Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2009, 00:30   #11
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A šta bi tek rekli da vam kolega, harmonikaš, koji sa vama svira.....ukrade novce i od bakšiša i od svirke??????
I drugi put i dalje dođe na svirku, ko da se ništa nije dogodilo???
I šta mu možeš?Istuć ga? Samo si natovariš na vrat još veće nevolje.
Da mu uzmeš harmoniku?I kolko je prnjava još i dobiješ upalu pluća.
Nego hvataj priliku za povrat novaca.....
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2009, 01:24   #12
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

S' obzirom da nemam "dlake na jeziku" i da mi savjest potpuno mirna i čista ja ću ispričati nekakva svoja iskustva i te estradne "zvezde" pomenuti imenom i prezimenom!!!

Čuveni i poznati harmonikaš Mirko Kodić se prema nama ponio krajnje neprofesionalno! Svirali smo "opštenarodno veselje" povodom otvaranja nekakve fabrike gdje se skupilo bukvalno kompletno rukovodstvo drage nam države i gdje je on došao u bijelom odjelu te odsvirao svoj čuveni blok od 15-ak minuta, pokupio doobar bakšiš(par hiljada maraka), meni na klavijaturu ostavio 500-tinjak i izgubio se u nepoznatom pravcu...
Kolege iz Srbije koje su taj dan sa nama radile su nam potvrdile da je to opšte poznata stvar kada je dotični u pitanju...
Ako ništa drugo bar mi je moralna satisfakcija bila kada smo nedugo zatim radili neku proslavu u BGD-u i gdje je on došao kao gost(zvanica), te nas uredno pozdravio a mi svi okrenuli glavu na drugu stranu...

Takođe i Vera Matović na mene nije ostavila baš impresivan utisak!
Radili smo svadbu na koju je ona došla bez svog mikrofona, gdje je pola dana tražila da se samo ona pojača i to naravno javno(preko razglasa), vrištala, skičala, provlačila se ispod stolova iako to njoj i njenim godinama stvarno ne priliči. Na početku svirke je tražila da dijeli sa nama bakšiš, jer je ona zaboga "lovac" na isti(prema njenim riječima) što smo odlučno odbili jer je za dolazak uzela dobru cifru(par hiljada eura), da bi na kraju tražila makar 100 eura za gorivo...

Naravno da ima i dosta pozitivnih primjera kao recimo ovo sa Dejanom Matićem koji je stvarno laf i drugarčina, a moj stav je da unaprijed sve treba dobro utanačiti sa domaćinom, menadžerom, organizatorom oko plaćanja i bakšiša jer dogovor se pravi na dnu njive...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2009, 01:50   #13
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zillavi Pokaži Post
...Ima milion prica za kradju baksisa.. evo jedne...Kad se tek pojavila novcanica od 200 Km, (BiH), Radio se ispracaj u jednom selu kod Visegrada, muzicari vide da je pjevac dobio i tu novu plavu novcanicu... Elem, posle svirke svega ima, plave nema... Hahahahahaha, ko je ovde lud???? A pjevac: Nisam djece mi , ovog mi, onog mi... I na kraju izvadi i baci : Evo vam hebalo vas 200 maraka... Ladno... Eeee moj brate...
Hahaha, a jeste brate, i oni zapeli za 200km, k'o da su neke pare....
Ma, ljudi sve ce to oni na lekove dati...
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2009, 04:32   #14
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Ima raznih moj brale . . .Nikada mi se nije desilo to da me ispali neki od zvezda za dnevnicu ali se desavalo sledece:radio sam sa Dejanom Maticem i sa Vladom momkom koji ga prati sav baksis ostavili su meni i ako smo zajedno uzimali lovu,i oni ali i ja skupila se lepa suma!Ostavili su mi sav baksis i ako sam hteo bar sa klavijturistom Vladom da podelim nije hteo ziv i u mojim ocima su ispali veliki dzekovi i mangupi dok sam radio sa ''zvezdom'' koja uzima 4000e za vece i dodje i uzme njegov deo baksisa od 65e preko onih 4000e koje je dobio a mi svirali za po 100e Znaci ima raznih jbg
Mare u pravu si za Dejana i Vladu!Stvarno su ekstra momci,radili smo zajedno prosle godine.Ako slucajno imas Vladin broj posalji mi molim te na pp,slucajno sam zeznuo imenik u telefonu.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od zillavi Pokaži Post
...Ima milion prica za kradju baksisa.. evo jedne...Kad se tek pojavila novcanica od 200 Km, (BiH), Radio se ispracaj u jednom selu kod Visegrada, muzicari vide da je pjevac dobio i tu novu plavu novcanicu... Elem, posle svirke svega ima, plave nema... Hahahahahaha, ko je ovde lud???? A pjevac: Nisam djece mi , ovog mi, onog mi... I na kraju izvadi i baci : Evo vam hebalo vas 200 maraka... Ladno... Eeee moj brate...
Brate moj,jeli to doticni G.... ili C...? POzdrav!!
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD

Promijenjeno od Dejan (14.12.2009 u 04:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2009, 12:02   #15
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pre jedno 7-8 g pratili smo Nedeljka Bilkica koji vodi svog harmonikasa dosta vas zna o kome je rec,i radili smo stvarno za sitne pare,gospodin Bilkic kao veliki profesionalac sav baksis je stavio meni na klavijature,dok sve pare sto su harmonikasu nizali na harmoniku a bilo je stvarno mnogo,on stavljao u zadnji dzep i svaki put pogleda na nas kao u fazonu za troskove puta,i na kraju kada sam popiz.. pitao sam:"Pa gde ti putujes jel u Sibir Pi.ka ti materina"?
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2009, 22:49   #16
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam sa mojim bivsim orkestrom dosta radio sa Gordanom Stojicevic i za nju sve pohvale. Ona je radila za fiksnu cenu koju je placao domacin i nikada nije trazila baksis (a znala je da ga uzme strava). Medjutim, mi smo, upravo kao znak postovanja prema njenom profesionalizmu, uvek racunali i nju u baksis. To je divna zena i pravi radnik. Vredi svaki dinar koji dobije.
caka012 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije