Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.09.2013, 23:45   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sigurno nece biti tesko, imas dovoljno materijala pred sobom da ces vrlo lako i brzo odabrati najbolje iz ponudjenog, to jest ono sto ti mislis da je dovoljno dobro. Nisu problem isti dobosi ili bass bubnjevi kako pises, jer i kod zivog orkestra, bubnjar nema trideset Drum Setova, vec samo jedan ili u iznimnim slucajevima dva. Najbitniji problem je potpuno isti izvorni, osnovni sound i ista sinteza koja dolazi sa oba instrumenta, problem su isti DA konverteri, isti DSP Effect Chipovi, problem je u sustini potpuno ista zvucna slika sa dva ili tri instrumenta, koje ljudi naredjaju ispred sebe na bini, a u sustini moze sve proci i sa jednim (najboljim) od njih. Uglavnom badava tegle te instrumente. Kod softverski baziranih instrumenata je sasvim druga prica jer se moze naredjati par Masterkeyboarda koji upravljaju soundom sa istog audio komjutera, posto se na tom audio kompjuteru istovremeno mogu nalaziti totalno razlicite sinteze ili sampleri, odnosno razlicite sound biblioteke, tako da sa jednog audio kompjutera dobijas najraznovrsnije sounde, sa jos raznovrsnijim efektima, cime pokrivas ogromno i nepregledno polje sounda. Od klasicnih Korg M1 ili Wavestation sounda, preko Yamahine FM(DX) sinteze i Rolandovih Sound Canvas i Sonic Cell programa, do ogromnih (i kvantitativno i kvalitativno) Sample Contenta kojekakvih softverskih samplera. Kako god, ti si odabrao dobar hardverski setup, koji je u toj kombinaciji, zaista mocan kada se radi o hardver instrumentima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2013, 07:45   #12
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uzmi slobodno dok sam svirao x6 bilo mi je uzitak da slusam kvalitetne semplove.... u odnosu na korga le je 5 klase iznad.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2013, 09:54   #13
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sigurno nece biti tesko, imas dovoljno materijala pred sobom da ces vrlo lako i brzo odabrati najbolje iz ponudjenog, to jest ono sto ti mislis da je dovoljno dobro. Nisu problem isti dobosi ili bass bubnjevi kako pises, jer i kod zivog orkestra, bubnjar nema trideset Drum Setova, vec samo jedan ili u iznimnim slucajevima dva. Najbitniji problem je potpuno isti izvorni, osnovni sound i ista sinteza koja dolazi sa oba instrumenta, problem su isti DA konverteri, isti DSP Effect Chipovi, problem je u sustini potpuno ista zvucna slika sa dva ili tri instrumenta, koje ljudi naredjaju ispred sebe na bini, a u sustini moze sve proci i sa jednim (najboljim) od njih. Uglavnom badava tegle te instrumente. Kod softverski baziranih instrumenata je sasvim druga prica jer se moze naredjati par Masterkeyboarda koji upravljaju soundom sa istog audio komjutera, posto se na tom audio kompjuteru istovremeno mogu nalaziti totalno razlicite sinteze ili sampleri, odnosno razlicite sound biblioteke, tako da sa jednog audio kompjutera dobijas najraznovrsnije sounde, sa jos raznovrsnijim efektima, cime pokrivas ogromno i nepregledno polje sounda. Od klasicnih Korg M1 ili Wavestation sounda, preko Yamahine FM(DX) sinteze i Rolandovih Sound Canvas i Sonic Cell programa, do ogromnih (i kvantitativno i kvalitativno) Sample Contenta kojekakvih softverskih samplera. Kako god, ti si odabrao dobar hardverski setup, koji je u toj kombinaciji, zaista mocan kada se radi o hardver instrumentima.
Sve potpisujem, i stoji da bubnjar nema 3 seta bubnjeva ali različiti stil sviranja, ostali prateći instrumenti u bendu ipak donose svoje. Da imam jednu neznam kakvu klavijaturu, sinteza je ista, sve su boje manje više iste, razlike su minorne i prosječan slušatelj to ne čuje. Kako i sam kažeš, više sinteza iz više klavijatura donose nešto sasvim novo i sad kad sam to posložio zapravo vidim koliko su veće mogućnosti i kako možeš u jednm trenu zvučati kao bend Keith Richardsa a u drugom kao orkestar Dragane Mirković i to je za jedan duet u kakvom ja sviram izuzetna stvar.
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 10:01   #14
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo da spomenem, ide već treći vikend kako sviram u kombinaciji s 2 aranžera+ Fantom X, kombinacija je boli glava a najbitnije možda za spomenuti, GEM Genesys PRO tonski na stageu pojede G70, Gem zvuči nevjerojatno dobro i totalno su neusprodeivi ma što radio s Rolandom, u narodnjacima možda ne toliko jer se meni neda na GEM-u slagat dvojke, estame i ostalo ali u zabavnjacima te dvije klavijature nemaju ništa zajedničko, GEM satere rolandov ton koji daje na razglas za dobro jutro...

Fantom X mi se pokazao kao 5 koplja bolja kljava od LE-a, razumno i puno više je koštao
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 10:37   #15
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ne otvaram novu temu, interesuje me fantom x6 rack, odnosno, koliko je praktičan za live svirke ako bi se kontrolisao putem master keyboarda kao što je Roland A500 u mom slučaju??

Da li je moguć "patch change" direktno sa kontrolera ili bi to moralo da se radi na samoj rack konzoli??? Pozz

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 10:42   #16
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja osobno ne volim rackove, nikako da se naviknem na to na klljavi stisnem što me zanima, imaš neku rutinu, modul je meni totalno nepraktičan... Da radi u suradnji s controlerom, tu nema greške, mislim da radi patch change preko kontrolera jer opcije pališ i gasiš preko midi kanala, ostalo je ja mislim stvar navike...Bilo bi super kad bi mogao imati svaku kljavu umjesto modula samo bi onda trebala bina samo za klavijaturistu
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 10:51   #17
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ta bina i jeste problem, a i transport. Ovako imam rack gde mi je Eq, Efekti, kompresor i ima još mesta za 4-5 uređaja gde sam mislio ubaciti neki rack synth modul ako bi sve to bilo moguće efikasno kontrolisati putem master keyboarda.

E da, da li može jedan master keyboard da kontroliše više instrumenta istovremeno??

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 10:55   #18
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh, to nisam nikad radio ali mislim da može ukoliko imaš više midi kanala.... vjerojatno treba paziti na postavke da ti jedan midi kanal odjednom ne aktivira dvije funkcije na oba uređaja...
Va-7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije