Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.12.2013, 03:18   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama treba mu zabraniti da svira uopste... oteti mu instrument i dati ga nekom ko ce znati da ga upotrijebi. To sto pojedini rade sa svojim instrumentima je krivicno djelo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 03:45   #22
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Kad netko ubuduće spomene da klavijaturu spaja jednim kablom na mixer i da mu bolje radi kao mono, preporučit ću mu ovaj tekst. Ako nakon toga ne shvati poantu, odmah i po hitnom postupku mu (nekim) zakonom treba zabraniti javni nastup.
Obicno oni koji povezuju jednim kablom ne razumu ovakav tekst!

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 04:34   #23
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja povezujem obe klavijature uvek sa dva kabla, ( jedan je od struje, drugi u miksetu!! hahah
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 04:45   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I cinis najvecu mogucu gresku koja se naciniti moze !!!!!



@NikolayTheM
Upravo ti ljudi bi trebalo da se zestoko potrude da razumiju taj tekst. Pisao sam ga namjerno najednostavnije sto se moglo, bez upotrebe uobicajenih strucnih izraza, bas iz razloga da i oni koji nemaju velikog predznanja iz ovog domena, mogu da razumiju sve pojedinosti. Ovo su bila samo ona najosnovnija uputstva u vezi sa miksom rirmova. Miks ritma se ni u cemu ne razlikuje od miksa jedne pjesme, s tim sto je on daleko jednostavniji jer je i broj instrumenata, odnosno traka, ogranicen kod aktuelnih aranzera na maksimalno osam. Produkcija jedne pjesme moze imati vrlo lako i dvadesetak i vise traka, sto audio, sto midi. Kod Styleova za aranzere se radi uvijek o midi trakama, pa i onda kada one sadrze podatke o audio loopovima, te je tim i sam miks laksi jer su ti audio loopovi, pogotovu Drum Loopovi, vec smiksani.

Ako bi ulazili u sve pojedinosti miksa ritmova, to bi bio veoma, veoma opsiran tekst, sa gomilom podataka o najsitnijim detaljima u vezi sa postavkama ekvilajzera, dinamickih toolova, efekata, levela, midi kontrola itd... itd... jer su i aktuelni aranzeri opremljeni silnim DSP Chipovima koji su zaduzeni za hrpu efekata. Jedno veoma siroko polje za koje je potrebno prilicno predznanje iz oblasti audio tehnike. Za pocetak ce taj tekst biti dovoljan za pristojan uvod u materiju. Ako bude bilo pitanja koja zalaze nesto dublje u pomenutu materiju, nije problem obraditi ih ali samo ukoliko se bar te navedene osnove savladaju kako treba.

Promijenjeno od tranzit (07.12.2013 u 04:49 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 05:07   #25
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

na g1000 mi R kanal nije radio od kad sam ga uzeo, ne znam sta je. dal se da popravit.
ona individualna dva rade. do skora sam imao set gde sam odvojio drum i bass na ta dva pa na mixer, al sve to radi u niansu na njemu na 1l. roland je ipak roland, ima ga i na jedno kablo. stereo nema nista osim prelaza na drumu.

a triton le, isto mono, isao sam stereo isto u pm2 u stereo kanal . nisam dobio lepotu, neku mekocu,, vratio ja 1L mono u 3Ch linijski oni gde ima srednjak i stimanje frekvencije, bolje radi mnogoo. mixer mi je deset kanala, tako 6 kanala sa tim srednjakom imam , na 3 kanala su nastimani pevaci , i mikrofon njihov kanal nikad ne diram, na jednom harmonika, i na jednom roland mono, to je 6 kanala. nemam vise izbora za stereo, stereo kanale na pm2 ne gotivim, isprobao nije to to.

razglas kad je dobar sa ovim nemam sta pametovati to radi super ako su ti ritmovi ok, iznivelisani i sve to,

da imam vec te moderne araznere sa semplovima, tu je vec vidim kukanje i dalje 10 god od njihove upotrebe ljudi kazu nisam nastimao set da zvuci,, onda bi morao stereo bar aranzer, a plus odvojiti kick snare i to ako treba, ako ne bi bio zadovoljan, pa bi pametovao na svim mogucim frontovima dok to ne sredim.

mada rekao sam nekad davno, ja znam da bi se to nastimalo lako kad znas sta oces i sta ti treba i gde da pipnes. sta da okrenes. ko zna njemu je sve lako.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (07.12.2013 u 05:09 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 05:30   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad vec nemas mogucnosti za te stereo kanale, onda je to "visa sila" ama se potrudi da popravis taj drugi dzek na G1000. Ti si odlican muzicar, steta je da to ne radis kako treba. Mozda je samo hladni lem na tom dzeku, ne budi lijen, otvori to i prelemi, nije to ne znam kakav posao. Sto se tice stelovanja i namjestanja aranzera i tih prica da deset godina neko ne moze namjestiti instrument kako valja, to su nebuloze i to nisu muzicari koji treba da rade na elektronskim instrumentima. Niko ne moze da me ubijedi, ama ne mene, nego nikoga ko radi profesionalno u ovom domenu, da ce jedan G1000 da se cuje kvalitetnije od nekakvog PA3X ili BK-9 ili Tyrosa 5. To su apsurdi i mlacenje prazne slame jer pricamo o dvije decenije razlike u audio tehnologiji koja je za to vrijeme prevalila ogroman put navise. Sto neko nije u stanju da jedan Tyros 5 ili PA3X upotrijebi kako to taj instrument omogucava, to je vec problem tog pojedinca a ne instrumenta. Faktor covjek je u ovom domenu uvijek odlucujuci i uglavnom, u masi slucajeva, pravi krivac. Treba konacno izici iz ucahurenosti i ucmalosti osamdesetih i devedesetih godina i sve ce biti daleko bolje. Zasijace sunce, nestace tame.

Promijenjeno od tranzit (07.12.2013 u 05:32 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 05:56   #27
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Amin!

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 06:27   #28
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

naravno slazem se, fala,, samo mi dodijalo mi slusati ovde, tamo vamo, 2013 god ljudi jos nisu sredili klavijaturu, ne zvuci, ne valja.
jedino sada nesto kontam jel svi ti koji pisu ne znaju nisu oni od muzicara sto znaju pa se i ne pojavljuju ovde rade ljudi i to je to!! ja nikad u zivotu ovde nisam rekao nisam sredio g1000, triton le, a preko 10 god im, nikad evo pamtim. samo slusam te druge.

ja sam svoju prepravio na kulturno, i tu ja vise nemam sta pipati, ona zvuci kako zvuci, ne mozes ti od neke boje ili druma u njoj napraviti da zvuci 5 puta bolje,, preostane ti samo sredi iznivelisi, dodaj odduzmi , SAVE ritam, i navikni se!! to je to.

bio sam skoro sa jednim klavijaturistom zajedno svirali svadbu, momak je ozbiljniji, sredio sve to , i ukopcao se na razglas, pustio, sve super, al ja sam za niansu otvoreniji cistiji, on je u vise nekakvom srednjaku, to je ono na sta svi ovde se zale najvise, istina ziva.

meni cak spram njega sredjenog nisu falili ni semplovi.. jer da se razumemo, DRUM? ako imas dobar to je to, BAS?? takodje,, eto dvojice pratnje, jos malo ACC i sta onda vise? i on na pa3 menja te komponente da mu zazvuci,

na g1000 stvarno ima jedno 50 drum kits, al samo par njih je moderno, A11, A12, itd, ostalo tanko. ti drumovi npr nemaju na g800, to su one nove banke na toj seriji, da toga nema
ja bi davno njega prodao. al ovi se nose sa svima. i zvuce nema sta.

kad me uhvati zelja za drugim drumom i bas,, ponesem triton rack i u njeg spremim svega i to je to.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 06:51   #29
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bih to generalno nazvao "linija manjeg otpora" ....
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2013, 08:16   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih da diskutujemo dalje po ovom pitanju jer otici cemo vrlo daleko, a totalno nepotrebno, poredeci 32MB ROM-a Rolanda G1000 i njegove ultra-slabasne, jedva na jedvite jade, 16Bit DA konvertere, pa njegovu na silu nategnutu 64 Voice polifoniju, sa 500MB ROM-a Korga PA3X ili Yamahe Tyros 3, 4, 5, pa sa njihovom 120 ili 128 Voice polifonijom i 24Bit DA konverterima (posebno kod Tyrosa), pa sa samplerima koji je kod Tyrosa cak sa 1GB RAM-a, pa gomilom funkcija (pogotovo kod PA3X) . Cemu bi to posluzilo sem dokazivanju da taj ciji se Tyros ili Pa3X cuje losije od antikviteta po imenu G1000, nije bas pri sebi, a kamo li pri muzici i muzickim instrumentima. Ne treba bas da ispadamo smijesni diskutujuci ozbiljno o dva svijeta koji nemaju nikakvih tangenti sem bijelih i crnih dirki. Ostavimo se corava posla dok jos nije kasno, ma koliko ko bio smrtno zaljubljen u svoj instrument.

Promijenjeno od tranzit (07.12.2013 u 08:22 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije