Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.10.2011, 01:38   #11
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Marjane vi radite/imate rentalnu kompaniju,koja nadam se profesionalno obavlja svoj posao...pomozite kolegi da resi problem,al da ne prelazite budzet od 300EUR.
Svaki savet je od pomoci...
Hvala unapred
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2011, 02:03   #12
mikimaksa
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.08.2010
Postovi: 53
Downloads: 58
Uploads: 1
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: klavijature i harmonika
mikimaksa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mikimaksa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim, gotovo sam siguran da taj FBQ FEEDBACK DETECTION nema funciju na "master out" samo na "monitor out". Sad mozda taj mikser moze koristiti FBQ FEEDBACK DETECTION i na "master out".
mikimaksa je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2011, 02:18   #13
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

FBQ je kod Xenyxa vezan za graficki EQ, tako da ga mozes koristiti(nasociti) na masteru i na monitoringu...sto je i pametnije,posto se tamo najcesce pojavljuje negativan feedback sounda (mikrofonija)...ostale anomalije su "ljudiski faktor"
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, aleksandar72, za koristan post:
mikimaksa (15.10.2011), mirandess (15.10.2011), spale (07.11.2011)
Star 15.10.2011, 21:30   #14
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja zelim da pomognem ali je u ovakvom slucaju maltene nemoguce.
Prostor od negde 70 kvadrata je odprilike bina od 10x7m. Ozvuciti to sa samo 4 mikrofona i nemati problem sa fonijom je gotovo nemoguce.
Kad mi radimo slicne dogadjaje mi sa krova bine spustimo oko 10 mikrofona na odprilike maksimim 1.5 metara iznad glave najviseg ucesnika. Koriscenjem velikog broja mikrofona pomaze da se lakse pokrije prostor i da gain na mikrofonima ne bude toliko pojacan kako bi se izbegli problemi sa fonijom.
Sto se tice FBQa kod tog miksera, on jednostavno ima premalo klizaca da bi efektivno radio bez da zestoko narusi zvucnu sliku. Jedino resenje po meni je da se dovoljno dugo eksperimentise sa pozicijama mikrofona. Mada iskreno smaram da je broj mikrofona nedovoljan za kvalitetan rezultat.
Budzet je veoma mali i jedini mikrofoni koji bi u tom budzetu zadovoljili brojcano su behringer mikrofoni.

Promijenjeno od Ace (15.10.2011 u 21:47 sati)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2011, 22:24   #15
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudi hvala Vam svima koji ovde pokusavate da pomognete meni odnosno mojim drugarima iz KUD-a.Probacemo sve predlozene varijante,osim one o povecanju broja mikrofona iz razumljivih razloga pa cemo izneti utiske.
spale je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2011, 14:36   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zao mi je sto se ranije nisam ukljucio u ovu temu jer je jednostavno nisam vidio a siguran sam da bih ti ustedio dosta muke. Postoje specijalni Boundary mikrofoni koji su napravljeni iskljucivo za ono sto tebi,odnosno vama treba. Ako sam dobro razumio ti hoces da ozvucis kompletnu binu to jest da se cuje ama bas sve sta se na njoj desava. Necu te sada daviti principom rada ovih mikrofona, mada ako te interesuje nije ni to problem ali jedino pravo rjesenje je takav jedan ili vise mikrofona (ukoliko je bina veca sto je vjerovatno slucaj). Samo ovi mikrofoni ce prenijeti kompletnu atmosferu na bini ukljucujuci i to lupanje nogama, pjevanje igraca KUDa i sve ostalo sto uz to dolazi. Overhead mikrofone mozes postaviti kao dodatne to nece smetati. Nekoliko predstavnika Boundary mikrofona: Sennheiser E 901, Audio Technica U851R, Shure MX392/O, Beyerdynamic MPC 67 SW itd... Nemoj da te zacudi izgled i forma ovih mikrofona jer se oni u sustini "lijepe" na sam pod bine.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 12:33   #17
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prvo zahvaljujem se svima vama koji svojim sugestijama ovde pokusavate da pomognete nama ljudima skromnog znanja.Svestan sam da je problem tesko resiv ovako "na daljinu" kao i toga da je budzet mojih prijatelja skroman.No,ne traze oni mnogo sto se tice ozvucenja bine.Jednostavno da prenesu makar deo pesme igraca i pevaca koji se nalaze u uvucenom delu bine (prikazan na slici u prvom postu).I to sto se prenese cak ne mora da bude u nekom posebnom kvalitetu.
Nedavno su imali i tradicionalni godisnji koncert koji je ujedno bio i humanitarni za nastradalog decka koji je clan KUD-a.U toku dana sam probao (ja kao "najkompetentniji" tamo ) ponovo te mikrofone Audio technika.Pritisnuo sam i FBQ na mikseru (led diode na svakom klizacu EQ-a su se skoro skroz zatamnile) ali mikrofonija opet prisutna.Gain na kanalima mikrofona skoro "na sedam sati" !!! Vise ni u ludilu.Probao sam i sa EQ-om u smislu da sam procitao od iskusnijih kolega da se zvucna slika (mozda i problem mikrofonije) vrlo cesto moze poboljsati umesto dodavanjem "skracivanjem" odredjenih frekvencija.Onako bas sam se "igrao" sa raznim varijantama ali bezuspesno.kazem namerno igrao jer,bez sramote cu reci,ono sto sam radio u vecini slucajeva nisam znao sta prakticno znaci.Ali kada sam video jednog rukovodioca ansambla koji je ucestvovao to vece a koji je doveo akusticarski orkestar kako "stel(m)uje" mikser dok ja nisam dosao a gainovi po svim kanalima na 4 sata shvatio sam i da ima vecih neznalica od mene !!!! Sve pojacano pa i panorama na 4 sata !!!!
Na kraju koncert uspeo bez upotrebe AT mikrofona (sa nesto vise klasicnih),bez mikrofonije,malo se sta culo od pesme sa bine ali muzika je to poklopila,narod zadovoljan......
Eto,hteo sam da vam prenesem iskustva i da kazem da ni sa FBQ nisam resio problem.
Jos jednom vam se svima zahvaljujem !!!!!
spale je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 13:12   #18
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako, steta je sto xenyx koji ti koristis(a imao sam ga i ja) nema "freq" parametar odnosno kruzic-potenciometar, napisat cu za ubuduce za sve kolege koji koriste behringera a imaju problema sa mikrofonijom.A evo kako sam ja rijesio svoj problem sa mikrofonijom, Dakle: za glas(mikrofon)
1.High-treba staviti tocno na 12 sati
2.Mid-treba staviti isto tako na 12 sati
3.freq-Treba da bude na 9 sati
4.Low isto na 9 sati
sa fbq detektorom sigurno nikakve mikrofonije necete imati, ja nisam imao, kutije mi stoje iza glave ali pojacam skoro do peak-a.... i+ low cut treba biti stisnut!

Za klavijaturu koristim 2 u 1 ( 13/14 kanal.
1.High-Na 12 sati
2.Mid-Na 12 sati
3.Freq-Na 11 sati
3.Low na 10:30 sati

Sto se tice grafickog eq-a. Onda se treba smanjiti frekfencija od 16K na -3 do -6, ili bas(sto je u vecini slucajeva iz basa da izlazi onaj bruum), 160hz smanjiti na -2do -5 i 63 hz na -3 ostaviti(ali onda da se ostave na mikseti glavna parametrika od kruznih-potenciometara) ako ni to ne pomaze onda ostavite kruzne potenciometre onako kako sam opisao u 1 koraku i primjenite ovo na eqvilajzeru.....
Napisao sam sve ovo jer kod mene nema apsolutno nikakve mikrofonije, ja koristim mikrofon pilot shure wh30, a pjevac neki us blaster mikrofon koji je ispadao sto puta i razbijao se..... tako da znate..... to je kako stoji moja parametrika na pmp5000 a vjerujem da su i ostali isti.... Sretno svima nadam se da cu nekom pomoci....
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (13.12.2011 u 13:17 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 17:35   #19
barney
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2011
Mjesto: Melmac
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: drombulje
barney befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne razumem se bas nesto u vreme i vremenske zone ali u dB po malo.Ako si stavio mid na 12 sati tj podne, to je 0 dB. Kad je mid na nuli, freq mozes okretati do mile volje, na kol'ko hoces sati i nista se nece desiti. Tek kad pojacas ili smanjis mid , onda ces cuti razliku kada pomeras freq i tada slusaj sta ti odgovara a sta ne.
barney je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 17:56   #20
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uh moja greska.
Posto klavijaturu kopcam u stereo kanale ide:
High-12 sati
MidHigh-12 sati
MidLow-11 sati
Low-na 10:30

Ispricavam se...... Lapsus calami.
Buduci da to nema na xenyx1222fx ne mogu se sjetiti tocne parametrike, ali ovo vazi za sve pmp serije i sve serije koje imaju 4 kruzic-potenciometra.
I naravno PFL je ukljucen!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (13.12.2011 u 17:58 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije