da nadju i na drugim mestima, ili pak da se razmene ili potraze ono sto im treba jedni od drugih i da se i taj posao zavrsi, a da se pri tom ovaj sajt ne pretrpa materijalom za kobajagi muzicare.

I jos samo da dodam, malo mi je to i stvar licnog stava a ne samo racionalnog razmisljanja. "Midi fajl" i "muzicar" su po mom misljenju dva pojma koji nemaju mnogo dodirnih tacaka, cak su u pojedinim kontekstima i shvatanjima i u suprotnosti, pa su stoga u suprotnosti i sa osnovnim nacelom ovoga sajta - "Yu - Midi, sajt za muzicare", ili "pravi sajt za prave muzicare".

Iz svih ovih razloga, moj glas ide za "NE".
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2012, 00:16   #15
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam licno protiv ovoga, smatram da nema potrebe za tim, prvo sto su ti midi fajlovi dostupni na jos mnogo mesta na internetu, i mislim da bi download sekcija samo bila bespotrebno zatrpana hiljadama tih fajlova, ja sam skinuo sa neta neki paket od nekih 30 000 fajlova, cisto iz dosade, da vidim kako to sve zvuci i retko se nailazi na kvalitetno odradjen midi fajl. Ukoliko se izglasa da se midi fajlovi vrate, mislim da je najbolje resenje ovo koje je predlozio neko od kolega da se uvede ta neka "kontrola kvaliteta" jer u suprotnom, ti koji bi koristili midi fajlove za ucenje i ne bi imali mnogo koristi od istih, a mozda ni ovi DJ-evi
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2012, 00:33   #16
Welder
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2012
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Welder ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam ovde tek par dana tako da vi bolje znate svakako... Imam oko 60 hiljada midija na disku koje bih rado podelio sa onima kojima je potrebno. Ja ih koristim za vadjenje nota iskljucivo, zasto bih se cimao za notne zapise po netu kad mogu iz midija da izvadim sve sto mi je potrebno... Stavise proveravam i stare stvari koje sam znao cisto da utvrdim da li sam ih svirao ispravno.

Svaki software moze da se zloupotrebi. Oni koji su reseni da ga koriste za nesto lose koristice ga u svakom slucaju. Sto se uploada tice kako bi se dobio pristup download sekciji, po meni bi i sami notni zapisi trebalo da budu van zakljucane download sekcije jer se ovako osecam kao da sam usao na forum knjizevnika gde je zabranjeno razmenjivati slova Nakon ulaska procesljao sam stare teme i komentarisao one koje su me zainteresovale, postavio jedno pitanje u novoj... Nakon malo setanja video sam da se svi bune sto "novi korisnici komentarisu stare teme kako bi skupili postove da upadnu u download". Radi se o tome da tema nikada nije zastarela, ja sada tek citam ono sto ste pisali pre godinu ili dve pa se ljutili na nekog ko je nakon 3/4 meseca ostavio komentar, a meni je mozda bas taj komentar koji je stigao van vremenskog roka bio od pomoci. Takodje pri ulasku je normalno da imam najvise tema koje me zainteresuju i koje bih prokomentarisao jer mi je sve novo, sigurno bi ih bilo 30 prvog dana da nisam primetio da se mnogi bune zbog download sekcije.

Registrovao sam se na yu-midi u nadi da cu naci ljude sa kojima mogu da razmenim midi fajlove (cudno kako mi je to palo napamet s' obzirom na ime sajta ) i dosta notnih zapisa kako bih stavio na raspolaganje ono sto ja imam, i upotpunio svoju kolekciju mozda onim sto drugi imaju, razmenjivao misljenja o tehnikama izvodjenja pojedinih delova kompozicija itd (iz nota i midija koje prethodno razmenjujemo podrazumeva se) ...

Nakon par sati sam skontao da ovde midija nema, gotovih notnih zapisa ima, ali da bih im pristupio moram da imam odredjeni broj postova, medjutim ako previse pisem onda rizikujem da ljudi pomisle kako bih samo hteo download (a ako hoces da downloadujes onda maltene imas osecaj da te svi gledaju popreko kao da hoces nesto da ukrades) tako da moram polako...

Ovo pisem jer verujem da oni koji su ovde dugo vremenom zaboravljaju kako izgleda kad korisnik prvi put udje na sajt, i verujem da je cilj vlasnika sajta povecavanje broja korisnika kao i svima sto naravno zavisi najvise od prvog utiska. Iskljucivo pokusavam da posaljem konstruktivnu kritiku na osnovu prvog (najvaznijeg) utiska.

Dakle: MIDI - DA jer kad covek dodje na YU-MIDI ocekuje da nadje MIDI
Welder je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2012, 00:41   #17
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije midi samo midi-fajl;-) to je standrad;-)

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2012, 01:03   #18
Welder
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2012
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Welder ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ukapirao sam cemu sluzi 'midi' u nazivu sajta, ali to je vec drugi utisak :0
Welder je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2012, 01:20   #19
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imam informacije koje su mi neophodne, pa ću čak biti slobodan da se ne posavetujem sa moderatorima.

Prvo, caka012 me je potestio na neke stvari, koje sam potuno zaboravio, a koje su zaista bitne.

Drugo, koliko vidim, svi koji su ZA vraćanje MIDI fajlova pominju neku kontrolu fajlova od strane moderatora ili nekih dobrovoljca.
To je nešto što je, iz mog višegodišnjeg iskustva na ovom sajtu, nemoguće.
Niko, ali baš niko se ne bi prihvatio ovog posla, ili bi ga obvljali prvih par meseci, a onda prekinuli.
Jedva da se ispregledaju i trenutni uploadovi.
Ipak to nije malo posla, na ovaj broj članova.
U teoriji svi žele da budu mdoeratori, ali u praksi ih samo nekoliko bude.
Zato je i smanjen broj moderatora, čast izuzecima koji više nisu moderatori iz nekih drugih razloga.
U svakom slučaju, NE je očigledan finalni odgovor.
Hvala svima na pomoći.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vaxter za ovaj koristan post:
Jovan4e (31.07.2012)
Star 31.07.2012, 01:46   #20
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Skroz logična i razumna odluka ;-).

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije