Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.06.2015, 10:07   #91
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala legendo,baš si car!!!!!!
Dodato:
Evo da dodam jedno pitanje!Noćas sam radio i koristio VLD3 na celoj mikseti(mic je uključen u kanal na mixeru),medjutim vokal mi se čuje iako je samnjen na kanalu,to ne bi trebalo zar ne,i za glasnoću samog vcl efekta su mi nekako puno odvrnuti potenciometri i sam plavi AUX3.Da li tako treba biti?A da,potenciometar na samom VLD za volumen,imam osećaj da ne reaguje iako je provereno ispravan.

Promijenjeno od VUNIMRAV (14.06.2015 u 08:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 11:12   #92
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
i za glasnoću samog vcl efekta su mi nekako puno odvrnuti potenciometri i sam plavi AUX3.Da li tako treba biti?
On mora biti stišan do kraja, to je uzrok što se mikrofon čuje i kada je njegov kanal stišan.
Možda se time odmah riješi i ovo
Citat:
A da,potenciometar na samom VLD za volumen,imam osećaj da ne reaguje iako je provereno ispravan.
a možda te samo osjećaj vara.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 11:15   #93
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nisam mislio na potenciometr eveć na šiber plavi,a ona dva potenciometra sam smanjio kako si nacrtao u prethodnim postovima.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 11:29   #94
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmm, onda ne bih znao što "ga muči". U svakom slučaju, mikrofon se ne bi smio čuti kada mu stišaš kanal. Malo testiraj, predpostavljam da su kablovi OK.
Ajde opiši sve što imaš uključeno u mixer i na koji način si povezao vocalist s mixerom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 11:37   #95
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ovako postavka od prekosinoć: mic uključen direkton u vcl u mikrofonski ulaz-tropolni.Iz vcl dva ispravna kabla (iz line out) u jedan stereo kanal.Sve je radilo kako treba,ali ja sad hoću da mi svi korisnici-vokali idu preko vcl-miksera,a i nervira me to što mi moj mic nije odvojen i direktno uključen u mixer.
Sinoć sam sve to probao ali veza izmedju mixera i vcl je bila iz AUX3 pa u isti mic ulaz-topolni a izlaz sam ostavio kao prethodne večeri sa dva kabla u stereo,medjutim nisje išlo.Onda sam prvi kabael iz vcl(predpostavljam da je svaki prvi L ujedno i L/mono uključio u stereo retur na mixeru.Imao sam signal-vcl ali onako kao sam opisao u dodatom postu,vrlo tih u odnosu na pojačanje i čuo se i kad se smanji mikrofon na kanalu.Eto tako sam uradio,e sad ,bem li ga!??
Dodato:
Izgleda da kada se uključi dugme "Aux3 post",da se onda ne čuje mikrofon!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (14.06.2015 u 11:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 12:17   #96
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moguće da je problem u kablu s kojim ideš iz mixera (AUX3) u mikrofonski ulaz u vocalistu (ulaz-topolni zovimo ga pravilnim imenom - XLR). Da bi bio siguran da nije do njega, uzmi jedan kabl s kojim spajaš klavijaturu (banana - banana ili stručnije 1/4″ TRS) i spoji ovaj AUX3 i VL3D na Line in ulaz.
Probaj i javi kako se ponaša, moraju biti stišani svi "mali plavi potenciometri" na mixeru osim onog na mikrofonskom ulazu i šibera na masteru.

Ovaj AUX 3 POST ne bi trebao imati veze s problemom. A i moraš biti siguran, ako ti se samo čini, možda se nisi dobro naspavao od sinoć.


#####################

Sada sam bolje pogledao ovaj VL3D i vidim da cijelo vrijeme pogrešno pišem i koristim izraz Line in, a u stvari sam trebao pisati Guitar In. To se odnosi na postove 1, 2 i 3 na ovoj temi.

Guitar In služi za spajanje gitare, tj. audio signala kojeg vocalist prepoznaje, procesira i na osnovu njega stvara preteće vokale.
Line In je uobičajeni 1/4″ TRS ulaz za pjevački mikrofon, ista mu je namjena kao ovaj Mic In (XLR) koji se nalazi odmah do njega.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (14.06.2015)
Star 14.06.2015, 12:24   #97
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jbg,taman sam spakovao opremu,to još nisam probao,čim budem probao -naravno obaveštvam!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2015, 10:50   #98
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako da spojim ovo čudo na računar da bih mogao u Cubase da uradim prateće vokale sa već gotovom i snimljenom osnovnom vokal trakom?

Snimio bih prateće vokale odvojeno od main vokala u posebnoj traci ili više pojedinačnih pratećih vokala na više posebnih traka radi lakšeg miksanja u masteringu.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2015, 23:08   #99
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zavisi kakvu zvucnu karticu imas. Traku sa akordima spojis na guitar in(odaberes u programu i posaljes na odredjeni izlaz na zvucnoj pa sa tog izlaza u guitar in). Mozes i bez ovoga odaberse prosto tonalitet.
U line in prikljucis traku sa glavnim vokalom kojeg hoces da harmonizujes(opet je potrebno da odaberse traku i posaljes na zaseban izlaz).
Ma kraju line out spojis na zvucnu tamo gde su ulazi za snimanje i odaberse novu traku u programu gde ce to biti i snimljeno dakle prateci vokali.
Harmoni mix podesis na skroz desno da bi se samo culi prateci vokali.
Naravno na samom vokalistu treba da podesis ulazne signale kako valja da bi to radilo.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2015, 00:34   #100
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala lepo, sad mi je jasno. Mnogo sam glup, zaboravio sam da na kartici Fast Track Pro imam 4 izlaza a ne samo 2, pa ću moći da rootujem koju traku hoću na bilo koji od 4 izlaza sa kartice. A baš sam se pitao kako da iz kartice ubacim traku sa vokalom u vocalist, kada su mi oba izlaza vezana na monitorske kutije.
Uvek sam do sada koristio samo 2 izlaza pa sam ovo prevideo, a trenutno mi je studio u renoviranju pa mi je oprema spakovana.
Živ bio, Veljo !
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije