Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2011, 12:53   #1
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard tyros2 i tyros3

otkako sviram sa aranzerom radim na korga(pa800),sad razmisljam da predjem na yamahu,inace nosim dvije klavijature triton extreme i pa 800,i dosta mi,da mi je radit na jednoj,inace sam sebi radim sve ritmove aranzmane,mozete li mi pomoc koje stvari su drukcije na yamahi,ima li nesto sto ce mi nedostajat od korga,ima li nesto novo sto nema na korgu,kakve su yamahe za solo,semplovi,moze li se editovat sve sto moze na korgu,na korgu imam ritmove od varijacija recimo 7/8 i begin,zatim razlicit tempo medju varijacijama,ima li uopce nesto sto bi me razocaralo,tyros 3 me vise zanima,ukratko prednosti i mane me zanimaju,i zanima me mogu li ove ritmove iz korga nekako prebacit na yamahu
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 13:26   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

samo da napisem vezano za prebacivanje ritma iz pa800 u yamahu, kolega mozete konvertirati ritmove, ali se gubi kvaliteta, nije to to tako da.... ja sam probao sa yamahe tyrosa konvertovati na pa2xpro, cisto onako da vidim kakva je kvaliteta, i stvarno nije to to tako da ja znam sto se tice toga...... a moje znanje oko tyrosa nikakvo jer nisam bas bio u nekoj mogucnosti otkrivati njegove mane i vrline.... tako da... veliki pozdrav.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 13:50   #3
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Konverzija ritmova na relaciji Yamaha-Korg-Yamaha ne moze da se izvede najjednostavnije, kao recimo Roland-Yamaha gde sam opritisnes konvert, i SW sve obavi. Odnosno moze, ali rezultat u 99 posto slucajeva nece biti zadovoljavajuci.
Ne racunaj na to da ces na Yamahi-klavijaturi moci da odradis ono kao na korgu CV1, CV2... tj da na razlicite akorde "vozi" razlicit bas, ili gitaru ili neki sablon. To sve mora da se odradi na kompjuteru. Kooiko mi se cini na Korgu su te varijacije fiksne, odnosno hvatovi za CV, a na Yamahi, tj kompjuteru ces moci da izaberes u kom akordu sta da ti vuce.
Ritmove sa korga je najbolje da prebacujes tako sto ces ih preko SW pretvoriti u MID, i onda ih kroz SW iseckati. To ne traje dugo, ide brzo kad se uhodas, a rezultaat je mnogo bolji nego konverzija preko convert opcije.
Isto vazi i za konvertovanje sa Yamahe na Korg, samo sto nije potrebno da Yamahin ritam kroz SW pretvaras u MID, vec mu je dovoljno promeniti ekstenziju u MID.

Razlicite taktove, ritmove i tempo mozes staviti u jedan ritam na Yamahi. Napakujes na yamahi varijacije redom kojim hoces, a onda opet na snagu stupa kompjuter, na kom zadajes tempo i ostalo. Ima jedan sajt sa bes[platnim programima,

na kom izmedju ostyalog ima i taj za razlicit tempo u ritmu.

Uglavnom, za Yamahu ces morati malo vise da radis na kompjuteru, ali sve sto moze Korg moze i Yamaha.

Za novije Yamahe postoje i konvertori za boje, nije kako kod psr 9000 da moras da ih slazes na klavijaturi, tako da ti za boje nece biti problem, A ima ih dosta i slozenih vec.
marco je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio marco za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (02.08.2011)
Star 17.02.2011, 14:33   #4
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

cv 1 cv2 koristim na korgu ali ne toliko cesto,koristim zakljucavanje tempa,koristim razlicit tempo medju varijacijama,treba mi dosta mjesta za ritmove i boje,terce mi ne trebaju bolje mi zvuci kad snimim tercu na intro a ja sviram osnovu,zatim moram imat 3 seta bubnja koji se sastoje od ram i rom semplova,trebalo bi svaki element bubnja da se moze stelovat,moram moci razdvojit na posebne izlaze prema miixeti bas bubanj i bas gitaru,teba mi i portamento koji je bar kao na pa 800,treba mi dosta alata za pravljenje ritmova,na korgu sam koristio skoro sve,kopiranje,cut,svaki udarac bubnja npr da mogu obradit,zatim import midi file za ono sto napravim u cubase-u,gitar mod na korgu u zadnje vrijeme stalno koristim,ima li takvo nesto yamaha,ne smeta mi ako se mora radit na kompu,samo nek se moze uradit,treba mi npr da volume pedala djeluje samo na desnu ruku kao na korgu,mogu li loop-ovi na yamahu,ako sve ovo moze tyros 3 laknulo bi mi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 15:24   #5
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Definitivno tyros 2 ili ako imate dovoljno novcanih srestava , onda 3 , zasto tyros ???? Kod njih vazi parola Ukljuci ga i koristi , ne brini o ramu i maticnoj i ostalo , samo ga je tesko srediti al kad se sredi ..... prijatelju kad ja sa mojom igrackom psr 1500 koja ne prima semplove odradim tezgu , zasto nebi tyros koji je mnogo mocniji od psr plus ima i mogucnost rada sa semplovima
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 15:34   #6
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

isao bih na tyros 3,jer sam cuo nesto da dvojka ne moze kombinovat semplovane boje sa internim i kao nesto sa editovanjem drum kit-a pojedinacno,nije stvar u lovi toliko,jer trenutno imam pa 800 triton extrem sa mos-om,kad sve to prodam trebalo bi bit love,samo se bojim da se razocaram poslije ovog sto imam,na korgu takodje koristim equalizer na svakoj traci ima li to yamaha,dobro dodje za gitare i bongose
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 17:01   #7
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

eq imate na svakoj traci zasebno stelovanje i na dvojci i na trojci.. sto se tice kombinovanja na dvojci ne mozete ubaciti semplovani bubanj u neki drum kit samo znaci kombinacija fabrickih dok na trojci to mozete...
sto se tice konvertovanja sa korga ja licno nisam nista konvertovao nego sam sve radio iznova i rezultat je odlican a neboj se jer danas imas ogroman broj ritmova za yamahu bilo kod kolega ili ovako na netu tako da ti nece biti problem da slozis svoj set..
pored tyrosa 3 ti nece trebati solo sint samo je stvar dok se malo naviknes jer je totalno drugaciji zvuk od korga
alenmo je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 18:21   #8
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da dodam,

mozes pojacavati solo boju a da se ne pojacava i sami style.
mislim da si to pitao.
romario je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2011, 22:51   #9
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zakljucavanje tempa nema ni jedna Yamaha, razlicit tempo i razlicit takt u ritmovima moze (uz pomoc kopmpjutera), terce perfektne, realne sa svim tonalitetima, od bilo koje boje koju imas na klavijaturi, bubnjevi mislim da ti nece ni trebati semplovani, na 9000 cak svaki element bubnja mozes poslati na posebne kanale, naravno i ostalo po volji verovatno to mogu i Tyrosi, portamento mislim da je isti po pricama, ako en i bolji,ja stvarno i ne koristim to toliko, editor ritmova je dobar, sto se tice kopiranja traka, dorada udarca je muka ili zamena nekih udaraca, naprimer c1 na b1, to je lakse na kompjuteru, to za import midija ne znam, gitar mod nema. Sto se tice volumen pedale, mozes je ukljuciti kao klavirsku, ipodesiti da softverski pojacava desnu ruku, a mozes i da posljes solo na jedan izlaz koji ces pre pojacala provuci kroz pedalu.
Dodato:
Mesta za boje ima ograniceno, ali je to neki veliki broj, ne znam tacno ima specifikacije po netu, a ritmova mozes an raspolaganju da imas momentalno mali milion, posto kod Yamahe ritmovi nisu u setovima, nego su zasebni, tako da samo stisnes dugme sa ritmovima u internoj memoriji, ili na hardu i izaberes. Inace maximalna velicina ritma je dosta manja od korga, i yamahe, mislim 64 kb.

Promijenjeno od marco (18.02.2011 u 22:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
marco je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio marco za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (02.08.2011)
Star 18.02.2011, 23:13   #10
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

zakljucavanje tempa ,po zelji i nekih drugi stvari ima.

ogranicen je broj semplova,127 mislim.

broj boja iz rom-a mislim da je neograniceno.

zasto mislis da je tesko promijeniti C1 u B1 ,u style edit ?
u kompu je lakse,ali nije problem ni u samome sintu .
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (02.08.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije