Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.07.2013, 15:02   #11
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imam samo efekat bez glavnog vokala,probao sam da menjam pre i post FX ali nista.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2013, 15:08   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aha, kao sto sam se i bojao. Ne sjecam se vise tacno ali probaj da li mozes tamo na izborniku na koji sam te poslao, da aktiviras vise od jednog izvora sounda. Sada si vjerovatno postavio na EFX, vidi da li je moguce, tu na istom tom mjestu, da aktiviras jos nesto osim samo EFX.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2013, 21:38   #13
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jos uvek bez uspeha,postavka kao na koleginom mikseru kod njega sve radi a kod mene ne,negde nesto gresim.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2013, 23:15   #14
miromiro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 28
Downloads: 40
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
miromiro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koja ti je konfiguracija ako pritisnes...[SHIFT] + [FX/AUX SEND]...?

Koja ti je konfiguracija u [EZ ROUTING]..?
miromiro je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2013, 02:20   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uputio sam ga vec dmah na pocetku na EZ Routing, to jest direktno na Effect lokaciju u okviru EZ Routinga, no cini se da me nije poslusao ili nije procitao pazljivo post.


Dule, mislim da je, posto vec kolega ima isti mikser a kod njega efekti rade na monitoru, najbrzi nacin, da ne bi ovdje (principom iskljucenja) trazili gdje si zabrljao, to jest gdje je blokiran put internih efekata prema monitoru, najbolje da "preslikas" kolegin mikser na tvoj i u par sekundi si sve rijesio. Za ovo bi ti trebao neki od Sys Ex Libraryana ili Recordera, kao sto je recimo MidiOx ( http://www.midiox.com ), mada mozes upotrijebiti i bilo koji DAW, pomocu kojeg ces kod kolege napraviti Bulk Dump tako sto ces Midi Out njegovog miksera spojiti sa Midi Inom kompjutera, pa na mikseru pritisni System, zatim F1-F4 On/Off, pa na F3(Bulk) pa strijelicama pronadji "All", markiraj ga Value tockom, aktiviraj snimanje programa na kompjuteru (ako budes snimao u nekom DAWu, odaberi Midi traku sa Midi kanalom 1 i obavezno deaktiviraj filtriranje Sys Ex podataka jer je kod vecine sekvencera po defaultu aktivirano) i na kraju pritisni dva puta Enter. Kada se na Display miksera pojavi "Completed" zaustavi snimanje na programu.
Za prenosenje podataka na tvoj mikser ces spojiti njegov Midi In sa Midi Outom kompjutera, podigni Sys Ex Libraryan program (ili vec na cemu si snimao) i u njega pozovi podatke sa koleginog miksera, pa onda na mikseru pritisni na System, pa na F1-F4 On/Off, pa F3(Bulk), pa opet na F1-F4 On/Off, zatim F2(Rcv) i na kraju startuj Play na programu. Kada na Displayu miksera izidje "Completed", operacija je zavrsena... pacijent ostao ziv.
Ako je kolega cicija (da ne kazem pe*er) pa ne da, alternativa ti je da uradis initializirung miksera jer po defaultu su efekti adresirani na monitor. Ovo ces odraditi tako sto ces pritisnuti na "System" pa na F1-F4 On/Off, pa na F4(Init), onda strijelicama pronadju "All" pa ga markiraj Value tockom i pritisni dva puta Enter. Pazi samo, sa obje operacije gubis svoja podesavanja i scene.

Opet, prije nego budes radio nesto od ovoga, procitaj postove koje sam pisao ovdje i uradi ono sto tamo stoji, trebalo bi da u lociranju efekata pronadjes uzrok problemu, mada uopste nije iskljuceno da je greska i na nekom drugom mjestu, sto bi onda morali da cesljamo jedno po jedno.

Promijenjeno od tranzit (25.07.2013 u 02:24 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2013, 14:16   #16
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vodim na klopu ako nekad bude prilike,uradio sam sistem reset a pre toga sam fotografisao svoju postavku,sada sve funkcionise kako treba.Kolega je jedan od boljih ljudi koje poznajem,nije p...... Ali mi je ovo nekako bilo jednostavnije.Hvala jos jednom na pomoci.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2013, 14:24   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pazi samo, vrlo sam prohtjevan kad se o hrani radi . Vazno je da je sad sve u redu, a ako nekada navratim do Valjeva, Pricevica, Majnovica, Stava ili okoline, neces ostati postedjen.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.07.2013, 15:14   #18
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zna se kakvo je pecenje u tom kraju,,,,,,
Dule Va je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije