Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.11.2009, 23:50   #21
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U praksi ti sve zavisi na kakve carinike ćeš naići i na koji granični prelaz ideš...

BiH još uvijek nije potpisnik tog "ata karnet" ugovora i po pitanju prelaska granice se instrumentima i opremom vlada prilična konfuzija. Ja sam u ovom mjesecu 2-3 puta prelazio sa zvučnicima i harmonikom i pritom me NIKO nije ništa pitao, ni šta vozim u kolima, ni gdje idem, niti sam ja kome nešto prijavljivao...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2009, 00:27   #22
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ata....

Ovako druze...ja sam imao jedno jako lose iskustvo. Zapravo imao sam svadbu u BiH i potovarimo se ceo orkestar u kombi i na granici nam carinik kaze da mi i licni instrumenti mozemo da predjemo,znaci harmonika,klavijature... ali za opremu u sta spada samo mixeta i kutije trebamo imati ata karnet?!?!
E sad dali je to tako trebalo da bude ili ne...???
Ali se sve zavrsilo dogovorom,naravno zna se vec kako to ide...podjes sa strane i...para vrti gde burgija nece...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2009, 00:33   #23
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Alžir
Finska
Izrael
Makedonija
Portugalija
Švajcarska

Andora
Francuska
Japan
Malezija
Rumunija
Tajland

Australija
Gibraltar
Južna Afrika
Malta
Rusija
Tunis

Austrija
Grčka
Kanada
Maroko
SAD
Turska

Belgija
Holandija
Kina
Mauricijus
Senegal
Velika Britanija

Belorusija
Hong Kong
Kipar
Mongolija
Singapur
Ukrajina

Bugarska
Hrvatska
Koreja
Nemačka
Slovačka


Crna Gora
Indija
Latvija
Norveška
Slovenija


Češka
Iran
Lebanon
Novi Zeland
Srbija


Čile
Irska
Litvanija
Obala Slonovače
Španija


Danska
Island
Luksemburg
Pakistan
Šri Lanka


Estonija
Italija
Mađarska
Poljska
Švedska


Ovo je spisak zemalja potpisnika ATA protokola kopiran sa zvanicnog sajta Priv. Komore Srbija,znaci da ispravim samog sebe,ovde Bosne nema i ne vazi ATA protokol i na tu foru nemoj da dozvolis da te "rade" carinici nego lepo uradis ovako: Otkucas papir sa naslovom "SPISAK STVARI KOJE PRIVREMENO IZNOSIM IZ ZEMLJE",pa pod rednim brojevima napises i lepo serijski br. klav,dole potpis,br.lk. i kad izlazis iz Srbije trazis da ti Carinik to overi i kraj,pokazes to Bosanskim carinicima i to je to,to ti je dokaz da si uneo stvari kad se budes vracao...nema druge opcije
  Reply With Quote
Star 01.12.2009, 00:43   #24
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci ne treba mi taj dokument za klavijaturu i stalak ako nisu potpisnice ata karneta.Pre nekoliko godina kada sam prelazio granicu u Bosnu,svirao N.G. u V. Zvorniku i svirao na TVBN,samo smo popisali instrumente,carinik overio i kad smo se vracali to pokazali i to je to.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2009, 00:47   #25
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Tako uradi i sad...ATA karnet ti ne treba i na svako njihovo pitanje ces odgovoriti da si se informisao u PK Srbije i kraj,nemoj da te nesto vacare tamo,pozzzz
  Reply With Quote
Star 01.12.2009, 01:03   #26
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ponesi za svaki slučaj i pasoš, jer imaju običaj da i u njega upišu šta se privremeno izvozi da bi prilikom povratka to poništili...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2009, 01:34   #27
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svakako ponesi pasos jer te fore sa licnom kartom neznam da li jos uvek prolaze.U svakom slucaju ako imas mogucnosti idi na Sepak(Loznica).Ja sam letos tamo prelazio par puta i nisu trazili nista osim da se popuni lista i da se overi a cuo sam da prave prblem na Raci.Naravno 20e u pasosu dosta pomaze.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2009, 22:53   #28
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam iz hrvatske išao u bosnu
gdje ja živim u blizini granice pitao sam carinika šta mi treba za prenošenje instrumenata i razglasa rekao je ata karnet a ako nosim samo instrumente onda se samo upiše na granici šta nosiš i to je to
imao sam malo vremena nisam uspio izvadit karnet na sreću jer kad sam otišao na prelaz nekih 200 km od mjesta gdje ja živim išao sam auto putem lakše nego kroz bosnu
tamo mi carinik reče nema potrebe za ata karnetom jer bosna se ne nalazi u ata sustavu i to je bacanje novca znači što se bosne tiče
jednostavno samo popišeš robu i to je to
a budala koja je radilana carini u kostajnici mi je ispričala drugu priču i ja nisam htio voziti svoj razglas nego sam iznajmio u bosni pa od vezi pa dovezi i plati jebiga izgubio preko 100 € samo što gospodin nezna svoj poso
odo ja daleko
znači prijatelju kolega poštovani za bosnu ti nevrijedi ata karnet a sad sa srbijanske strane sneznam šta traže opet it zavisi na kakve ljude naiđeš

ja sam prošle godine svirao svadbu u bosni idem sa hrvatske strane bez problema sa bosanske carinik kaže izađite vani šta se vozi gdje ideš itd ja kažem idem svirat svadbu
a on se zasmija kaže a vi ste muzičari puni para nabaci nešto na kavu i vozi dalje pitam koliko na kavu koliko košta kava jel dosta 10 maraka ma hajde šta je za tebe deset maraka a u markama sam samo to imo veli 50 i vozi e reko nedam care pa se makar vratio izvadim sto kuna i dam is jednem u auto nisam ni pito dosta ili ne
samo mi žao što u takvim trenutcima nemam nešto da te pedere mogu snimit al jednom ću nekog i zajebaz nebio ja ja
martinez je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2009, 23:12   #29
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pre neki dan sam zvao Privrednu Komoru Srbije da pitam oko ATA karneta samo za dve klavijature pa su me uputili na Carinu...od njih sam dobio informaciju da su klavijature lične stvari i da eventualno mogu da se upišu na neki list papira i da carinik overi,ATA karnet je potreban ako se nosi cela oprema itd...

Sto posto znam da će svaki carinik na granici (bilo kojoj) da mi ispriča drugu priču ali šta je tu je...još jedan dokaz da je ova zemlja ko brod ludaka...
  Reply With Quote
Star 25.01.2010, 22:13   #30
bokibg8
Početnik forumacije!
 
bokibg8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Postovi: 10
Downloads: 422
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bokibg8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam ata karnet za t2 jos uvek mi vazi a skoro sam kupio t3, da li bi smeo da nosm t3 za hr. sa tim starim da li ce da me cimaju na granici sta mislite....
bokibg8 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ata, carnet, drugoj, državi, tezga


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije