Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.05.2012, 03:51   #1
Alexva
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.05.2012
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Alexva ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Preporuka i savet

Prvo da pozdravim sve ljude ovde pošto sam nov .Muzikom tačnije sviranjem harmonike sam se bavio aktivno nekih 10-12 godina ( KUD-ovi ) ali zbog posla, fakulteta i drugih obaveza evo prošlo je već nekih sigurno par godina kako nisam pipnuo harmoniku mada sam jedno vreme kupio i roland gw8 ali sam ga ubrzo i prodao na žalost.Volim da sviram nešto sa ritmom rumunjake, bugare, jug, makedonija i retko ali vrlo retko dvojku ( kad čujem danijelu i kuće male krečene u belo pesme tog tipa naježim se ) mada ima i tu lepih pesama i melodija mada sam na rolandu svirao i zabavnu i malo tehno muziku.Note me nikada nisu interesovale nisam ih podnosio ( na žalost ) učio sam na pokazivanje ili na sluh.Pošto sam pre ulaska na ovaj sajt pročitao sigurno 90 % tema, postova, i ostalih džidža bidža vidim da ima dosta ljudi koji mogu da daju ozbiljan i pravi savet.Ono što me interesuje je preporuka za neku klavijaturicu čisto da sviram kod kuće za svoju dušu ili kad se okupi društvance da se uz rakijicu i klopicu odsvira i nešto lepo i kvalitetno ( a Boga mi i da se zapeva ).Moji favoriti su Yamaha PSR-E423, Yamaha PSR-S500B, Roland E-09 i Korg PA50SD ( mada nešto mi se baš i ne sviđaju boje i ritam kao da se razliva nekako šuplje zvuči nije da udara kao na yamahi a znam da će upravo ovu da mi predloži većina ljudi ).Takođe pošto sam dobro zaribao zamolio bih i savet za neku literaturu tipa za razgibavanje i vežbe za desnu i levu ruku za klavijature ( našao sam na ovim stranama Lakijevu školu muzike to ću sigurno da prostudiram i neki Hanon ali tamo samo note tako da od tog posla ništa ).Hvala unapred pozz!

Alexva je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2012, 13:13   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

posto vidim da si upoznat sa svim jeftinijim klavijaturama glupo je da se jos jedna tema zavrti i da kolege pocnu da se svadjaju sta je bolje a sta gore a da ti na kraju odlucis da kupis ono sto si naumio.
Ako si pratio teme na forumu gde se diskutovalo na slicne teme onda si upoznat sa tim stvarima.
Ja ti predlazem da kupis sta ti zelis i sta tebi najvise odgovara.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
Alexva (26.05.2012)
Star 26.05.2012, 13:26   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li insistiras na novoj klavijaturi, ili bi u obzir dosla i polovna klavijatura (naravno novije proizvodnje, ne mislim na nesto iz 90ih)? Koliko novaca planiras da odvojis? Napisi to pa da vidimo sta cemo dalje...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
Alexva (26.05.2012)
Star 26.05.2012, 13:51   #4
Alexva
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.05.2012
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Alexva ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
posto vidim da si upoznat sa svim jeftinijim klavijaturama glupo je da se jos jedna tema zavrti i da kolege pocnu da se svadjaju sta je bolje a sta gore a da ti na kraju odlucis da kupis ono sto si naumio.
Ako si pratio teme na forumu gde se diskutovalo na slicne teme onda si upoznat sa tim stvarima.
Ja ti predlazem da kupis sta ti zelis i sta tebi najvise odgovara.
Pre nego što sam i postavio ovo pitanje izvrteo sam bar jedno 1000 snimaka sa yuotuba-a tražio savet od četvorice drugova od čega jedan svira sa Željkom Vasićem, drugi je bivši klavijaturista Saše Matića, treći je radio sa Majom Marijanom, a četvrti svira ambasadorima po BG-u sve Valjevci i momci za primer veruj mi da su mi rekli isto što i ti samo ja nema šanse da se odlučim nije baš da se razumem nešto u tehniku ove vrste npr. yamaha PSR-S550 E ili Korg P50 SD?skoro indentične cene ali mi yamaha zvuči nekako lepše i kao da mi ritam mašina radi bolje nego na Korgu ili su to samo u pitanju zvučnici ali je pitanje šta sve može da se uradi sa jednom a šta sa drugom klavijaturom?šta ako sutra odlučim da negde malo i zasviram ( mada su mi rekli da mi je to zabranjeno zbog posla možeš misliti ).Zato sam i postavio pitanje i zato sam i rezervisan da se ne bih z.Klavijature bih isključivo kupio nove ne volim polovnu tehniku izdvojio bih do 60000-70000 ( uklapaju se i Yamaha i Korg ) mada opet 423 je duplo jevtiniji lepo zvuči pa ako neko ima iskustva sa njim voleo bih da to podeli sa nama.pozz
Alexva je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2012, 21:35   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako hoces negde i da zasviras zaboravi tu yamahu, to je bas entry level klavijatura za teske pocetnike i za vezbu, i nema sanse da odradis neko manje slavlje... mislim ima sanse, ali jbg... koliko para toliko muzike. Moja preporuka (iako sam sviram yamahu) je onda ipak korg pa50sd, posto je mnogo ozbiljnija sprava sa mnogo sirim opcijama za programiranje, a takodje ima i dosta gotovog materijala za nju, tako da neces pogresiti tu ni sto se tice kucnog sviranja a ni sviranja u drustvu takodje. Da u obzir uzimas i polovne klavijatura za te pare moze mnogo vise da se kalkulise ali ovako uzmi korga i ne sekiraj se.

p.s.: Pobogu, kakav posao ti to radis pa da ti je zabranjeno da sviras? da nisi neki politicar
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (26.05.2012 u 21:36 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
Alexva (26.05.2012)
Star 27.05.2012, 00:05   #6
Alexva
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.05.2012
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Alexva ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Ako hoces negde i da zasviras zaboravi tu yamahu, to je bas entry level klavijatura za teske pocetnike i za vezbu, i nema sanse da odradis neko manje slavlje... mislim ima sanse, ali jbg... koliko para toliko muzike. Moja preporuka (iako sam sviram yamahu) je onda ipak korg pa50sd, posto je mnogo ozbiljnija sprava sa mnogo sirim opcijama za programiranje, a takodje ima i dosta gotovog materijala za nju, tako da neces pogresiti tu ni sto se tice kucnog sviranja a ni sviranja u drustvu takodje. Da u obzir uzimas i polovne klavijatura za te pare moze mnogo vise da se kalkulise ali ovako uzmi korga i ne sekiraj se.

p.s.: Pobogu, kakav posao ti to radis pa da ti je zabranjeno da sviras? da nisi neki politicar
Radim kao forenzičar i šefovi su mi zabranili da sviram kao naručiće neki krimos pesmu a ja ću da uzmem pare od njega da mu odsviram a oni ti isti šefovi i kolege mogu da ćopaju pare po nameštenim fudbalskim turnirima i po kafićima kao obezbeđenje to nije zabranjeno i ne upada građanima u oči!eto muzika i još neke stvari mi dobro dođu da očistim i misli i dušu od takvih stvari.Hvala druže puno na pomoći znam da bi se dosta ljudi složilo sa tobom moraću i ja da presečem mada i dalje tvrdim da mi korg zvuči apsolutno šuplje ni boje mi nisu nešto ni kad se srede pogledao sam brdo snimaka ma ona 550-ka udara lepo i ima lepe boje ali pošto su ovde ljudi koji imaju mnogo više iskustva i znanja nego ja a oni kažu korg onda je korg .
Alexva je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 00:35   #7
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A sta mislis o PA 500 korgu,da li si njega slusao.on je malo skuplji ali mislim da je i mnogo bolji od pa50.
PA 500 inace zovu "mladji brat od PA 800" i dobro se pokazao.
imas ovde u Ace demo snimci dosta kvalitetnih snimaka pa preslusaj kako zvuci klavijatura.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 00:40   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Auuu , lep ti posao, ne bi se menjao s tobom
E sad sto se tice klavijature, i ja se slazem da yamaha ima bolji bubanj od korga u osnovi, samo sto je to sve dzabe kada joj je editing i programing preslab. Evo, uzmimo za poredjenje ova dva modela (psr s550 i PA50) Yamaha ima svoje memorije da mozes pohraniti 1 (slovima jedan) ritam u klavijaturu. Doduse ima ulaz za USB stick na koji mozes sacuvati ritmove i boje tako da to ne bi trebalo biti problem za ucitavanje ritmova, iako postoji mala pauza kada se ucitavaju ritmovi sa USB-a. Sa korgove strane, ti si pravis set koji ima odredjenu kolicinu memorije i ritmove pozivas direkt sa klavijature u roku od "odma". Neka me neko ispravi, ali mislim da moze jedan deo i fabrickih ritmova na korgu da se obrise i ubace ritmovi koji tebi trebaju... Sto se tice bubnja, istina je da na pa50 ne moze izvuci Bog zna kakav bubanj sto se tice fabrickih postavki, a koji nama treba za narodnu muziku. Ali pa50 ima mogucnost editovanja drum kita i pravljenje sopstvenog drum kita koji mozes zategnuti, izeditovati po tvom ukusu i takav gotov drum kit ubaciti u bilo koji ritam. To kod yamahe nema sanse uraditi sve do serije tyros. Znaci na yamahi si ogranicen samo fabrickim drum kitovima koje ona poseduje, iako se meni licno svidjaju, ali i to je opet stvar ukusa... Tako je i sa svim elementima ritma, u pa50 mozes ubaciti svoj pravljeni bass, kontru, strings, menjati kako god hoces, dok kod yamahe mozes samo fabricke boje ubacivati u ritam, sto je mene dobrano nerviralo u startu. Sto se tice boja za desnu ruku tu je yamaha psr s550 takodje veoma tanka... Boju mozes praviti od kombinacije 2 osnovne boje i to ti je to... nema sanse da napravis npr dobru harmoniku. taj pa50 koliko god da je slab, ali ima 3 osnovne boje za desnu ruku od kojih mozes napraviti svoju boju. Ima tu jos dosta da se prica, ovo sam napisao samo sto mi je palo na pamet, ne mogu da se ni setim svega, ali uglavnom uvek bi prednost dao korgu (pa50) nego yamahi (psr s550). Jedinu prednost koja je dobrano vidljiva da je ova yamaha vrednija od korga pa50 vidim u kvalitetu izrade yamahe i mnogo bolje master klavijature nego korga. Plastika pa50 je uzasnog kvaliteta a master klavijatura je takodje dosta losija od yamahine... Eto nadam se da ce ti ove smernice bar malo pomoci...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
Alexva (27.05.2012)
Star 27.05.2012, 00:45   #9
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ovo bih se slozio sa Nesom, mislim da je korg pa500 san snova i za pa50 i yamahu psr s550... Naravno i cena mu je malo veca nego od ove dve klavijature, ali to je neka razlika od nekih 200e, ne bi smelo biti vise. Mozda da se strpis malo, skupis jos koji euro, pa si uzmes pa500 i onda si miran, ne ces se pokajati nikako na ovu ideju.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2012, 02:12   #10
spooxjunior
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.11.2011
Mjesto: Nis
Postovi: 38
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA50SD
spooxjunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@yamahapassion, mogu se ja mislim svi stylovi preraditi ili se preko njih mogu ubaciti svoji sopstveni.

@Alexva,U svakom slucaju je pa50 bolji od pomenute yamahe, osim u kvalitetu izrade (dirke lose i klimave). Preporucio bih ti da prelistas uputstva onih klavijatura koje ti se cine interesantnim i dopadljivim, iz njih mozes videti koja su im ogranicenja. Ako znas malo oko sredjivanja boja i ritmova, (recimo ja nisam znao nista dok nisam kupio svoj instrument) pitaj nekog prijatelja da ti malo pojasni na sta da obratis paznju i sta je bitno. Sam zvuk je stvar ukusa i licna stvar....
I jos nesto... ako ti nije problem da das malo vise preko gore pomenute sume, uzmi u obzir i rolandovu novu klavijaturu BK - 5. Slusao sam je u jednoj prodavnici u Nisu... i dopada mi se... Naravno pogledaj i Korg pa500 na koji ti je ukazao kolega Nesaband...
Ja sam birao izmedju rolanda GW-8 i korga pa50 i izabrao korga samo iz razloga sto sam bio ogranicen sa lovom... ali meni licno je GW-8 bolja masina... A ovaj bk - 5 je novija sprava i u najgorem slucaju je dobra kao i sam GW - 8. Bk-5 donosi neke nove mogucnosti, ali to ostavljam tebi da istrazis....

Pozdrav svima... i srecno....
spooxjunior je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije