Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.01.2014, 20:35   #31
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard hvala

veliko hvala cika tranzitu ako mi zapne nesto kad to budem sklapa kontaktiracu opet sigurno xexex
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2014, 20:54   #32
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Malo sam razgledao ovaj touch editor,video sam da ima mogucnost programiranja control change,program change i drugih funkcija...Ono sto mene zanima da li postoji mogucnost pravljenja terci,odnosno slanja neke ili skupa midi komandi koje bi na klavijaturi rastimovale upper ili lower vec prema potrebi da svira tercu?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2014, 03:38   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To vec nece ici i to nikako. Za to postoje sasvim drugaciji i daleko kompleksniji alati. Poznato mi je veoma dobro, koliko te terce znace muzicarima, pogotovo onima koji su prinudjeni da sviraju sami. Upravo radi toga sam bar desetak godina svog rada, izmedju ostalog, posvetio i tim pratecim glasovima, na svim mogucim znacajnijim software i hardware instrumentima, sto je naravno donijelo rezultate ali ne samo sto se tice jednostavnih terci, vec sam uspio to sve podici na najvisi moguci nivo i dovesti do nekakvog "savrsenstva", time sto je sada moguce imati nekoliko pratecih glasova od kojih svaki instrument (sound program) moze svirati tercu, kvartu, kvintu ili bilo koji drugi interval po zadatoj skali, pri cemu, opet svaki od njih, ima svoje osnovne parametre za volume, panoramu, efekte itd... itd...

Na kraju se, kod ovog alata, sve svodi na "orkestar pod jednim prstom", gdje recimo prim svira harmonika, koja se nalazi u sredini zvucne slike, zatim terca harmonike, koja je recimo pomjerena malo udesno, pa onda dvije solo violine koje se obje nalaze na lijevoj strani, a od kojih jedna svira prim a druga tercu, zatim jedno cello koje svira linije u kvinti na desnoj strani, pa nekakav saksofon koji sivra prim nesto vise lijevo i klarinet koji svira tercu sasvim na desnoj strani itd... itd...

No ni to jos nije sve jer zudeci za sto vjernijim i adekvatnijim "imitatom" zivog orkestra, uveo sam i random delay time (slucajno kasnjenje) u okviru zadatog vremena (izmedju 1 i 10ms) a koje se moze aktivirati na svakom od sound programa koji se nalaze u Peformansi ili Combiju. Ovo radi toga jer ni u jednom ralnom orkestru, ma koliko muzicari bili precizni, nije moguce da svi u istom trenu krecu sa tonom i zavrsavaju ton, sto i jeste veoma sterilno i masinski. Kako vidis jedan veoma, veoma kompleksni ali i uzasno mocni sistem ili alat.

Moze se primjeniti na bilo kojem software i hardware instrumentu, s tim sto se za hardware instrumente mora imati bar nekakav Tablet na Windowsu ili OSX-u, a moze posluziti i netbook, ultrabook i laptop. TouchOSC za Android ovo nece moci uraditi jer su kod ovakvog jednog alata, zahtjevi nemjerljivo veci. TouchOSC je konfiguriran iskljucivo za slanje jednostavnih midi poruka (Note, Controller, Program Change, Key i Channel Aftertouch i Pitch Bend) ali ne i kompleksnih midi blokova sys ex i midi control naredbi.

Promijenjeno od tranzit (30.01.2014 u 03:40 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2014, 13:18   #34
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koji je to alat,hoces li nam ga predstaviti u nekoj posebnoj temi i da li ce za njega biti dovoljan Assus eee 4G surf pod Windowsom XP?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2014, 14:53   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predstavicu ga u yu-midi shopu, mada sam u sustini vec sve i napisao sto je bilo bitno, a mozes upotrijebiti cak i Assus eee 4G na Windows XP-u za taj "alat". Bice ti potreban samo jos jedan USB to Midi Interface, ukoliko instrument koji koristis, nema i sam vec USB Midi. Inace "alat" ce ici pod zvanicnim nazivom Trans Audio InterMagic, gdje se imenom aludira na mogucnost konfiguracije i koristenja svih Intervala definisane skale. Jos jedna interesantna sitnica je, da se moze imati 128 programa, odnosno razlicitih konfiguracija, kako po skalama, tako i po tonalitetima. Ukoliko budem imao podatak o tome uz koji instrument imas namjeru da koristis InterMagic, mogu cak (u zavisnosti od instrumenta) napraviti takvu konfiguraciju da sve komande saljes sa tog svog instrumenta i da pohranjujes svoje sredjene "terce" u Performance ili Registracije, tako da kad god pozoves doticnu Registraciju (Performancu), pozivas automatski i "tercu" koju si editirao za nju, tako da nije uopste potrebno da Laptop/Netbook bude pored tebe. Dovoljno je sto ce biti povezan Midi kablom. Sve u svemu veoma mocna "sprava", aktuelno najmocnija u tom domenu uopste i bez ikakve konkurencije.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2014, 23:36   #36
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok,dok to ne stigne jedno prakticno pitanje.
Kako da znam koji midi komandu trebam da uputim Rolandu Prelude da bi on odabrao odredjenu korisnicku performansu?
Takvih informacija nema u manualu,ima samo za tonove: PCG,LSB..
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2014, 03:42   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To nije problem pronaci iako ne stoji u manualu. Prelude ima 128 Internih Performanci i 128 User Performanci. Da bi se vidjelo koja kombinacija MSB; LSB i PCG poziva Performace treba upotrijebiti neki od Midi Processor programa koji imaju Midi Monitor funkciju. Jedan od takvih je i besplatni MidiOX. Jednostavno pri podignutom MidiOX-u pritisnuti neku od Performanci (Internih i User) i procitati na Display MidiOX-a koji MSB; LSB i PCG poziva odredjenu Performancu. To ce biti najmanji problem.

Ti mozes putem Program Change naredbi na NTA Midi kanalu, odabirati i Style partove na Prelude, tako da i za to mozes iskoristiti TouchOSC. Na donjoj tabeli se vide adekvatni PCG za Style Partove:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Style Parts NTA.JPG (51,5 KB, 87x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Boban010 (31.01.2014)
Star 31.01.2014, 23:08   #38
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odlicno,ovo je trebalo odavno izmisliti,mislim taj Touch OSC....
@tranzit
Ja bi imao jednu sugestiju posto projekat Trans Audio INTERMAGIC po svemu sudeci jos uvek nije gotov.Naime citajuci objasnjenje dolazim do zakljucka da je sam program dosta kompleksan a nekim obicnim smrtnicima,poput mene,to zaista nije potrebno tako da predlazem da napravite i Light verziju programa sa manje funkcija i mogucnosti.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 14:37   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odavno je InterMagic zavrsen i u funkciji. Koliko ce biti kompleksno koristen u pojedinim slucajevima, to zavisi jedino od toga sta zeli imati onaj koji ga koristi, dakle nije potrebno imati razlicite verzije jer ce sam korisnik odabrati da li mu treba samo jedna terca ili neka kompleksnija konfiguracija, to u samom InterMagic ne dovodi ni do kakvih promjena.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2014, 15:54   #40
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako je zavrsen i u funkciji,ne vidim razloga zasto ga nema na Yu-midi shopu?
p.s.Brine me jedino moguca previsoka cena,jbg. ipak sam ja "made in Pirot".
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije