Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.12.2015, 20:38   #141
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Gorane!
Da ne bude zabune, postoje dva seta, jedan za siroku publiku i taj set se moze probati u skoro svakoj radnji u nasoj zemlji (i u okruzenju) a postoji nadogradjen set koji smo morali da stavimo u prodaju (po mom misljenju opet po skromnoj ceni). Korisnici koji su kupili set ce dobijati povremene dopune i nadogradnje tog seta, placanjem seta se omogucio dalji nas rad na usavrsavanju.
Bitno je da materijala ima za spravu, bice ga vremenom sve vise ali i sada mozete mirne glave pravac na svirku.
Sto se tice guitar mode on je i dalje prisutan iako vise nema tog alata u masini (nema ga ni BK serija). Ali ritmove koje smo ranije pravili sa gitarskim modom i ovde zvuce tako kako treba. Ovde je napravljena bolja fora sa frazama na padovima, koji mogu biti gitarski rifovi, koji su u sinhronizaciji sa ritmom (tempo, harmonija) a mozemo imati do 6 istovremenih fraza koje mozemo ukljucivati i dodavati po potrebi. Ovaj deo cemo sledece obraditi u narednom periodu i napraviti fraze sto gitarskih rifova, sto recimo lupova udaraljki itd. ovo sa frazama prakticno znaci da sada, pored drum, bass i sest acc traka u ritmu imamo na to dodatno jos do sest fraza na padovima. Ono sto smo spakovali kao pad set moze se linkovati uz svaku performansu posebno, pa sa istim ritmom mozemo imati razlicite varijante fraza.
Gitara ima solidnih, ima dobrih nekih akusticnih koje sam nasao u World sekciji. O basovima da ne govorim. Takodje, ne zaboravimo sempler koji omogucava prosirivanje kako god vam je volja.
Neko je pitao za songbook, to nema. Mogu se praviti performance liste, moze se to linkovati sa ipad-om (UnrealBook) i isto mogu se pozivati preko midi veze tekstovi (zapravo tekstovima pozivamo performanse preko midija). U ovoj cenovnoj klasi ovo je i ocekivano.
Evo jos dva kratka demo snimka, i dosta je za ovu godinu:

https://soundcloud.com/roland-srbija/modern-rumba-ea7

https://soundcloud.com/roland-srbija/disko-modern-ea7

Srecna Nova godina drustvo, sve najbolje!!!
Morison je offline   Reply With Quote
Star 31.12.2015, 23:33   #142
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta je sve moguce memorisati u Perfomenance?

Da li postoje BANK-e ,nesto slicno kao na Yamahi?

Ako moze neko da opise malo vise ove segmente...


Pozdrav.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2016, 05:08   #143
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na zalost,po nekoj mojoj racunici bolja varijanta za kupovinu je Korg PA900.Imate nov po ceni od 1500 eura.To jeste skuplje za 200 eura ali se taman uklapa za vokoder koji PA900 poseduje a E-A7 nema.O drugim prednostima koje PA900 ima u odnosu na E-A7 mislim da ne treba govoriti.Pocev od touch ekrana,preko memorije pa do 6 style partova po varijaciji za razliku od Rolandovih 3.Iskreno se nadam da ce Roland morati opet da koriguje cene a na veliku zalost njihovih dilera kojih ovde izgleda ima poprilicno.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2016, 13:17   #144
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa sad tih 200 eura za vokoder u prilog Korgu...ne znam baš... Za 200 eura ima voicelive touch koji ima isti procesor kao voicelive 2. A stvari su neusporedive. To je što se tiče vokodera. O ostalome ne bih jer pa900 nisam probao, imao sam doma tek pa600. A vjerujem da sound ide u prilog Rolandu (barem na izlazu...).
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2016, 14:29   #145
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Na zalost,po nekoj mojoj racunici bolja varijanta za kupovinu je Korg PA900.Imate nov po ceni od 1500 eura.To jeste skuplje za 200 eura ali se taman uklapa za vokoder koji PA900 poseduje a E-A7 nema.O drugim prednostima koje PA900 ima u odnosu na E-A7 mislim da ne treba govoriti.Pocev od touch ekrana,preko memorije pa do 6 style partova po varijaciji za razliku od Rolandovih 3.Iskreno se nadam da ce Roland morati opet da koriguje cene a na veliku zalost njihovih dilera kojih ovde izgleda ima poprilicno.
Sve diler do dilera ,salim se malo.Bobane,tvoja razmisljanja su sasvim logicna.Sto se tice tvojih razmisljanja u ekonomskom smislu potpuno se slazem.Ima sad tu nesto sto je do navike,ali bogami i tona.Ton aranzera na korgu je sasvim razlicit u odnosu na Roland.

Ovaj EA-7 je stvarno dobar aranzer,veliki pomak za Roland.Prednost mu dajem u odnosu na korg i zbog gabarita i tezine.Tu je Roland postao neprikosnoven,Ubacili su po prvi put mogucnost ubacibanja semplova itd itd.

Verujem da kao i obicno Roland sprema za trziste jos jedan Aranzer(kao sto je bilo kada se pojavio BK-5 pa ubrzo BK-9).Mislim da ce i sada biti tako.Ja vec sledece godine ocekujem neki EA-9 da se pojavi.

Jos uvek nisam probao EA-7 ali cu uskoro da odem do rolandove praodavnice pa cu napisati moje utiske.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2016, 16:21   #146
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Alen P
Nema tu neke velike filozofije,integrisani vokoder u klavijaturi je sto se prakticnosti tice ispred posebnog vokodera pa cak i malo kvalitetnijeg..Narocito kad je u pitanju ekipa od 2-3 clana,nema vremena za gubljenje.Postavis klavijaturu postavio si i vokoder i ostaje samo da ukljucis.
@nesaband
Druze da se razumemo,i meni je zelja da Roland bude popularan kao sto je bio i da se kupuje sto vise,medjutim svedoci smo da njihova dosadasnja poslovna politika,bar sto se nas aranzerista tice nema veze s mozgom.Evo su tek kod E-A7 poceli da obracaju paznju na zelje potencijalnih kupaca i na sugestije njihovih da tako kazemo dilera.I mislim da nema potrebe zahvaljivati im se jer da nije njhovog licnog interesa ne bi to ni radili.E-A 7 tek treba da osvoji trziste i stvori armiju vernih korisnika.Sa ovom cenom?Tesko!Videli smo samo blago interesovanje "starijih clanova foruma"-muzicara a veliko interesovanje "pocetnika forumacije" rekao bih mladjih muzicara i cak otvoreno reklamiranje iz nekih prodavnica.Sta to govori? Pa vrlo malo njih ce se odluciti da proda neki svoj Korg i predje na Roland.Jos ako kod sledeceg modela Roland prekine kontinuitet(recimo set od nekog drugog Rolanda ne mogu ubaciti i da krenem na svirku) kao sto je i dosad radio izgubice ponovo te kupce koje je dobio.
Misljenja sam da E-A7 ne nudi nista revolucionarno,ni posebno,ni vise nego li sto imamo kod ostalih brendova po slicnoj pa i manjoj ceni.E-A7 se cak moze porediti sa PA600 koji je jeftiniji a osim po kolicini memorije u svemu ostalom iznad ili isto kao E-A7.Sa istom cenom kao za PA600 mogli bi smo razgovarati o prosperitetu.
I na kraju ,da ne bude zabune sve je ovo samo moje licno misljenje,pa ko hoce nek se slozi a ko nece ne mora.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
mimiki (02.01.2016)
Star 02.01.2016, 13:02   #147
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam PA600 i po meni vec BK5 je puno bolja klavijatura od PA600-krenuvsi od same tipke sto je presudno ljudima koji sviraju a ne pustaju samo MF.
Tvornicki samplovi rolanda su meni drazi nego na korgu i opcenito mi Rolanda bolje zvuci na razglas..pogotovo Bobane ovaj tvoj set u kombinaciji sa GW8.
Evo da EA7 moze prozvakat tvoj rad iz GW8 odmah bi ga kupio !! Ali ne moze i to je greska Rolanda - nekompaktibilnost unutar firme ?! Zato nisam ni sa BK sretan.
Da GW8 ima OTS meni bi to bio jedini potrebni aranzer-zahvaljujuci Bonanu !!
Roland ima zaista neku losu politiku izrade aranzera-dojam je da svakom nesto kljucnog fali ...ok reci ce netko za te i te novce itd ... evo ja ne trazim u klavijaturi vokoder ni toach ekran...trazim solidnu tipku..dobar zvuk i alate za obradu i manipulacijama sa istim. Kod EA7 mi se svidjaju toliki fizicki tasteri tj kontrole na radnoj ploci.
Bobane jel mozes Ti negdje doci u dodir i preslusat te dosnesti neki sud o EA7 ?!
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2016, 23:41   #148
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je upravo Roland mozda bas sa ovim aranzerom na pravom putu.
Eto ja ne trazim od aranzera da zamjeni zivi band -da koliko god kosta to nikad nece moci. Dakle trazim dobar zvuk, funkcionalnost ,lagan,sto jeftiniji.
Ne pada mi na pamet vise nikad bacat novce i teglit kojekakve ljestve od aranzera sa 30i kusur kila😜. Dakle 1500€ max i za to treba biti odlican aranzer za sviranje pacjentima po birtijama ili kafanama -svejedno ❕❕
tihi05 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tihi05 za ovaj koristan post:
MercedesBenz (14.01.2016)
Star 03.01.2016, 13:56   #149
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam probao E-A7 kod kuće i vratio ga zbog polutvrdih tipki. Inače bih ga najvjerovatnije zadržao.

Evo na brzinu moji utisci (s brda s dola):

- dovoljno jaki zvučnici za tako malu klavijaturu;
- o.s. 1.03 (u međuvremenu izašao 1.04 kojeg nisam probao);
- 2 ekrana su čitljiva i djeluju bolje nego na BK-9 ali su slova / brojevi mogli biti malo deblji, da se bolje vide;
- E-A7 je lagan, čak i kad se nosi u kutiji, i tada se može nositi "pod miškom";
- čudno da ne radi na baterije ;
- previše azijskih boja i ritmova;
- naši ritmovi su super i zvuče baš slatko samo ih je premalo ;
- čisto informacije radi - notni stalak od E-A7 se ne može staviti u E-80
- brzo se pali pri startu, oko desetak sekundi;
- vocal remover kod MP3 fajlova ne radi kako treba ali to je boljka i kod npr. Korg-a PA600;
- pri paljenju se natpis "Roland" vidi samo na lijevom ekranu a onda dođe nova slika "E-A7" koja se vidi na oba (bug ?)
- nije plastičan nego je od solidnog materijala;
- samo 7 ritmova označenih sa SRB a 4 prazna mjesta koja su se lijepo mogla popuniti sa još 4 SRB ritma;
- meniji na oba ekrana su slični kao na G-70 / E-80;
- interesantno je da je prvih cca. 300 boja standardne boje a sve ostale, njih oko 1200 su World. Nažalost među njima malo naših boja, ali one kojih ima su super, bolje nego na Roland-u DS61;
- nema gotovih terci;
- zvuk E-A7 me općenito podsjeća na Technics-a KN6000 / KN6500 / KN7000 ali ovo je sigurno subjektivno;
- USB flashka se MORA formatirati na E-A7 prije nego se stavi u kompjuter da se napuni sa nekim sadržajem. To zato što pri formatiranju E-A7 napravi strukturu mapa bez koje neće moći čitati fajlove sa E-A7 (tako je i kod G-70 / E-80);
- da, čita ritmove od G-70 i E-80 koje sam skinuo sa download sekcije ovog foruma. Čita i ritmove iz BK-serije (oni i zvuče malo bolje);
- boje nekih duvača su jako dobre i imao sam osjećaj kao da je u njih ugrađen aftertouch tako da ne treba se razočarati u to što u specifikaciji E-A7 stoji da nema aftertouch kad je on zapravo već fabrički ugrađen u mnoge boje;
- boja broj 1112 koja se zove D-50 Stack je zakon
- nema Finder-a kao na npr. G-70 / E-80;
- nisam našao Melody Intell funkciju koja ima na npr. G-70 / E-80 ?

Zaključak: kome ne smetaju polutvrde tipke - kupujte bez razmišljanja !

p.s. DS61 je razočarenje u odnosu na E-A7 !

Promijenjeno od sxkn7 (03.01.2016 u 14:01 sati)
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sxkn7 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (02.04.2016)
Star 03.01.2016, 15:31   #150
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sxkn7 Pokaži Post
ja sam probao E-A7 kod kuće i vratio ga zbog polutvrdih tipki. Inače bih ga najvjerovatnije zadržao.

!
Kolega "sxkn7" :

Zamolio bih te da ako mozes objasnis sa kojim syntom otprilike ove tipke imaju slicnosti?

Ozbiljno razmisljam o kupivini ovog aranzera ali tipke itekako mogu biti problem licno meni.

Hvala
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije