Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.07.2008, 21:51   #11
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@jeftabgd ovako otprilike stvari stoje što se tiče graničnih prelaza iz Srbije u Republiku Srpsku: Raču, Šepak i Karakaj zaobiđi u širokom luku!!!
Naime sve ti zavisi od carinika na kojeg ćeš naići, dešavalo mi se da me hoće vratiti u moju najbližu carinsku ispostavu da bih eto carinio opremu jer kako mi je stručno objasnio:"to je isto kao da prevoziš šleper građe(balvana)"...
Nekad zimus nam je na Rači stariji(iskusniji) carinik objašnjavao kako BiH još uvijek nema taj Ata Karnet i da je sve stvar njihove dobre volje hoće li te pustiti i koliko će te to koštati(čitaj MITO)...

E sad postavlja se pitanje gdje preći granicu?!
Odgovor je kratak-jasan Dobrun!!!
Tamo ćeš proći bez problema, daju ti formular na kojem popišeš opremu(koju čak i ne gledaju), ovjere i prilikom povratka im taj isti papir ostaviš.

Znači kad kreneš iz BGD-a ideš Ibarskom, pa Čačak, Požega, Užice, svratiš kod Kuste u etno selo i odmah poslije je granica...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2008, 22:52   #12
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta se tiče ATA-CARNET-a,

ja imam jedno pomalo loše iskustvo, naime sve smo mi to lijepo izvadili, popisali opremu, čak po koferima šta je u kojem, hvala Bogu, i na ulazu i na izlazu iz Slovenije, i naši i njihovi su nas pretepali do boli, ali baš svaki put. Uredno smo mi odradili gažu u Sloveniji, ja od zafrkancije sačuvo te papire, ono, kao za uspomenu, da bi nakon godinu dana iz naše gospodarske komore stiglo da moramo platit cca 3000Eura carine, jel smo instrumenta uvezli iz Slovenije u Hrvatsku!!!
Al sreća pa sam ja te papire koje sam ostavio, odnesao na carinu, pa u komru, pa opet na carinu i komoru, hebote, sto čuda oko toga

Pozdrav
svirko je offline   Reply With Quote
Star 24.07.2008, 00:33   #13
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Valjda cemo i mi ex-Yugosloveni jednog dana prelaziti drzavne prelaze bez carinika i kontrola.Na sav nas poprilicno jadan zivot(u odnosu na zapadnu evropu),samo nam jos fali da nas drndaju korumpirani carinici.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2008, 22:15   #14
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Samo da vas obavestim da sam prelazio iz Srbije u Republiku Srpsku na prelazu Dobrun izmedju Uzica i Visegrada,na licnu kartu i da nije bilo nikakvih problema.Nosili smo samo svoje instrumente(ne i razglas),pa ni sa tim nije bilo nikakvih problema.Dobili smo onu klasicnu potvrdu koju niko nije ni pogledao kad smo se vracali,a imali smo i gitaristu i gitaru viska.BiH,definitivni nije potpisnik tog sporazuma i ne treba Ata karnet.poz.Jeftabgd.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2008, 23:02   #15
bokibg8
Početnik forumacije!
 
bokibg8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Postovi: 10
Downloads: 422
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bokibg8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam pre metar dana na raci morao da dam 30jevreja bosketu na prelzu, imao sam dve klavijature....... spremi ti braticu 20,30 jura i prolazis sigurno.............
bokibg8 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2008, 00:40   #16
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pročitajte moj prethodni post i biće Vam sve jasno bar što se tiče graničnih prelaza između Srbije i R.S.
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2008, 01:08   #17
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam u maju ove godine isao u banja luku da sviram.isao sam preko hrvatske.za hrvatsku ti treba ata karnet,nas su jedva pustili bez toga,a nisu nam uzeli pare,xaxaxaxax.na gradsici kad smo ulazili u bosnu nije bilo nikakvih problema,samo smo predali spisak instrumenata i to je to.mislim da bosna jos nije potpisnica ata karneta.ja licno mislim da taj ata karnet to ima neke veze sa evropskom unijom,zato nas i cimaju na hrvatskoj granici.
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2008, 02:37   #18
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam jednom imao isto problema na granici pri prelasku u Hrvatsku, došli na granicu kaže ATA KARNET .... , nemam pojma šta je to uopšte .... Nema trika da nas puste .... svatovi čekaju, a mi se jebemo sa carinicima .... Vratili nas hladno i kaže, ako pokušate da pređete nekako drugačije kazniću vas i oduzeti instrumente !Šta sad majko moja ???!!!!

Mi kod nekog prijatelja koji živi tu kod granice, kaže hajde da probamo !Ode lola do njega tamo čeakmo mi kao miševi se skupili kad eto ti ga vraća se kaže iskupite 200 kuna i prolazite haha .... a pre pola sata " SAMO PREKO MENE MRTVOG " hahaha .... te mi lepo 200 kuna i prođosmo ko iz šale još nam se smeška i maše kad smo prelazili .... Pa majka te jebala dokle je to došlo
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2009, 19:48   #19
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ata karnet

Kolege,moze li mi neko reci da li je potreban Ata karnet za prelazak iz Srbije u Bosnu sa klavijaturom i stalkom i kako ide sa tim?Hvala!
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2009, 19:51   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

U Google-u ukucaj pojam "ATA KARNET SRBIJA" ili "PRIVREDNA KOMORA SRBIJE" i dobices sve informacije oko ATA protokola i nacina kako se do njega dolazi.

A kratak odgovor na pitanje je TREBA i kostace te nesto vise od 4000 dinara na godinu...
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ata, carnet, drugoj, državi, tezga


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije