Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2009, 21:11   #1
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 178
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Problem "L" izlaz na sintu

Kolege pojavio mi se problem sa "L" izlazom na sintu starom Korg iS50.
Pošto imam set da je sint podeljen na levu (solo) i desnu (sve ostalo) stranu iz izlaza "L" idem kabelom u volumen pedalu a iz nje u mix.
U toku svirke sam primetio da se povremeno volumen na toj "strani" smanji za 50-60% onda posle izvesnog vemena "progalami".Ono što sam mogao sam u tom trenutku da uradim je da konstatujem da su kablovi OK.Da li sam u pravu ako kažem da nije "out" na sintu jer on ili radi ili ne radi nego da je problem u potnciometru u pedali ??
Molim Vas za pomoć,Spale
spale je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2009, 21:14   #2
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj direkt u mikser, bez pedale pa vidi kako se ponasa. Ako je ista prica, zameni kabl...Ako je opet isto, onda je do izlaza, sto je vrlo moguce jer je ipak iS50B malo matora sprava...


Pozz
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2009, 16:04   #3
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 178
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaću.....
spale je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2009, 16:37   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nažalost ovo je stara KORG-ova bolest.
S vremenom na izlaznom pojačalu L izlazi pregore ili izgube na snazi.
Ovo je česta pojava osobito na KORG-ovim aranžerima sa zvučnicima (Pa50, Pa80, Pa1X, iS serija ...)
Možeš spriječiti tj odgoditi servis tako da mu jedno vrijeme u globalu ugasiš zvučnike tj staviš ih na off, no s vremenom češ morati na servis. Obično se radi o dolotavanju hladnih lemova, a u posljednje vrijeme se mjenja cijela kartica izlaznog pojačala koja baš nije jeftina.
Eto, ja sam u posljednjih godinu dana dva puta bio na servisu radi istog problema sa Pa80. Nadam se da je ovo sad posljednji put.
Kako mi je serviser objašnjavo problem je u tome što izlazni signal prije prolazi kroz zvučnike prije nego što ide na OUT-pute i u tom je cijeli fazon. Gašenjem speakers-a premošćuješ put i odgađaš "kvar".
Bilo bi dobro da netko eminentniji iz polja elektronike objasni malo ovaj problem, ja ga baš nisam najbolje shvatio iako mi je to jedna od struka. Po meni je jedino rješenje tongenerator direktno spojiti na OUTPUT-e.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (26.02.2009 u 16:40 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2009, 18:53   #5
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

uzmi kablove od nekog kolege pa proveri dal je do njih, a moze da se desi i da je do "bananica" tj. prikljucaka jer sam primetio da se kupuju dosta jeftini kablovi i dovoljna je razlika 1mm da bude kraca bananica ili onaj deo gde je odvojena za stereo i da prilikom sviranja dok tresete klavijaturu zeza izlaz na razglasu.... neznam sta da ti kazem moracesh malo da koristish logiku da bi video sta je, ako te mrzi onda nadji nekog ko se malo bolje razume, jer takve stvari je najbolje reshavati na licu meste, a ne preko foruma....
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2009, 21:19   #6
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 178
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kreso (ili bilo ko sa idejom)

Složio bih se sa konstatacijom iz tvog gornjeg posta.Malo sam cackao po forumima i konstatacije na moje pitanje su iste ili slične.
Ali kako bi objasnili da sam primetio da u nekim (samo nekim ne uvek) trenutcima kada jače i energicnije stisnem dirke L strana dobije na jacini !!!!??? Da li je to simptom za hladan lem ili izlazno pojacalo?Gresim li ako kazem da je izlazno pojacalo konstantno.Ili radi 100% ili slabije ili ne radi.Ne desava se da u jednom trenu radi OK a vec sledece sekunde 60% slabije.
Hvala svima koji su pokusali da rese ovaj moj problem svojim predlozima.
Pozz, Spale
Dodato:
Kolege
Koliko bi mogla da kosta intervencija zamene izlaznog pojacala na mojoj "ragi" Korg iS50?
Nemam predstavu sta je to "prihvatljiva" cena u odnosu na realnu cenu sinta u ovom trenutku!
Pomozite informacijama,predlozima...

Promijenjeno od spale (14.06.2009 u 09:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
spale je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije