Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.04.2009, 16:48   #1
sale0230
Vredan član društva
 
sale0230's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.09.2006
Mjesto: Vojvodina/Banat
Postovi: 176
Downloads: 917
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xLe, Fantom X6
Interesi: MUZIKA
sale0230 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sale0230 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Software Synthesizer za Laptop

Jel ima neki dobar Sofverski sintisajzer za laptop da se instalira, posto ova integrisana kartica i njen synth. su ocaj boziji. Hteo bih da Midi fajlovi lepse zvuce, da rade u 44 khz sa reverbom. Znam da ima Yamaha Soft Synthesizer S-YG20, ali nece da radi. Jel ima nesto novijeg izdanja?
sale0230 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 17:53   #2
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

imas Edirol Hyper Canvas,ja ga imam,ok je...pozzzz
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 19:08   #3
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo.

Imas ovdje listu i informacije svih programa...
http://www.synthzone.com/softsyn.htm

Ako zelis samo da poboljsas midi fajlove onda koristi Vsampler, mozes za svaki kanal postaviti sempl i onda da preko klavijature pustis midi a preko programa provuces..

poz.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 19:30   #4
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za puštanje midi fajlova na laptopu a da imaš dobar zvuk najviše se koriste: WinGroove,Edirol Virtual Sound Canvas,Hyper Canvas,Korg Digital Collection M1 (ovo dobro zvuči samo moraš svaki fajl obradit pa ga tako usnimit),Hypercanvas I/II (isto tako kad se fajl obradi dobro zvuči),ili još neki SF2 player sa nekom dobrom bankom boja (ja sam stavio 3 SF2 banke jako dobrih zvukova) pa i to dobro zvuči...itd. ima ih mnogo.

VSAMPLER i KONTAKT ne sadrže boje i semplove tako da ti takvi programi nebi baš puno pomogli.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.

Promijenjeno od vingula (08.04.2009 u 19:32 sati)
vingula je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2009, 19:33   #5
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da ne sadrze, ali zato ima u download sekciji skinuti semplove i iskoristiti s njim, onda nece niko ni primjetiti da je "obican midi"
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2009, 11:03   #6
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale0230 Pokaži Post
Jel ima neki dobar Sofverski sintisajzer za laptop da se instalira, posto ova integrisana kartica i njen synth. su ocaj boziji. Hteo bih da Midi fajlovi lepse zvuce, da rade u 44 khz sa reverbom. Znam da ima Yamaha Soft Synthesizer S-YG20, ali nece da radi. Jel ima nesto novijeg izdanja?

Pozdrav. Ja vec neko vrijeme u svirci koristim laptop. Ljudi iz benda prepoznali su prednosti. Problem prije svega predstavlja hiperprodukcija pjesama koje traju dva mjeseca i nemamo vremena sve uvježbat.

Za reprodukciju midi fajlova, pa i karaoka koristim Van Basco Karaoke player i Hypersonic 2 koji ima prego 1,7 GB zvukova unutra. Hypersonic 2 ne instalira svoj virtualni midi port. To sam riješio s Midi Yoke virtualnim midi kabelom. Po instalaciji istih i ponovnom pokretanju compa u Prefence HS2 i VB player-a izabereš jedan od Midi Yoke portova i Van basco i HS2 su povezani.
Do sada nisam naletio na bolji soft sint. HS2 ima svoju GM banku zvukova koja može zadovoljiti gotovo sve potrebe, a posjeduje također banku zvukova koja nije u GM-u, koju također tokom svirke koristim. Recimo, umjesto GM bubnja možeš izabrati bilo koji iz banke koja nije u GM-u i taj se bubanj biranjem nove pjesme neće mijenjati. Postoji čak i mogućnost da se recimo u Cubase-u trajno promijene midi fajlovi, promjenom Bank i Program Change komadi, pa po novom startanju pjesme, midi fajla on iz banke HS2 uzima zvukove koje si mu odredio, a koji ne moraju biti GM. Ja na žalost i pored bezbrojnih sati provedenih za komjuterom nisam uspio provaliti kako se to radi.

Problem s HS2 je taj što bi trebao imati kakvu bolju zvučnu kartu, jer po mome mišljenju integruša ne dolazi u obzir. Možeš pokušati s promjenom drajvera, recimo ako instaliraš Asio4All, ali ne mogu garantirati uspjeh. Ja sam kupio zvučnu kartu koja je po meni donja granica kvalitete. To je PCMCI CREATIVE Sound Blaster Audigy 2 ZS. Latenciju sam podesio na 7 ms i sve radi bez problema bez pucketanja. Intenzivno radim na kupovini kvalitetnije zvučne karte i to će vjerojatno biti EMU 1616m, opet s PSMCI ulazom, jer, kažu, razmjena informacija u ovom je slučaju najbrža.

Ono što nisam uspio riješiti i što mi ponekad zadaje veeeeelike probleme je smrzavanje kompjutera na par sekundi. Zna biti jaaaaako neprijatno tokom živih svirki, no kolege sam već izvježbao i kad se to desi, a dešava se rijetko, odmah startamo s nekom drugom pjesmom. Problem je vjerojatno s Midi Yoke, koji nisu baš stabilni. Najbolje bi kao virtualni midi kabel instalirati Loopbe30. Ja ga ne mogu naći.

Još jedan problem s Hypersonicom koji sam rješavao mjesecima je taj što pojedini midi fajlovi sviraju svaki treći takt bubnja. Prvo sam takve brisao, tražio nove, da bih na kraju i taj problem riješio

Elem, moja preporuka bi, bez ikakve dvojbe bila Hypersonic 2. Ukoliko s odlučiš na ovu varijantu, piši. Što mogu pomoći tu sam.
Pozdrav!
spreco je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2009, 11:46   #7
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo nešto je bilo več pisano o tome: http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=7505
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2009, 19:38   #8
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@spreco

a kako si resio to sto se bubanj ne cuje uvek kako treba?nabavio sam hypersonic 2 i nesto sam petljao sa van bascom i to mi se desava se neki deo ritma ponekad ne cuje
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2009, 00:24   #9
ivan_kv
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.10.2006
Postovi: 15
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
ivan_kv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nadji po netu Yamaha Softsynth S-YXG50 Ver4 Windows XP,ne zvuci lose a veoma je lako rukovati njime,ako ti treba a ne mozes da nadje javi pa da ti posaljem ili okacim u Download
ivan_kv je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2009, 09:19   #10
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mladenkom Pokaži Post
@spreco

a kako si resio to sto se bubanj ne cuje uvek kako treba? Nabavio sam hypersonic 2 i nesto sam petljao sa van bascom i to mi se desava se neki deo ritma ponekad ne cuje
Kao što si mogao primjetiti neki su fajlovi ko puca, bubanj radi bez problema, drugi opet Bože sačuvaj. Radi se zapravo o dužini trajanja tona. Midi fajl napravljen na pojedim aranžerima zabilježi kratku notu bubnja koju HS2 ne može pročitati.
Kad midi fajl učitaš u Cubase, ili Nuendo označi bubanj i otvori ga u list editoru.
Desni klik na bilo koje mjesto i označi sve (Selekt All). Lijevi klik miša na brojeve u koloni Length. (dužina valjda) U fajlovima koji zapinju dužina trajanja tona je 4,5, i sl. Dužinu trajanja tona podigni jednostavnim okretanjam rolera miša na vrijednost od 30 do 60 i problem je riješen.
Jednostavno, usporedi fajl koji svira dobro i onaj koji zapinje. Bit će ti sve jasno.
Lijepi pozdravi!
spreco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije