Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.02.2012, 02:17   #1
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Custom-made klavijatura - saveti, ideje, informacije...

Pozdrav svima!
Ideja za ''pravljenje'' synth/workstation klavijature je vec vidjena, ali posto sam ja entuzijasta i volim da se zanimam takvim ''ludim'' stvarima, resio sam da se upustim u jednu takvu avanturu...
Kao prvo, necu se obazirati na savete tipa: nemoj to da pravis nego bolje kupi Triton Le i slicno. Od ovoga ne odustajem pa makar uzalud trosio svoje dragoceno vreme. A znam da nije uzalud jer isto tako znam da sve to moze da funkcionise. Na ovaj ili onaj nacin...
Stvari stoje ovako, imam jedan Kawai K4 u odlicnom stanju koji bi mi posluzio kao ''donator organa'', tj. sa njega bih skinuo dirke zajedno sa kontrolerima za Midi. I to je sve sto imam za sad.
Generalno mi se ideja svodi na to da napravim koncept koji ima Korg M3 tj. modul koji moze da se odvoji od klavijature jer putujem, pa bi mi znacilo da mogu samo modul da nosim (za sredjivanje i slicno), a i zbog same tezine. Zbog toga sam planirao da za takvu namenu iskoristim lap top, zbog velicine ploce i komponenti generalno. Znaci, iz njega bih pocupao maticnu, skinuo visak delova sto ne treba, takodje ubacio neku kvalitetniju zvucnu kartu i to upakovao u kuciste. Na ''modulu'' bi odozgo isao monitor do 7''-10'', veci ne bih stavljao. Razmisljao sam o touch screenu, medjutim ne znam koliko ce meni biti on potreban jer u sustini bih ja spravu koristio za live, i to samo kao solo klavijaturu. Stavio bih i touch pad, ili sa ''ocerupanog'' lap topa, ili bih nasao nesto vec. Ugradio bih mozda neki kontroler sa siberima (USB, tipa Korg NanoKontrol) ili slicno, zavisno od potrebe. Sto se tice te elektonike, imam par drugara elektronicara koje mogu da ganjam danonocno, pa to lemljenje i sklapanje nece biti problem.

Sad idu sledece stvari za sta ja trazim pomoc. Posto meni treba sprava iskljucivo za live, sa ne preterano zahtevnim instrumentima (par VST-a i par synth programa), koja bi bio minimum nekog zahteva za komp (CPU, RAM, HDD)? Posto bih se vec bacio u trazenje nekog lap-topa koji bi mi posluzio za tako nesto.
Pitanje kontrolera: ne znam kako bih resio numericno biranje boja koje bi mi bilo nezamenjivo u live sviranju? A ne znam da li bih mogao da iskombinujem u nekom host-u da poredjam sve boje (VST i iz synth programa) i da se sve boje menjaju numericki kao na bilo kojoj drugoj klavijaturi?
Imam tu jos puno nejasnoca (sto je, nadam se, normalno ), ali ako bi neko znao prvo na ovo da mi odgovori, pa cemo dalje.
I da, ovo pravim zbog sebe, nikakve prodaje mi ne padaju napamet, pa kad budem krenuo da radim, sve faze ovog ''grandioznog'' projekta stavicu ovde, pa ako se neko tako ''lud'' kao ja odluci da pravi nesto slicno, imace dosta informacija. Bar se nadam...
hammers je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2012, 02:35   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne bih se previše upuštao u razmišljanje oko svega, ali odmah ti mogu reći da zaboraviš na ploču iz laptopa.
Od toga se leba najesti nećeš...
Pre pojuri neku Gigabyte ili Asus ploču...
Njih znam da ima kod nas, a da su iole kvalitetne.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2012, 02:43   #3
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja sam skeptican za plocu iz lap-topa, pre svega zbog napajanja koje je dosta "nezno". A s druge strane, igra mi veliku ulogu i gabarit same sprave, pa onda...
Ajd daj neku preporuku sta da jurim od ploca, mrzi me iskreno da jurim po forumima da citam koja se dobro pokazala bla, bla...
hammers je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2012, 03:19   #4
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam, pre svega, skeptičan zbot performansi iste.
Jedino ako ne misliš da vadiš ploču iz nekog AlienWare-a...

Najbitnije je pitanje koliko novca misliš da izdvojiš na sve to?
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2012, 12:42   #5
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od hammers Pokaži Post
A s druge strane, igra mi veliku ulogu i gabarit same sprave, pa onda...
Ne znam zasto se onda mucis ako ti je toliko bitna mobilnost. Ja da sam na tvom mestu (i na svom, eh da sam bio pametniji pre 2 godine) ja bih uzeo M Audio Axiom 61 i vukao semplove sa tog laptopa. Imas i klavijaturu sa siberima, padovima, manju tezinu ces da nosis, i laptop koji mozes da vucaras sa sobom gde god ides i da cackas nesto non stop na njemu... To ti je samo moje misljenje, bolje ce ti reci Vaxter, Tranzit i ostali koji imaju vise iskustva sa tim.

__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2012, 20:21   #6
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gle, ne bih da vucem lap-top iz prostog razloga sto bih zeleo da to bude onako kako sam ga zamislio.
Znam da je puno pametnije da prikacim cak i ovaj moj Kawai na lap-top, i udri... Ali mi se ta ideja ne svidja...
Verovatno mi je pametnije da uzmem maticnu plocu i da na njoj redjam elemente, ali mene brine kako bih sve to spakovao zajedno sa napajanjem u jedno kuciste, a da to ne bude preveliko. Ideja za maticnu? (jos uvek je nisam dobio )
I jel ima neko neki savet kako bih resio numericko biranje?
Sto se novca tice, nije neka prevelika svota u opticaju (ne planiram nista spektakularno), ali posto planiram da stavljam deo po deo, onda nije problem da uzimam kvalitetnije komponente, naravno, ne nista preterano skupo.
hammers je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2012, 01:03   #7
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

prijatelju,
tu ti nema ko šta da kaže....
prvi problem je šta treba da tera ta sprava.
Drugi veličina komponenti prvo ploče,i mikro atx je meni se čini velika ploča.
Koliko sam ja uspeo da upratim asus i gigabyte su ok firme.
Ako misliš uživo svirati sistem mora biti besprekorno složen...
Znam da si rekao da hoćeš tako složit ja ipak mislim da je bolje touch monitor pred sebe a kompjuter kraj sebe jer sve što je smanjeno nešto ima uskraćeno...
A kod mene je otprilike ovako:e da mi je da stavim još i ovo ,pa i ovo itd..
E da što reče mile aksiom pro ima numeric pad,al to znači da kawai ne treba...

Promijenjeno od momo (09.02.2012 u 01:05 sati)
momo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije