Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.03.2013, 15:10   #21
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Terce na svakoj korg pa klavijaturi mogu da se naprave preko user skala, slicno kao kod tritona, jedina mana je sto kod tih terci ne moze da se koristi pitch bender. Postavicu ovih dana postupak kako se radi.
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2013, 04:58   #22
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da vec postoji video sa tercam u user skalama. Mislim da je o tome vec pricano u temi terce i da je napomenjeno da se mora napraviti fiksni ton i pcg sa +3 a pored toga dotjeran sa userscale. To je vec prije dvije godine pricano i utvrdjeno je da zbog tog pitch nemoze se koristiti pravilan portamento ali prednost im je da se mogu svirati pjesme Juznog vjetra sa trilerima. Mana je sto se mora zauzeti puno user memorije za pcg fiksne itercne fajlove. U svakom slucaju nije lose da se materijal ponovi jer ponavljanje je majka znanja. Stog je dobro sto se Dalibor onudio da se i ovoga prisjetimo.
Zelim posjetiti vas na vec utvrdjene stvari.
Oscilatorcke terce imaju prednost sto se moze koristiti pitch ali mana im je nedovoljan maping i zauzimaju memoruju fiksnih tonova u useru.
Ensemble terce se mogu dobiti na samo jednom jedinom tonu i nezauzimaju nikakvu memoriu u useru negorade u smislu proracuna za performancu a mana je sto se nemogu napraviti harmonijske mol terce. mogu samo ako koristimo dva pcg/usera u performanci od kojih jedan mora biti fiksni ton sacuvan kao pcg u useru.
User scale terce imaju velike prednosti u koristenju trilera u svim skalama ali zauzimaju puno usera u obliku fiksnih tonova/instrumenata i nemoze se koristiti pravilno niti pitch niti portamento. Znaci za sada nema idealnih terci dok se user scala ne promjeni na +12/-12 semi tonova umjesto sadasnjeg -99/+99 jednog semi tona koji zahtjeva +3 funkciju ili u ensemble ili i pcg fajlu pod pitch sekcijom.
Postovano sa mobilnog uređaja
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2013, 08:45   #23
Dusko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2007
Postovi: 37
Downloads: 1023
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Dusko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poštovani gospodine Tihomore, zahvaljujući Vašim uputstvima uspeo sam u Sub skalama da napravim donju tercu gde je osnovni ton kvarta, a ostali tonovi su terce. Zna se da neke pesme zahtevaju to - Odakle si sele, Užičko kolo itd. Izvinjavam se, ali u vašim video klipovima nisam video objašnjenje takvog postupka rada, niti sam negde na forumu pročitao o tome. Zato se pitam da li sam izmislio "vruću vodu" ili to za mnoge muzičare nije bitno? Pozdrav!
Dusko je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2013, 14:32   #24
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Napravio sam i ja sebi terce sa kvartom. A spominjao sam to na forumu u ovoj temi:
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2UYsncnh5
zukae je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zukae za ovaj koristan post:
Dusko (31.07.2013)
Star 31.07.2013, 16:10   #25
Dusko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2007
Postovi: 37
Downloads: 1023
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Dusko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Taj deo mi je promakao. Hvala na odgovoru.
Dusko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije