Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2014, 18:43   #1
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard Cantabile Performer 2.0

Pozz tranzit legendo zasto ne stimam sa Cantabile Performer 2.0
uoste nisam u stim bega za ceo ton i vise
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2014, 19:14   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne moze Cantabile da ne stima, on je samo VST Host (i to ubjedljivo najbolji). Moze da se desi da si nehotice uveo transpozer koji si postavio da djeluje na citav projekat. Uostalom ako ne rijesis problem, posalji mi taj projekt Cantabilea, da pogledam sta si radio. Koju audio kartu koristis ? Sta si uveo u Cantabile ? Da li si upotrijebio nekakve kontrole u projektu ? Sve to moram da znam, da bih ti mogao sa sigurnosci reci sta je u pitanju. Cantabile je veoma kompleksan i veoma mocan ali zato i veoma komplikovan, pa svaka greska moze da donese naoko nerjesiv problem.

Promijenjeno od tranzit (30.03.2014 u 19:20 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2014, 23:23   #3
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

koristim behringer karticu trenutno uca200
uveoi sam dv kontakta i korg legaci
on stimuje sve ok sam kad radi ali kad sam slucajno pustio neku pesmu na yuotube i znam sigurno da je orginal fmol nije stimova za ceo to i vise niti je g niti fis bilo
Dodato:
[quote=grabovac037;267647]koristim behringer karticu trenutno uca200
uveoi sam dv kontakta i korg legaci
on stimuje sve ok sam kad radi ali kad sam slucajno pustio neku pesmu na yuotube i znam sigurno da je orginal fmol nije stimova za ceo to i vise niti je g niti fis bilo

sad sam provalio kad mi je ukljucen Cantabile i yuotube mi dize tonalite kao da ga ubraz ne razumem zasto
Dodato:
kad pustim mp3 iz media plejera i ukljucim cantabile automatski mi ubrza pesmu
a kad pustim u njegovo onom plejeru usporava zasto nemam pojma

Promijenjeno od grabovac037 (31.03.2014 u 01:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 05:09   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko vidim, kod tebe je nekakav duh usao u kompjuter i zajebava te kako mu kad padne na pamet. Mislim da bi bilo najbolje da bacis taj kompjuter ali ne samo kroz prozor, nego da ga dublje zakopas Pogledaj kao prvo, sta stoji u Cantabile pod Tools > Configure > Audio > Audio Engine za Sample Rate, a onda cemo odmah znati gdje je greska. Cantabile tu sigurno nije kriv, naravno ovo mogu da garantujem jedino, ukoliko se radi o legalnoj verziji ovog programa.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 13:21   #5
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

pa radi se o narodnoj verziji jbg

radi na 48000hz
xaxa to mi nikako nije padalo na pamet da treba tad da stavim na 44100hz
jbg

Promijenjeno od grabovac037 (31.03.2014 u 13:28 sati)
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 13:47   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tih 48kHz je sasvim uredu jer i UCA200 radi na istoj frekvenciji. Iskreno, ne mogu ni da predpostavim gdje bi mogla da bude greska i tu sve jednostavno "smrdi" na veoma lose konfiguriran Windows, drugog objasnjenja nema, niti ga moze biti. Do audio karte nije jer taj Behringer je za sistem sasvim "lagana" audio karta, sto znaci da ne opterecuje operativni sistem i siguran sam da ona ne pravi probleme. Ostaje na kraju, opet ono o cemu neprestano trubim po forumu, da se audio ne moze raditi na kanti iz prve prodavnice kompjutera. To jednostavno ne ide i uvijek se osveti, a oni koji me ne poslusaju, obavezno dozive ovakve frapantne situacije. Ovdje ne mislim na tebe jer sa tobom i nisam diskutovao u vezi sa tim. Sve dok se radi o jednom softvare instrumentu koji ce se svirati, moze i da prodje ali cim se krene u imalo komplikovanije konfiguracije, dolazi razocarenje. Apetit muzicara naravno poraste, cuvsi kvalitet onog jednog instrumenta i uporedivsi ga sa zvizdaljkama i prdaljkama sa hardware instrumenata ali za gasenje tog apetita nije dovoljna igracka od kompjutera. Ako je neko spreman da za nekakav Tyros 5 ili PA3X da po 4.000 eura, zasto bi bilo cudno i nenormalno, ako bi dao i za jedan vrhunski sound na software bazi i to sa neuporedivo vecim fleksibilitetom, isto tako 4.000 eura ? Zar nije malo ili malo mnogo neskromno, ocekivati da ce se dobiti pomenuti sound na laptopu ili kompjuteru od par stotina eura. Naravno da je neskromno i to totalno neskromno, a uz to i potpuno nemoguce. Ono sto vrijedi to i kosta i... tu se prica zavrsava.
Napisi mi koji kompjuter (Laptop) koristis. Ukoliko je kompluter, onda mi nabroj komponente ali bas sve, da bih imao kompletan pregled hardwarea jer jedino tako bih eventualno mogao doci na ideju sta ti pravi smetnje.

Promijenjeno od tranzit (31.03.2014 u 13:51 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 17:24   #7
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

trenutno koristim neki kucni racunar i neje podesen windows za audio vec racunar koji koristim kuci za net itd
on je dual core e 5400 ,2gb rama ,obicna konfiguracija
radio sam na lap topu
trenutno sklapam racunar samo za sviranje za dva konkata i korg legaci u Cantabile Performer
e tu mi je procesor e 8600 isto 2 gb rama ali planiram da ubacim jos
ploca je dell siplex 755 izvadjena iz racunara jer je mala a planiram da ja pravim modul sa touch screnom
na ovoj konfiguraciji je proban forte ensamble i radio je super ali zelim da predjem na Cantabile Performer zato se sa njim i zezam zbog splitovanja itd
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije