Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2007, 15:23   #1
sadux
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Naizgle prosto pitanje...

Ne mogu nikako da provalim kako je moguce da u samom stilu zapamtim transpose?
Imam stil,tj.pesmu namestenu i uvek moram da se cimam da u toku sviranja vrsim transpose..
Kako da ga zabelezim,ako je moguce,da cum brebacim na stil odmah mi ide na zadati transpose koji ja namestim...

Hvala
  Reply With Quote
Star 17.02.2007, 16:20   #2
salenis
Vredan član društva
 
salenis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.01.2006
Mjesto: Nis
Postovi: 123
Downloads: 8
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
salenis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve zavisi koja je klavijatura u pitanju?
salenis je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 16:28   #3
sadux
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

PA80!
Ja se izvinjavam,tek sad sam video da nisam napisao...
  Reply With Quote
Star 17.02.2007, 16:50   #4
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozda ovako.
Prva opcija - svaki stil je sviran iz C, kako bi pri promeni akorda zvucalo kako treba kada je transpoze 0. Ti mozes da odsviras stil za par tonova gore ili dole (naprimer iz D ako ti treba). I onda kad uhvatis C, svirace ti D.

Druga opcija - namestis transpoze koliko ti treba, i tako kompletna setovanja zapamtis u neku banku. Mislim da bi korg trebalo da ima te banke. Ako nema, odmah kupuj psr 9000

Treca opcija - naucis pesmu iz tonaliteta koji ti je potreban, i vise se ne mucis sa transpoze.
marco je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 18:02   #5
sadux
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

prva je totalno suluda
drugu ne mogu da provalim ili jednostavno ne moze...
a treca je uvek krajnji ishod...

zna li neko jos?
  Reply With Quote
Star 17.02.2007, 18:37   #6
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pokušaj tako.
Izaberi styl koji hočeš da obradiš zatim prireži kod displaya levo gore RECORD POSLE ČINI MI SE CUSTOM RECORD i tamo češ doči u sekciju gdje možeš da mjenjaš dur vidjet češ i sam.U toj sekciji malo pročavrljaj imaš sve od transpozere menjivanje boja kopiranje traki sa jednog na drugi styl uglavnom tamo možeš sve da uradiš.Nažalost nemam više kod kuče klavijature inače bi ti sasvim dao upute ali nači češ i sam.
A druga ti je ako styl nije zaštičen da jednostamno isto izabereš styl transponiraš ga gdje hočeš i jednostavno samo pritežeš dugme WRITE onda če ti se pokazati prozor gdje možeš da shraniš performance ali ti idi sasvim dole i savaj curent style
ili što več stoji a možeš pojedinačno za svaki slučal da potvrdiš sva tri.Tako bi ti onda trebalo i ostati jedino ako je styl zaštičen onda češ to morati uraditi u Record sakciji.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 18:43   #7
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izvini CUSTOM STYLE ili slično nemam više synta kod kuče pa i videt češ i sam tako da ti neče biti neki problem.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2007, 18:46   #8
sadux
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

sve sam ja to probao druze,ali to nista tako ne moze..a kako mislis da je stil zakljucan?
a sto se tice RECORD i to sam probao sve,ali to lepljenje traka mi je malo mukotrpan posao...ne znam bas da li moze tako...
  Reply With Quote
Star 18.02.2007, 00:29   #9
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moguce resenje je i da pored tog stajla stavis broj + i - i da zans za koliko ides dole ili gore i tako ga sejvas
fico je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2007, 02:06   #10
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pokušaj još sa tim što ti piše Fičo.Kad je stil zaštičen u njemu se nalaze metnuta podešenja to jest naprimjer parametri koji bi kako da ti najbolje objasnim u tvom slučaju bio naprimjer c- mol zapisan u styly.E kad bi bilo tako ti stayl transponiraš primjer na d-dur i sevaš ali posle jedno 4 takta ili koliko ih ima on kad če doči do te točke gdje je zapisano c- mol prebacit če se nazad sa d-mola opet na c-mol.Zato mora da potražiš u styly ako stoji taj parametar i izbrišeš ga.Tek posle on če ti dopustiti transponizaciju koju češ mu staviti.Do tog zaštičenja najviše dođe ne znam sigurno barem mislim kad neko na novo radi styl iz početka te stavi takve parametre i zabijeleži ih oni posle tako ostaju.Jer isto ti je naprimjer ako naložiš neki Midi File i ti u njega staviš po želji svoje boje od drumova i tako dalje on če ti ispočetka početi sa tim bojama ali kada če doči do mjesta ako su u njemu zabijeležene druge on če automatski na tome mjestu da si stavi te koje su tamo zabijeležene ustvari zapisane.Tako da moraš da naložiš Midi File u neki program primjer Cubase ja radim sa Cakewalk i tamo otvoriš trake i izbrišeš van imena boja te volumne i ostalo i onda če ti cijeli raditi kako si htao i podesio ga na početku.
Tako je i sa stylovima.I ako je tako kod tebe slučaj jedino češ tu situaciju moči riješiti u Record mode i naravno što kažeš baš puno ne radiš u njoj nažalost morat češ da malo pročitaš upustva a ta ti stoje na forumu.A da ti napomenem još da sam ja ponekad ovu situaciju rešio tako da sam naložio style na disketu zatim na Styleworks konvertirao styl prvo na neki drugi format synta a zatim taj isti nazad za korga i zaštite te parametri prijašnji su se tako poništili.
Pokušaj nešto od ovoga i siguran sam da če ti uspjeti.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
naizgle, pitanje, prosto


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije